Lietuva atsiveria kai kurių Europos šalių gyventojams

Nuo birželio 1 d. Lietuva atsiveria 24 valstybėms, iš kurių atvykus nereikės karantinuotis. Kartu paskelbtos ir keturios šalys Europoje, iš kurių ne Lietuvos piliečiai į Lietuvą atvykti kol kas negalės.

Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršys 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams bus ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikės ir izoliacijos. Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems reikės 14 dienų izoliuotis tuo atveju, jei šalyje, iš kurios atvyksta, 100 tūkst. gyventojų teks daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.

Izoliacija netaikoma atvykstantiems iš: Liuksemburgo, Nyderlandų, Italijos, Danijos, Lenkijos, Rumunijos, Prancūzijos, Suomijos, Vokietijos, Čekijos, Estijos, Austrijos, Bulgarijos, Latvijos, Vengrijos, Norvegijos, Šveicarijos, Kipro, Graikijos, Islandijos, Slovakijos, Kroatijos, Slovėnijos, Lichtenšteino.

14 d. izoliacija taikoma atvykus iš: Maltos, Airijos, Ispanijos.

Ne Lietuvos piliečiams draudžiama atvykti iš:  Švedijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos ir Belgijos. Lietuviai atvykti gali, tačiau turės laikytis 14 d. saviizoliacijos.

Valstybių sąrašai gali kisti atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją. Naujausią informaciją galima rasti čia