Kovo 13, 2024

Europos perspektyviausio miesto rinkimuose Vilnius pelnė 5 apdovanojimus

Didžiausioje pasaulyje nekilnojamojo turto parodoje „MIPIM“ Kanuose, Vilniui įteikti iš viso 5 apdovanojimai už pasiekimus Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Bendroje vidutinio dydžio miestų kategorijoje sostinė užėmė 3-ją vietą. Apdovanojimus kasmet rengia dienraščio „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinys „fDi Intelligence“.  

Rinkimais siekta išsiaiškinti perspektyviausias investavimo kryptis, miestus, turinčius geriausius žmogiškuosius išteklius, draugiškiausią verslui įstatyminę bazę ir investavimo strategiją. Be to, komisija, išsiaiškinusi laimėtojus atskirose kategorijose, išrinko ir perspektyviausią Europos miestą.  

Įvertinę Vilniaus ekonominius rodiklius, ekspertai miestui skyrė 2-ąją vietą žmogiškojo kapitalo pritraukimo srityje, o ekonominio potencialo kategorijoje sostinė pateko tarp trijų geriausių. Sostinė vidutinių miestų kategorijoje taip pat rikiuojasi tarp geriausių miestų draugiško verslui miesto srityje, kur užima 6-ją vietą, ir yra tarp geriausių miestų pagal investicijų pritraukimo strategiją – šioje srityje Vilnius užima 5-ąją vietą.  

Pasak Vilniaus miesto mero Valdo Benkunsko, nepaisant geopolitinių iššūkių, su kuriais šiuo metu susiduria Europa, Vilnius ir toliau pasižymi sparčia ekonomine plėtra ir išlieka patrauklus užsienio investuotojams. Sostinės talentų ir investicijų politika, patogi infrastruktūra ir miesto sociokultūrinis klimatas pritraukia užsienio investicijas, skatina kurtis naujus verslus.  

Mieste veikiantys startuoliai kasmet pritraukia vis daugiau darbuotojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio, o bendras miesto aukštųjų technologijų sektorių augimas atsiskleidžia ir naujausioje statistikoje. 2023 m. „Vilnius TechFusion“ duomenimis, vien mieste veikiantys startuoliai sudaro 91 proc. visų Lietuvos startuolių vertės, o bendra ekosistemos vertė sudaro net 12.4 mlrd. Eurų. Tokie pasiekimai įtvirtina Vilniaus, kaip Europos inovacijų ir galimybių centro, poziciją.