Gruodžio 29, 2023

2023-ieji: intensyvūs metai Vilniaus kino industrijai

Sostinę filmavimo aikštele pavertę kino ir reklamų kūrėjai iš viso pasaulio, per 40 nufilmuotų TV serialų ir filmų bei naujus vaidmenis pasimatavęs Vilnius – tokiais rezultatais sostinės kino industrija uždaro intensyvius 2023 metus. 

Vilniaus kino biuro duomenimis, 2023–iais Vilniaus viešosiose erdvėse filmuoti 43 filmai ir TV serialai. Iš viso įvyko daugiau kaip 550 filmų ir TV serialų filmavimo pamainų. Sostinėje dirbo kino kūrėjai iš Latvijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Taivano. 

Lietuvos ir užsienio kūrėjai Vilniuje įgyvendino įvairius projektus tiek XIX amžiaus ar 90-ųjų, tiek ateityje vykstančioms istorijoms – filmavo magiškojo realizmo, futuristines istorijas, vaidybinius serialus, tikrų įvykių inspiruotas dramas ar net kriminalinius detektyvus. Sostinė ekranuose virto Oslu, Stokholmu, Kopenhaga, Čikaga, Viena bei Rytų Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos, Bolivijos ir net saulėtosios Argentinos miestais. 

Šiais metais kino kūrėjai atrado ir itin daug skirtingų Vilniaus veidų – filmavimai vyko Naujosios Vilnios rajone, apleistuose fabrikuose, ežerų pakrantėse, sanatorijoje „Pušyno kelias“, verslo kompleksuose. Daug populiarumo, kaip ir kasmet, sulaukė UNESCO įvertintos senamiesčio gatvės, rūmai ir aikštės – populiariausiomis lokacijomis šiais metais tapo Pasažo skersgatvis, Kaštonų gatvė ir Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinis pastatas.  

2023-iais metais sukurti filmai ne tik atskleidė Vilniaus istorines įžymybes, kvapą gniaužiančius kraštovaizdžius ir išskirtinį architektūrinį grožį, bet ir įtvirtino Vilniaus, kaip atviro, profesionalaus ir svetingo miesto, reputaciją.