Balandžio 2, 2024

Birželį Vilniuje vyks Pasaulinė antikorupcijos konferencija

Š.m. birželio 18-21 d. Vilniuje vyks didžiausia Tarptautinė kovos su korupcija konferencija International Anti-Corruption Conference (IACC).  Į ją aptarti globalių saugumo bei integralumo klausimų susirinks apie du tūkstančius dalyvių iš 140 šalių, įskaitant valstybės lyderius, privataus ir viešojo sektoriaus delegatus bei pilietinės visuomenės atstovus.

Konferencijos šeimininke Lietuva buvo pasirinkta pagal IACC Tarybos sprendimą, atsižvelgiant į šalies strateginę svarbą kovojant su korupcija po nepriklausomybės atgavimo prieš daugiau nei 30 metų.  

Būsimos konferencijos tema  Akistata su globaliomis grėsmėmis išsaugant skaidrumą  padės spręsti skaidrumo iššūkius, susijusius su klimato kaita, viešojo sektoriaus nepasitikėjimu ir populistinių bei kleptokratinių režimų kylančia grėsme. Anot pagrindinio konferencijos organizatoriaus, Lietuvos Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovo Lino Pernavo, tokio lygio pasaulinė konferencija yra puiki proga kelti klausimus aktualius ne tik Lietuvai ar regionui, bet ir visam pasauliui.

Nuo 1983 m. IACC yra svarbiausia kovos su korupcija konferencija, turinti įtakos pasaulio politiniams ir ekonominiams procesams. Praėjusiose konferencijose dalyvavo tokie pasaulio lyderiai kaip JAV Valstybės sekretorius Anthony J. Blinken, Moldovos Prezidentė Maia Sandu, Nelson Mandela, Hillary Clinton, Kofi Annan, Al Gore, George Soros, Angel Gurria ir kt.

IACC vyksta kas du metus, paskutiniais metais ji vyko JAV (2022 m.), Pietų Korėjoje (2020 m.), Danijoje (2018 m.), Panamoje (2016 m.), Malaizijoje (2015 m.) ir Brazilijoje (2012 m.).