Efektyvesnių energijos šaltinių paieškose Pasaulio energetikos ekspertai dairosi į Vilnių

Tradicine tapusi konferencija „Energy Tech Summit“, kartu su „Intelligent Energy Lab“, šiemet kviečia į trijų dienų hakatoną, skirtą skaitmeniniams ir inžineriniams tvarios ateities energetikos sprendimams. Rugsėjo 21–23 dienomis sostinėje susitiks Europos ir pasaulio energetikos lyderiai. Hakatono nugalėtojams atiteks 200 000 eurų vertės prizas.

Vilniuje veikianti atvira platforma „Intelligent Energy Lab“ ir jos įkūrėjas, miesto meras Remigijus Šimašius, pristato trijų dienų hakatoną, skirtą tvarios energetikos inovacijoms vystyti. Šių metų rugsėjo 21–23 dienomis vyksiančio „Energy Tech Summit“ metu skaitmeninių kanalų pagalba virtualiai ir realiai bus apjungti centralizuoto šildymo bei vėsinimo įmonių atstovai, startuoliai, mokslininkai, tyrėjai, inžinieriai, IT produktų kūrėjai ir kiti rinkos ekspertai. Tarptautinės komandos plėtos novatoriškų idėjų įgyvendinimo temas ir siūlys didelės vertės energetikos inžinerijos sprendimus ateičiai be anglies dioksido kurti.

Virtualiai susibūrę tvarios energetikos srities profesionalai objektyviai  apžvelgs skubų poreikį imtis drastiškų veiksmų mažinant pasaulines rizikas ir ieškos alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo būdų. Hakatono nugalėtojai bus apdovanoti 200 000 eurų vertės prizu: komandai bus suteikta galimybė įsikurti Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke (VCIIP), kurį jau dabar verslo plėtrai renkasi inovatyvios įmonės. Pasirašę ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus miestu, hakatono laimėtojai, įsteigę savo įmonę, galės įsikurti verslo plėtrai skirtame žemės sklype su pilnai išvystyta infrastruktūra. Tokiu būdu bus sudarytos sąlygos kurti teigiamus pokyčius visuomenėje, vystant žaliosios energetikos sritį.

Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, pereinamuoju laikotarpiu iki 2050 m. Lietuva švarios energijos srityje padarė įspūdingą šuolį. Šalies Vyriausybė aktyviai globoja atsinaujinančios energijos sektorių, kuris jau sudaro didelę eksporto dalį, ir ieško apčiuopiamų sprendimų aplinkos tvarumo skatinimui ateityje. Nenuostabu, kad Vilnius buvo pasirinktas susitikimo vieta dialogui apie alternatyvius atsinaujinančius energijos šaltinius, diegiamus Europoje ir visame pasaulyje, pradėti. Kokias netikėtas sritis turėtume panaudoti, norėdami atrasti naujų energijos šaltinių? Kaip juos pritaikyti savo ateities namuose?

Žaliosios energetikos stiprinimas sparčiame klimato kaitos kontekste darosi itin svarbus. 2021 m. rugpjūčio 9 d. Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) paskelbta palyginamoji ataskaita apie planetos būklę apžvelgė ne vien anglies dioksido statistiką. Įvertinus metano koncentraciją atmosferoje, paaiškėjo, kad šiandien ji didžiausia per pastaruosius 800 000 metų. Prognozuojama, kad pasauliniai energijos suvartojimo skaičiai per ateinančius 30 metų augs bene dvigubai. Tuo pačiu laikotarpiu nuolatinis temperatūros kilimas ir jo sąlygojami ekstremalūs orai pasireikš dideliais gaisrais, potvyniais ir vandens trūkumu. Mokslininkų teigimu, esminiu klimato krizės švelninimo elementu tampa inovacijos. Daugelis pasaulio šalių jau pradėjo ieškoti naujų energijos šaltinių, kad būtų galima tiekti pigesnę bei tvaresnę naftos ir dujų alternatyvą. Lietuvos indėlis prisidedant prie aktualių problemų sprendimo reikšmingas ne tik vietiniame, bet ir tarptautiniame kontekste.

Daugiau

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.