Nuo birželio 1 d. švelninamas karantinas

Lietuvoje karantinas pratęsiamas iki lirpos 1 d., tačiau laisvinami ribojimai renginiams, kultūros, sporto, prekybos įstaigoms.

Leidžiami renginiai uždarose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 250 dalyvių, bei renginiai atvirose erdvėse, kai renginyje dalyvauja neribotas dalyvių skaičius, kurie organizuojami ir vykdomi renginio organizatoriams užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir dalyvių registravimą bei kontroliuojant dalyvių patekimą į renginio vietą, ir dalyviams renginį stebint tik iš sėdimų vietų, dalyviams viso renginio metu dėvint kaukes, išskyrus nutarimo 2.1.5.2 papunktyje numatytas išimtis. Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų.

Veiklą atnaujinti gali viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai nuo 7 iki 24 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius. Apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų paslaugų gavėjams teikiamos viešojo maitinimo paslaugos apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų patalpose.

Veido kaukės atvirose erdvėse neprivalomos, kur 2 metrų spinduliu nėra kitų žmonių, išskyrus šeimos narius. Veido kaukės yra privalomos patalpose.

Viešojo transporto keleiviams bus leidžiama keliauti sėdint ir stovint, atsisakant asmenų skaičiaus transporto priemonėse ribojimų.

Apribojimai ir privalomi reikalavimai atvykstantiems iš užsienio.

Daugiau informacijos www.koronastop.lrv.lt