Vasario 1, 2024

Lietuvių kurtas lazerispripažintas geriausiu pasaulyje  

Vilniaus tech bendruomenė, kurios viena iš prioritetinių pramonės šakų yra lazeriai, turi pagrindo švęsti! 2024 m. sausio 31 d. lietuvių lazerių kūrėjams „Ekspla“ buvo įteiktas lazerių pramonės prestižinis „SPIE Prism Awards 2024“ apdovanojimas už geriausią lazerį „FemtoLux 30“. „FemtoLux 30“ jau yra pelnęs vartotojų pripažinimą ir yra naudojamas tiek pramonėje, polimerų, metalų, stiklo, silicio ir kitų medžiagų apdirbimui, tiek moksliniuose tyrimuose. 

„Prism Awards“ apdovanojimai kasmet įteikiami lazerių, fotonikos ar optikos įmonėms už jų inovatyviausius metų gaminius. Konkurse varžosi įmonės iš viso pasaulio. 2024 m. apdovanojimai vyko 16-ąjį kartą. 

Šis fotonikos ir lazerių sektoriaus konkursas prilyginamas kino industrijos „Oskarams“. Apdovanojimai yra kasmetinės, pasaulinės „Photonics West“ (JAV), organizuojamos Tarptautinės optikos ir fotonikos draugijos (angl. SPIE, the international society for optics and photonics) konferencijos ir parodos kulminacija.

Įmonės gaminami lazeriai į šių apdovanojimų finalistų gretas yra patekę tris kartus. 2010 m. „Eksplamokslinių lazerių kategorijoje gavo aukščiausiąPrism Awardsįvertinimą sukurtą NT200 lazerinę sistemą. Tokie laimėjimai yra itin svarbūs skatinant Vilniaus ir Lietuvos technologijų sektoriaus ekonominį augimą, technologinę pažangą ir pasaulinį konkurencingumą.