Šaltibarščiai

Kiek šaltibarščių galite suvalgyti per dieną? Kiekvienas restorano šefas turi savo šaltibarščių receptą – nuo tradicinių, ruoštų pagal močiutės receptą, iki puoštų aukso dulkėmis! Net patiekti jie gali būti skirtingai – tiesiog lėkštėje ar net burokėlyje. Tad kelkite šaukštą ir skanaukite. Jei šaltibarščiai jau nebetelpa, rinkitės šaltibarščių skonio kavą, ledus ar desertą! „Pink Soup Fest“ metu restoranų šefai paruošė patiekalų, kurių paragauti proga gali pasitaikyti tik kartą gyvenime. Nepražiopsokite ir palepinkite gurmano raumenis! 

VESK – Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras
Žirmūnų g. 143, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 10:00 - 13:00 val. 
https://www.vesk.lt/

„Vilnius Pink Soup Fest“ – šventė visiems, nepriklausomai nuo turimo biudžeto. Užsukite paragauti nemokamų šaltibarščių!, kuriuos su meile paruošė centro studentai.

Paupio turgus
Aukštaičių g. 7, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 11:00–22:00
https://www.paupioturgus.lt/

Kol lauke vyksta „Vilnius Pink Soup Fest“ pramogos, maisto turguje, žalumos apsuptyje, paragausite ne vienų ar dviejų, o daugiau nei dešimties šaltibarščių variacijų ir šaltibarščių skonių patiekalų!

Restoranai „Etno dvaras“
Pilies g. 16, Vilnius
Vartų. g.
Kubiliaus g. 16
Ukmergės g. 369 (PC „BIG“)
Pociūno g. 8 (PC „Vilnius Outlet“)
Ozo g. 18 (PC „Ozas“)
Laikas: birželio 1 d.
https://etnodvaras.lt/

„Vilnius Pink Soup Fest“ galite paragauti įvairių šaltibarščių receptų, bet ar žinote, koks yra autentiškas receptas? Visuose „Etno dvaro“ restoranuose paragaukite tradicinių, Lietuvos kulinarijos paveldo fondo sertifikuotų, pagal senąsias tradicijas gaminamų šaltibarščių. 

Restoranas „Fortas“
Algirdo g. 17, Vilnius
Vilniaus g. 18, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.fortas.eu/restoranai/

Tradicinių šaltibarščių per savo gyvenimą tikriausiai suvalgėte ne vieną dubenėlį.Metas naujoms skonių patirtims. Ar esate ragavę japoniškų šaltibarščių? O gal šaltibarščių skonio kokteilį? Užsukite ir išradingieji restorano šefai jus nustebins.

„Pelėdos beer & snacks bar“
Visų Šventųjų g. 5, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.facebook.com/peledosbar/

Norite atsikvėpti, pailsėti nuo centro šurmulio, per toli nuo jo neatitrūkdami, ir paragauti šaltibarščių? Čia rasite ir ramybę, ir dubenėlį šaltos sriubos! O jei norėtumėte kažko kito, paragaukite restorano jūrų gėrybių.

Downtown Forest Hostel & Camping
Paupio g. 31A, Vilnius
Laikas: birželio 1–2 d.

Šaltibarščiai asocijuojasi su vasara. O kas dar? Kepsniai ir kepsninės! Išsinuomokite kepsninę ir su draugais atidarykite vasaros sezoną. „Vilnius Pink Soup Fest“ paragaukite rožinių nealkoholinių kokteilių ir gėrimo su burokėliais.

Restoranas „...Grey“
Pilies g. 2, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 11:30–00:00 val.
https://restoranasgrey.lt/

Pilkasis restoranas „Grey“ kviečia pasitikti „Vilnius Pink Soup Fest“ ne pilkai! Ragaukite tradicinių šaltibarščių, žemaičių blynų su rožiniu grietinės padažu, o viską užgerkite rožiniu lietuvišku alumi ar rožine kombučia.

„Local Pub“
Trakų g. 13, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 16:00–22:00
https://localpub.lt/

„Local Pub“ – viso pasaulio vietinių namai, kur kiekvienas atvykėlis yra savas, todėl nenuostabu, kad „Vilnius Pink Soup Fest“ būtent čia paragausite tokių šaltibarščių, kaip jie ruošiami namie pas mamą, tik gal net dar geriau, nes su legendinėmis baro bulvytėmis!

