Vasario 7, 2024

Fintech Day 2024 – dėmesys tvarumui ir finansų inovacijoms

Vasario 8 d., ketvirtadienį, Vilniuje, Vaidilos teatre, vyks trečioji finansinių technologijų sektoriaus konferencija „Fintech Day“, sukviesianti daugiau nei 300 vietos ir tarptautinius industrijos ekspertus. Šiemet daugiausia dėmesio bus skiriama tvarumui ir finansinėms naujovėms, atvirajai bankininkystei, naujos kartos mokėjimams, finansinėms inovacijoms, dirbtinio intelekto panaudojimui „fintech“ srityje ir pinigų plovimo prevencijai. 

Konferenciją organizuoja finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ bei pasaulinė mokėjimų kompanija „Mastercard“. Pirmą kartą konferencijos dalyvius pasveikins Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, taip pat finansų ministrė Gintarė Skaistė.  

Pranešimus skaitys ir diskusijoje apie finansinių technologijų startuoliams tenkančius iššūkius bei perspektyvas dalyvaus institucijų ir verslo atstovai iš Finansų, Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, Lietuvos ir Estijos bankų, asociacijos „Fintech Hub LT“, Lietuvos verslo angelų asociacijos „LitBAN“, „Mastercard“, „Accenture“, „Oracle“, „Nordic Fintech Magazine”, „Invest Lithuania“, „Sorainen“, „EMBank“, „Amlyze“, „Ondato“, „Vilnius TechFusion“, „Facilization“, kitų startuolių, finansų ir teisės patarėjų bei rizikos kapitalo fondų. 

Pasak „Rockitvadovės Linos Žemaitytės-Kirkman, šių metų konferencijos programakaip niekad stipri. Renginio dalyviai kelias dienas praleis Vilniuje, kur ne tik susipažins su miesto finansinių technologijų ekosistema, bet ir įsitikins, kad Vilnius yra neatsiejama šio klestinčio sektoriaus dalis. Tikimasi, kad intensyvus ir nuolatinis valdžios institucijų, inovatorių ir verslų bendradarbiavimas prisidės prie Lietuvos „fintech“ sektoriaus pažangos, o miesto svečiai noriai sugrįš ir plės savo veiklą Vilniuje.