Birželio 13, 2024

Keturi Vilniaus restoranai gavo pirmąsias Michelin žvaigždes 

Birželio 13 dienos vakarą VilniujeMICHELIN Guideatstovai iškilmingai paskelbė, kad Lietuva nuo šiol turės keturis restoranus, įvertintus viena MICHELIN žvaigžde. „Michelinžvaigždės suteiktos Vilniaus restoranamsDžiaugsmas“,Demoloftas“,Pas Mus“ irNinteen18. 

4 restoranai dėl gero kainos ir kokybės santykio buvo pripažinti vertais „Big Gourmand“ vardo: „Gaspar’s“, „14Horses“, „Le Travi“ irNüman“. Be to, anoniminių „MICHELIN Guide“ ekspertų sudarytame Lietuvos restoranų sąraše atsidūrė 26 vietos, kuriose mėgautis patiekalais ir gėrimais rekomenduoja prestižinis „Michelin“ gidas. 

Džiaugiamės galėdami pristatyti pirmąjį MICHELIN gidą po Lietuvą. Tai užbaigia Baltijos šalių trilogiją, ir MICHELIN gidas jau visiškai aprėpia šį regioną. Gide pristatomi 34 restoranai, ir šie restoranai tiesų yra geriausi geriausių, pristatantys tradicinius ir modernius stilius“, – sako Gwendal Poullennec, MICHELIN gido tarptautinis direktorius. 

Anot Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinės Armonaitės, Lietuva garsėja ne tik savo istoriniu paveldu ir nuostabaus grožio gamta, bet ir autentiška kulinarine patirtimi, kurią pagaliau pripažino ir prestižinis „Michelin“ gidas. Šis pripažinimas ypač svarbus. Jis įrodo, kad mūsų virtuvės šefai yra pasaulinio lygio, o kartu kviečia keliautojus dar vienu būdu patirti Lietuvos autentiškumąšįkart per skonio eksperimentus ir pagarbą gastronominėms tradicijoms.