Restoranas „Bernelių užeiga“
Pilies g. 10, Vilnius
J. Lelevelio g. 6/Gedimino pr. 19, Vilnius
Laikas: birželio 1–rugpjūčio 30 d.
Kaina: 5,99 Eur
https://berneliuuzeiga.lt/

Nusibodo valgyti šaltibarščius tradiciniu būdu? Išbandykite kitokį serviravimo būdą! Atsigaivinkite kiek neįprastu, gaiviu ir sočiu, šaltibarščių nealkoholiniu kokteiliu.

Svetainė–baras „Veranda“
Kęstučio g. 39, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 11:00–23:00
https://veranda.lt/

Natūralumas, šviežumas, kulinarinė improvizacija! Svetainėje–bare „Veranda“ karaliauja šaltibarščių spalvos! Nuo klasikinių „Verandos“ šaltibarščių iki rožinės spalvos patiekalų ir desertų!

Salotų baras „Mano guru“
Vilniaus g. 20, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.12:00–16:00 val.
Kaina: 4 Eur
https://manoguru.lt/

Paprasti, bet su malonia staigmena – čia šaltibarščiai su putpelės kiaušiniu pateikiami su apkeptomis mažosiomis bulvytėmis, paskanintomis kietuoju sūriu bei svogūnų laiškais.

Restoranas „Old Green Grill House“
L. Stuokos–Gucevičiaus g. 5, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
K
aina: 6 Eur
https://oldgreenhouse.lt

Peržengus žalio medinio namo Senamiestyje slenkstį atrodo, kad keliaujate laiku. Tačiau kaip seniau, taip ir dabar, tradiciniai šaltibarščiai vienodai skanūs!

Restoranas „MOMO Grill“
Totorių g. 1, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–22:00 val.
https://momogrill.lt/en/vilnius/

Tikrą šventę gali sukurti atmosfera, emocija, patiekalas. „Vilnius Pink Soup Fest“ šventės patirtį siūlo „MOMO Grill“ ir jų ypatingieji, lankytojų pamėgti šaltibarščiai. Paragaukite ir prisijunkite prie gerbėjų būrio.

Restoranas „Rib Room“
Šeimyniškių g. 1, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–22:00 val
https://www.ribroom.lt/

Leiskitės į neįprastą kelionę po lietuvišką virtuvę. Šaltibarščius kiekvienas turėtų paragauti bent kartą gyvenime, bet restorano šefas Miroslav Styčinskij siūlo atrasti naujų įdomių valgymo būdų. Vaišinkitės ne tik šaltibarščiais, bet ir gaiviomis rožinėmis salotomis ar nealkoholiniu rožinės spalvos imbierinio alaus kombučios kokteiliu. 

Restoranas „Medininkai“
Aušros Vartų g. 8, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina:
šaltibarščiai – 4,50 Eur, mini rožiniai cepelinai – 6 Eur, kepta duona su šaltibarščių skonio padažu – 4,5 Eur, spurgytės su rožiniu glaistu– 5€, vegetariškas burgeris su burokėlio kepsniu ir daržovėmis – 6,50  Eur.
https://www.groupeuropa.com/europa_royale_lt/vilnius_viesbutis/restoranas_medininkai/

Nesvarbu, kiek jums metų ar kokie jūsų mėgstami tradiciniai lietuviški patiekalai, restoranas  „Vilnius Pink Soup Fest“ į visą lietuvišką virtuvę žvelgia pro rožinius akinius. Čia paragausite ne tik tradicinių šaltibarščių, mažų rožinių cepelinų, keptos duonos su šaltibarščių skonio padažu, vegetariško mėsainio su burokėlių kepsniu ir daržovėmis ir net spurgyčių su rožiniu glaistu.

Kavinė–restoranas „Cosy“
Dominikonų g. 10, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 7 Eur
https://www.cozy.lt/lt/

Dalyvaukite „Vilnius Pink Soup Fest“ ragaudami kreminių ir švelnių šaltibarščių. Vakaro desertui – rožinis laukinių žemuogių gėrimas iš Alpių su šviežio pieno grietinėle.

