Lapkričio 23, 2023

LITEXPO įžiebta išskirtinė tvari Kalėdų eglė

Vilnius, pelnęs prestižinį Europos žaliosios sostinės titulą, siekia kryptingai judėti tvarumo link įvairiose srityse, įskaitant ir konferencijų industriją, kurioje vis daug dėmesio skiriama tvarumui.  Išskirtinę atsakingo elektros piretaisų naudojimo žinutę visuomenei pasiuntė LITEXPO, didžiausias Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centras, įžiebdamas išskirtinę tvarią 9 metrų aukščio Kalėdų eglę, sukrutą iš elektronikos atliekų.  

Tvariausios Kalėdų eglės puošimu rūpinosi bendrovė „EMP Recycling“, kuri pasiryžo parodyti pavyzdį, kaip iš elektronikos atliekų galima sukurti gražią ir džiugią šventę. Eglės puošybos pagrindą sudaro dviejų tipų šviesos reflektoriai. Karkaso išorėje pakabinti gaubtos formos reflektoriai kartu su žalių švieselių girlianda sudaro futuristinių augalų įspūdį. Reflektoriai, esantys instaliacijos viduje, užpildo eglutės tūrį ir atspindi girliandų šviesą visomis kryptimis. 

Kalėdinės instaliacijos apačioje galima atrasti kiekvienam pažįstamus buitinius prietaisus ir senus elektroninius viešojo transporto komposterius. Visi jie tarnauja kaip priminimas, kad reikia atsakingai perdirbti elektronines atliekas. 

Europos Komisijos atliko tyrimo duomenimis – vidutiniškai vienas šeimos ūkis turi 72 elektronikos prietaisus, iš kurių 11 neveikia. Vadinasi, beveik kiekvienuose namuose yra įrangos, kuri gali būti panaudota, perdirbta ar prikelta antram gyvenimui.