Balandžio 11, 2024

„Michelin“ gidas jau netrukus ir Lietuvoje

Lietuva greitai taps naujausia gurmaniška šalimi, patekusia į garsųjį „Michelin“ gidą. Didžiausios iš trijų Baltijos valstybių restoranai papildys geriausių regiono vietų sąrašą, į kurį taip pat įtraukti geriausi Estijos ir Latvijos restoranai. 

„Michelin“ gido inspektoriai dėmesingai tyrinėjo Lietuvą, ieškodami geriausių šalies restoranų. Jie aplankė skirtingus Lietuvos regionus, kuriuose ragavo klasikinių ir modernių patiekalų – nuo vietinių šaknų turinčių iki prancūziškų, itališkų ir indiškų. Jie pastebi, kad Lietuvoje daug dėmesio skiriama daržovių konservavimui ir mėsos ar žuvies paruošimui, leidžiančiam laikyti gaminius ilgesnį laikotarpį. Tokie produktai vėliau naudojami vėsesniais mėnesiais. Be to, gaminant patiekalus maksimaliai panaudojami visi gyvulinės ir augalinės kilmės ingredientai – nuo nosies iki uodegos ir nuo šaknies iki viršūnėlių. 

Pasak „Michelin Guide“ direktoriaus Gwendal Poullennec, naujasis gidas atskleis Lietuvos restoranų unikalumą, skleis žinią apie talentingus šalies šefus ir leis jiems toliau puoselėti aistrą, kūrybiškumą bei pagarbą vietos kulinarijos tradicijoms. 

„Michelin“ gido pristatymą Lietuvoje remia Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, Lietuva garsėja ne tik savo istoriniu paveldu ir nuostabaus grožio gamta, bet ir autentiškomis kulinarinėmis patirtimis, kurias pagaliau pripažino ir prestižinis „Michelin“ gidas. Tai dar vienas atviras kvietimas pasauliui patirti Lietuvos autentiškumą – šįkart per skonio eksperimentus ir pagarbą gastronominėms tradicijoms. 

Pirmųjų į „Michelin“ gidą atrinktų Lietuvos restoranų sąrašas bus pristatytas 2024 m. birželio 13 d. Vilniuje, „Pirklių“ klube vyksiančio specialaus renginio metu.