Restoranas „Le Mans“
Užupio g. 24, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.facebook.com/lemansvilnius/

Romantiška rožinė spalva ir rožinis gyvenimas, skambant prancūziškoms dainoms ir ant stalo puikuojantis šaltibarščiams? Kodėl gi ne. O desertui, kad gyvenimas būtų dar saldesnis, jūsų laukia rožinė kefyro panakota su rabarbarais!

„Panevino itališkas restoranas“
Gedimino pr. 12, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina:
5 Eur
https://panevino.lt/

Šaltibarščiai – neatsiejama vasaros dalis, nereikia nė kalendoriaus lapelio, kad žinotum, jog atėjo vasara, kai ant stalo atsiranda šaltibarščių lėkštė. Stilingai tarsi meno kūrinys patiekti šaltibarščiai privers ne tik aikčioti dėl skonio, bet ir išsitraukti fotoaparatą.

Restoranas „Balzac“
Savičiaus g. 7, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.facebook.com/BalzacLietuva/?locale=lt_LT

Tik per „Vilnius Pink Soup Fest“ prancūziško restorano meniu atsiranda šaltibarščiai! Desertui – tradicinis krembriulė, nusidažęs rožine spalva.

Restoranas „Puaro“
M. Antokolskio g. 13, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–23:00
https://www.instagram.com/explore/locations/108883818947331/puaro–restoranas/

Nežinia, ką apie šaltibarščius pagalvotų legendinis belgų detektyvas Puaro, bet jo vardu pavadinto restorano šefai „Vilnius Pink Soup Fest“ proga paruošė patiekalų visiems skoniams – ne tik šaltibarščių, bet ir rožinių midijų bei rožinės panakotos. 

CALVARY viešbutis ir restoranas
Kalvarijų g. 59, Vilnius
Laikas: 
birželio 1 d. 11:00–21:30 val.
Kaina: 50 proc. nuolaida šaltibarščiams
https://calvary.lt/

Nors Kalvarijų turguje galima įsigyti visų šaltibarščiams reikiamų produktų, daug paprasčiau ir įspūdingiau – užsukti į greta turgaus įsikūrusį XIX a. klasicizmo stiliaus viešbutį „Calvary“ paragauti dubenėlio šaltibarščių su karštomis bulvėmis elegantiškoje aplinkoje.

Begėdžiai
Geležinkelio g. 6, Vilnius
Laikas: 
birželio 1 d. 13:00–14:00 val.
Kaina: 9 Eur. 
https://www.instagram.com/begedziai/

Šaltibarščiai vasarą Vilniuje tampa gatvės maistu, tačiau verta paragauti ir egzotiškų gatvės maisto skonių. Geriausia jautiena pasaulyje tituluojama „Wagyu“ jautiena ar ypatingo skonio itin vertinama „Iberico“ kiauliena čia patiekiama patogiai, kaip gatvės maisto patiekalai be įpareigojančios prabangos.

„iLunch“ dienos pietų restoranai
Visi „iLunch“ restoranai išskyrus Verkių g. 25C Švitrigailos g. 34, Giedraičių g. 3, Saltoniškių g. 9B, Šeimyniškių g. 19, Ukmergės g. 126, Laisvės pr. 10, J. Balčikonio g. 3 ir kiti.
Laikas: nuo 2024 m. gegužės 17 iki gegužės 31 d. 11:00–15:00 val.
Kaina:
perkant pociją šaltibarščių (2,90 Eur), „Nykštuko“ ledai tik 0,90 Eur.
https://www.ilunch.lt/dienos-pietu-pasiulymai

Tikras „šaltibrokštas“ – „iLunch“ restoranai ir kviečia deramai pasiruošti „Vilnius Pink Soup Fest“ festivaliui! Visi, dienos pietų metu besimėgaujantys šaltibarščiais, už specialią kainą galės įsigyti „Nykštuko“ ledų. Skanaus ir gaivaus!

Baras-bravoras "Būsi Trečias"
Totorių g. 18, Vilnius
Laikas: 
birželio 1 d.
Kaina:
3,5 Eur. 

