Lapkričio 23, 2022

Nacionalinė koncertų salė duris atvers 2026 m.

Jau greitai miesto širdyje, ant Tauro kalno, pradės kilti Nacionalinė koncertų salė „Tautos namai“. Statybas planuojama pradėti kitų metų pradžioje, o pirmųjų renginių ir lankytojų „Tautos namai“ lauks 2026 metais. Nacionalinė koncertų salė, skirta aukščiausio lygio klasikinės muzikos pasirodymams, taip pat bus pritaikyta parodoms, konferencijoms, bei kitiems renginiams. 

Daugiafunkciame meno centre bus įrengtos trys salės. Didžioji koncertų salė talpins iki 1600 klausytojų – ji bus pritaikyta klasikinės muzikos koncertams. Mažoji, 500 vietų salė, bus skirta naudoti pačių įvairiausių meno žanrų pristatymui. Trečioji salė bus pritaikyta renginiams, ekspozicijomsir edukacinei veiklai, ji talpins iki 220 dalyvių. 

Viduje numatyta ir vietos bendradarbiavimo ir darbo erdvėms, restoranui, kavinėms. Taip pat administracinės patalpos darbuotojams, patalpos atlikėjams – persirengimo kambariai, instrumentų laikymo patalpos, įrašų studija. 

Šalia koncertų salės bus sodas su lauko meno ekspozicija, apžvalgos aikštelė, numatyta vieta ir kavinei. Bus įrengta požeminė automobilių ir autobusų stovėjimo aikštelė. 

Bendras „Tautos namų“ komplekso plotas sieks apie 20 tūkst. kv. m. Jau netrukus bus pradėta tvarkyti ir aplinkinė teritorija – Tauro kalnas, kur bus atnaujinti pėsčiųjų takai. Jais bus patogu naudotis įvairių fizinių galių žmonėms, o įrengus pėsčiųjų viaduką bus patogesnis susisiekimas tarp Naujamiesčio ir Senamiesčio. 

VIDEO