Šaltibarščių festivaliui siūlysime dviejų rūšių šaltibarščius. Pirmi, žinoma klasikiniai, tokius kokius valgome visą gyvenimą, būtinai su virtomis bulvėmis . Antras variantas, "trumpas" šaltibarštis - sutrinta į vieną masę šaltibarščių sriuba pateikiama stiklinėje taurelėje (50 ml) kartu su karštu bulviniu traškučiu ir traškiu šviežaus agurko griežinėliu.

Baras „Gringo Pub“
Vilniaus g. 31, Vilnius
Laikas: birželio 1–7 d.
https://www.instagram.com/gringopub/

Esate šaltibarščių gerbėjai? Įrodykite sau ir kitiems! Tapkite „Vilnius Pink Soup Fest“ – suvalgykite du litrus šaltibarščių, nepasibaigus nustatytam laikui, ir atsidurkite baro garbės lentoje bei gaukite ypatingus tokią jūsų supergalią liudijančius marškinėlius.

Socialinis restoranas „Pirmas blynas“
Savičiaus g. 15, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 11:00–19:00
Kaina: šaltibarščiai – 3,5 Eur, blynas – 9 Eur
https://www.pirmasblynas.lt/lt

Vilnius Pink Soup Fest“ ne tik skaniai pavalgykite, bet ir padarykite gerą darbą savo apsilankymu paremdami socialinį restoraną. Specialiai renginiui šefai pasiūlys ne tik šaltibarščių lėkštę, bet ir ypatingą blyną – burokėlių blyną su kiaušiniu, svogūnų laiškais, agurkais ir kefyro putėsiais.

WOKout
Paupio turgus, Aukštaičių g. 7, Vilnius
Food Hall Baltasis tiltas, Upės g. 6, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.facebook.com/p/wokoutlt–100063805371972/

Azijoje šaltibarščių gal ir nerastume, bet rožinių patiekalų – pavyktų. Paragaukite specialiai „Vilnius Pink Soup Fest“ sukurto patiekalo „Pink tori udon“ – makaronų su vištiena kokosiniame burokėlių padaže su šparaginėmis pupelėmis, burokėliais ir džiovintais juodaisiais grybai.

Halės Mėsainis x Aštriai Aštru
„Halės mėsainis“ paviljonas
Pylimo g. 58, Halės turgavietė
Laikas: birželio 1 d. nuo 11:00, porcijų kiekis ribotas
https://www.astriaiastru.lt/pages/hales–mesainis

Ar pasiruošę rimčiausiai iššūkiui? Aštriausi šaltibarščiai pasaulyje laukia jūsų! Tai jau tampa „Vilnius Pink Soup Fest“ tradicija. Jūsų gomurys jums gal ir nepadėkos, bet įspūdžiai išliks ilgam.

Halės Smokehouse restoranas
Pylimo g. 58, Halės turgavietė
Laikas: birželio 1 d. 10:00–17:00
https://smokehouse.lt/

Šaltibarščiai – autentiškas lietuviškas patiekalas, o Pastrami? Pastrami 1887 m. Niujorke pristatė imigrantas iš Lietuvos Sussman Volk. Tad leiskitės į šventę skrandžiui ir paragaukite  šaltibarščių, keptų jaunų bulvių su rozmarinu ir česnaku, ir ilgai marinuotos, apie 10 val. žemoje temperatūroje rūkytos Pastrami jautienos kombo.

„Chief Pizza“
Ukmergės g. 222, Vilnius
Žemaitės g. 22, Vilnius
Dzūkų g. 38a, Vilnius
Saulėtekio al. 32, Vilnius
Laikas: birželio 1–7 d.
www.chiefpizza.lt

Mėgstate picą ir manote, kad „Vilnius Pink Soup Fest“ jums nėra ką veikti? Paragaukite šaltibarščių picos! Nebijokite eksperimentuoti ir gal tai taps jūsų mėgstamiausia pica.

Restoranas „Imperial“
Subačiaus g. 2, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–00:00
Kaina: 35 Eur
https://www.imperialvilnius.lt/restoranas/ 

Penkių žvaigždučių šaltibarščiai? Gurmaniški, prabangūs, nepamirštami – šaltibarščiai gali būti ir tokie. „Vilnius Pink Soup Fest“ patirkite išskirtinę skonių harmoniją, sukurtą tikrų virtuvės meistrų.

Restoranas „California“ Tapas & Wine“
Subačiaus g. 2
Laikas: birželio 1 d. 12:00–00:00
Kaina: 9,8 Eur
https://www.california.lt/ 

Kaip kitaip galėtų atrodyti šaltibarščiai? Jūs nustebsite! Mėgaukitės dekonstruota šaltibarščių variacija, kai tradicijos persipina su modernaus ragavimo ypatumais. Tokie šaltibarščiai patiks ir patiems mažiausiems (o gal kaip tik – didžiausiems) gurmanams, ir jau patyrusiems degustatoriams.

Restoranas „Piano Piano Paupys
Aukštaičių g. 7, Vilnius
Laikas:  birželio 1 d. 12:00–22:00
https://pianopiano.lt/meniu–paupys–lt/

Jei šaltibarščius ruoštų italai, jie būtų gaminami skaninat stračiatela sūriu ir patiekiami su rankų darbo naminiais bulvių virtinukais „gnocci“. Būtent tokių čia ir paragaukite! O jei šaltibarščių jau prisivalgėte, ragaukite rožinių rankų darbo koldūnų „tortellini“, pagardintų įvairiais sūriais, burokėliais, krapais ir kitais ingredientais. Tostą pasakysite pakeldami rožinių kokteilių taurę.

Restoranas „Casa La Familia
Rūdninkų g. 18, Vilnius
Laikas:  birželio 1 d.
https://www.facebook.com/CasaLaFamilia.Vilnius/

Šaltibarščiai – vegetariškas patiekalas, bet ką jiems veikti picerijoje? Vegetariška picerija priėmė „Vilnius Pink Soup Fest“ iššūkį ir paruošė šaltibarščių picą ir ledų! Rankų darbo su meile pagaminti patiekalai maloniai nustebins net visko ragavusius gurmanus.

Restoranas „Mollusca“
Paupio turgus, Aukštaičių g. 7, Vilnius
Food Hall Baltasis tiltas, Upės g. 6, Vilnius
Laikas:
birželio 1 d.
https://www.paupioturgus.lt/restoranas/mollusca/

Mėgstama atostogų kryptis – Viduržemio jūra, ir mėgstamas patiekalas – šaltibarščiai, suvienija jėgas. Paragaukite midijų šaltibarščių skonio padaže. Jūrų gėrybės ir šaltibarščiai – išties netikėtas derinys gurmanams.

„Mason“ restoranas
Savičiaus g. 3, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.facebook.com/GastroMason/

Paragaukite šaltibarščių kitaip. Jūsų laukia šaltibarščiai su burokėlių šerbetu ar bulvė su šaltibarščių kastiniu. Susigundėte? Leiskitės į gurmanišką skonių kelionę.

Restoranas „Amatininkų užeiga“
Didžioji g. 19, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–00:00 val.
Kaina: 7,5 Eur
https://www.amatininkai.lt/

Kas gali būti geriau už šaltibarščius? Šaltibarščių cepelinai! Tik „Vilnius Pink Soup Fest“ metu pasitaiko proga paragauti netradicinių rožinių cepelinų.

„Hilton Garden Inn Vilnius City Centre Hotel
Gedimino pr. 44B, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 16 Eur
https://www.hilton.com/en/hotels/vnogigi–hilton–garden–inn–vilnius–city–centre/

Rožinė šaltibarščių spalva „Vilnius Pink Soup Fest“ metu nudažo ir kitus patiekalus. Paragaukite rožinio mėsainio, pagaminto iš burokėlių. Jį pamėgs ne tik vegetarai, bet ir klasikinių mėsainių gerbėjai.

„Radisson Blu Hotel Lietuva
Konstitucijos pr. 20, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.radissonhotels.com/en–us/hotels/radisson–blu–vilnius–lietuva 

Visas viešbutis nusidažo rožine „Vilnius Pink Soup Fest“ spalva. Užsukite į šaltibarščių savitarnos stotelę, apsistoję viešbutyje lojalūs klientai bus pradžiuginti dovanėlėmis, viešbučio restoranas „Piazza“ ir baras „SkyBar“ pasiūlys ypatingų festivalio patiekalų ir nealkoholinių kokteilių.

Restoranas „Du Gurmanai“
Užupio g. 30, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 10:00–23:00 val.
Kaina: 10 Eur
https://www.dugurmanai.lt/

Šventė, kai gali leisti laiką su artimais ir mylimais žmonėmis. Sukurkite įsimintiną istoriją – „Vilnius Pink Soup Fest“ pasidalinkite rožiniais pusryčiais. Susėdę prie bendro stalo dalinkitės gera nuotaika ir Benedikto kiaušiniais su skrudinta angliška bandele ir olandišku padažu su burokėliais.

Restoranas „Augustin“
Didžioji g. 18, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–23:00
Kaina: 13 Eur
https://augustin.lt/

Leiskite burokėliui tapti jūsų kulinarinių nuotykių herojumi! Burokėlis karaliauja ne tik šaltibarščiuose, bet gali ir kitus patiekalus paversti itin gurmaniškais. Paragaukite šaltibarščių–nešaltibarščių: burokėlio šimtalapio su kefyro putėsiais, krapų aliejumi, bruknėmis ir serbentais.

Restoranas „Wasabi Sushi“
Aukštaičių g. 7, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.wasabisushi.lt/

Azija garsėja savo beprotiškais skonių deriniais, tad kodėl gi neparagavus netradicinio–tradicinio patiekalo – sušių iš šaltibarščių ingredientų. Puikiai tinka visiems, kas mėgsta šaltibarščius ir gastronominius eksperimentus!

Restoranas „Gastrolės“
Manufaktūrų g. 20, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.gastroles.com/restoranas

Dūmo skonio šaltibarščiai? Išbandykite kitokius šaltibarščius su rūkytais burokėliais. Primena vasaros kepsninę! Tačiau tiems, kurie šaltibarščių jau prisiragavo, verta atsiversti visą vėlyvųjų pusryčių meniu, nes čia karaliaus burokėliai.

Restoranas „Kuro kranai“
Kauno g. 5, Vilnius
Laikas: birželio 1–2 d. 12:00–20:00 val.
Kaina: 4 Eur
https://www.facebook.com/KuroKranai/

Regis, visi lietuviai gerai žino tradicinius šaltibarščių ingredientus. Restorano šefai nusprendė truputį pažaisti ir pasiūlyti šaltibarščių, kuriuose naudojami neįprasti ingredientai, tokie kaip rauginti agurkai, marinuotos Chalapos paprikos, ridikėliai ar fetos sūris.

Restoranas „Vegafe
Totorių g. 3, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 11:00–21:00 val.
Kaina: 7 Eur
https://www.facebook.com/vegafe.eu/?locale=lt_LT

Išplėskite alternatyvių šaltibarščių skonių paletę ir susipažinkite su ajurvedine, laktovegetarine mityba. Pieno produktai čia atkeliauja tiesiai iš Lietuvos ūkininkų ūkių, tad ruošiamų „jogų šaltibarščių“ skonis ypatingas. Bet nereikia būti jogu, kad galėtumėte juos valgyti!

Restoranas „Čili pica“
Didžioji g. 5, Vilnius
Ozo g. 25, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 3,9 Eur (turint lojalumo kortelę – 3,60 Eur
https://cili.lt/

Nors meniu yra ir šaltibarščiai, tik „Vilnius Pink Soup Fest“ proga paragaukite ypatingo užkandžio – bulvių gruzdukų su šaltibarščių skonio padažu!. Tokia galimybė pasitaiko tik kartą per metus, o gal ir kartą per gyvenimą.

Restoranas „City PORT Vilnius“
Raugyklos g. 7
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 16 Eur
www.conti.lt

Tradiciniuose šaltibarščiuose makaronų nerasite, bet „Vilnius Pink Soup Fest“ stebina visus festivalio dalyvius. Paragaukite šaltibarščių makaronų su bulvių raguoliu – čia tai bent!

Kavinė „Nacionalinė“
Gedimino pr. 4, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.instagram.com/kavine_nacionaline/

Teatre viskas kitaip, net šaltibarščiai! Greta Lietuvos nacionalinio dramos teatro įsikūrusioje kavinėje nuostaba jūsų veide bus nesuvaidinta, kai gausite savo šaltibarščių dubenėlį. Tokių ragauti jums dar neteko.

Restoranas „Narutis“
Pilies g. 24, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 11:00–22:00 val.
Kaina: 5,50 Eur
https://narutis.com/restoranas–ir–baras.html

Akys jūsų neapgaus. Kol visi siūlo rožinius šaltibarščius, restorano šefai nustebins šaltibarščiais iš geltonų burokų. O greta – ne tradicinės bulvės, o mėlynų bulvių priedas.

Restoranas „Lokys“
Stiklių g. 8, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–00:00 val.
https://lokys.lt/

Paragaukite geriausio „Taste Atlas“ įvertinimo Vilniuje sulaukusių šaltibarščių. Restorano šefė pasitiks jus su specialiai šiai dienai kurtu rožiniu pasitikimo užkandžiu su rugine duonele ir rūkyto šamo putėsiais. 

„Beigelistai“
Literatų g. 7, Vilnius
Pylimo g. 58, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 5,50 Eur
https://www.facebook.com/Beigelistai/?locale=lt_LT

Paragaukite ypatingojo „Vilnius Pink Soup Fest“ beigelio. Rožiniai beigeliai su šaltibarščių ingredientais: kreminiu sūriu su grietine, krapais, laiškiniais svogūnais, burokėlių lapais, ridikėliais, agurkais, burokėliais ir virtu kiaušiniu – po tokio beigelio valgyti nesinorės dar ilgai.

Restoranas „Relais&Chateaux Stiklių viešbutis“
Gaono g. 7, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 11 Eur
https://www.stikliai.com/lt/

Kokius šaltibarščius ragautų karaliai ir prezidentai? Apsilankę restorane, kur valgė daugybė pasaulio garsenybių, paragaukite kreminės burokėlių sriubos, patiekiamos su šviežiais agurkais, ožkų pieno sūriu, vėžių uodegėlėmis ir putpelės kiaušiniu.

Restoranas „Houdini“
A. Vienuolio g. 4, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina:
7 Eur
https://www.facebook.com/HOUDINI.FireGrill.Social/

Ar esate ragavę šaltibarščių skonio užtepėlę? Su Saugirdu Vaitulioniu priešaky restoranas pristatys ypatingą receptą – skrudintų burokėlių bei kreminio sūrio užtepėlę su kedro riešutais, ožkų pieno sūriu ir laiškinių česnakų aliejumi. O šalia – traški ir kvapni čiabatos duonelė.

Restoranas „Dūmų terasa“ ir kultūrinės erdvės „Dūmų fabrikas“
Dūmų gatvė 5, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–23:00
https://www.dumufabrikas.lt/en

Ar pažįstate Vilniaus mieste žmogų, specialiai vykusį traukiniu į sostinėje esantį restoraną valgyti šaltibarščių? Gal tai būsite jūs? „Vilnius Pink Soup Fest“ plečia savo teritoriją ir siūlo buvusiame didžiausiame pasaulyje dalgių fabrike įkurtame restorane suvalgyti ne tik tirštų šaltibarščių, patiekiamų su argentinietiško grilio žarijose keptomis bulvėmis, bet ir rožinės šaltibarščių užtepėlės. Atvykote traukiniu? Pateikę traukinio bilietą gausite festivalio draugo nuolaidą. Nepamirškite ir peno sielai – apžiūrėkite nemokamą Laisvės Linkutės Ložės ir J.Vienožinskio dailės mokyklos fotografijos studijos parodą „Dūmų fabrike“.

Bistro „Delici“
Geležinkelio g. 16, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 3,49 Eur
https://www.facebook.com/delici.lt/

Nuo šaltibarščių užšalo skrandis? Susišildykite! Išskirtinio skonio rožinės kesadilijos maloniai nustebins ir gal net įkvėps kelionei traukiniu.

Restoranas „Druska, miltai ir vanduo“
Aukštaičių g. 7, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 9:00–16:00
Kaina:
10,5 Eur

Kol visi restoranai tarpusavyje rungiasi šaltibarščių receptais, čia paragausite šaltibarščių salotų! Burokėlių užtepas, kepti burokėliai, švieži agurkai, krapai, marškinėliuose virtas kiaušinis pasotins net alkaniausią, kuriam salotų niekada negana.

Gastrobaras „Valdovų sodas“
Katedros a. 4, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 11:00–23:00
Kaina:
4,5 Eur
https://www.facebook.com/valdovusodas/?locale=lt_LT

Valgykite kaip LDK didikai! Pasinerkite į išskirtinę gastronominę patirtį, ragaudami unikalaus lietuviško patiekalo interpretaciją autentiškoje istorinėje aplinkoje. Išbandykite dekonstruotą šaltibarščių versiją, kuri nepalieka abejingų. Kapotų burokėlių, balzaminio acto ikrų, agurkų, putpelių kiaušiniu ir šviežiai marinuotų agurkų bokštelis, kurį patys užsipilsite kefyru, sužavės skoniu. Paskutinis akordas – anties taukuose keptos bulvės prie patiekalo.

„Žvėryno smuklė“
Vytauto g. 37, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 12:00–23:00 val.
https://www.facebook.com/zverynosmukle.lt/?locale=lt_LT

Tradiciniai šaltibarščiai tradicinėje smuklėje – autentiška patirtis. Tačiau tradicijos ir inovacijos visada greta. Festivalio metu paragaukite ir ypatingųjų šaltibarščių cepelinų.

Bistro „Chaosai“
Pylimo g. 58, Halės turgavietė
Laikas: birželio 1 d.
https://www.facebook.com/chaosaidonburi/

Lietuviškuose šaltibarščiuose – azijos skoniai? Kimčiai šaltibarščiams suteikia naujų skonių. Aštrūs, rūgštūs, tikrai egzotiniai šaltibarščiai ne mažiau egzotiniame Halės turguje – ypatinga patirtis.

„Senatorių pasažas“
Dominikonų g. 11, Vilnius
Laikas:
birželio 1 d.
https://senatoriupasazas.lt/

Rožinė banga užlieja ir „Senatorių pasažo“ kiemelį, kuriame laukia ypatingi šaltibarščiai. Prisėskite po atviru dangumi ir pasimėgaukite. Kaip ir visa kita, šaltibarščiai pagaminti iš vietos produktų, laikantis tvarumo principų.

Baras–restoranas „Mililitrai“
Vilniaus g. 33, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://mililitrai.lt/

Tradicinių šaltibarščių per savo gyvenimą tikriausiai suvalgėte ne vieną dubenėlį. Metas naujoms skonių patirtims. Ar esate ragavę Šaltibarščių sušių? O gal šaltibarščių skonio gėrimą? Užsukite ir išradingieji restorano šefai jus nustebins.

No Forks
Vokiečių g. 9, Vilnius ir Ozo g. 18, Vilnius
Laikas:
šaltibarščių takai – tik birželio 1 d. 
https://noforks.lt/

Koks būtų šaltibarščių skonis Meksikoje? Spalvinga skonių fiesta jus nustebins! Tik „Vilnius Pink Soup Fest ragaukite šaltibarščių takų, o egzotiškaisiais meksikietiškais šaltibarščiais atsigaivinkite nuo vasaros karščių. Jūsų dėmesiui – autentiški patiekalai ir įdomūs eksperimentai, tampantys legendomis.

Elfa Bar & Kitchen / „Lofto“ vasaros terasa
Švitrigailos g. 29, Vilnius
Laikas: 
birželio 1 d. 12:00–00:00 val.
Kaina: įėjimas į „Pikniką“ – nemokamas, šaltibarščių kaina - 5 eur
https://www.facebook.com/elfavilnius ir https://www.facebook.com/loftasvilnius 

Menų fabriko „Loftas“ vasaros terasoje „Vilnius Pink Soup Fest“ patiekia ne tik iš Indijos kilusio šefo Amar Singh pagamintus šaltibarščius, bet nemokamą „Play4n4“ dienos šokių „Pikniką“. Net 12 valandų muzikos įspūdžių, baseinas, oro burbulai – tikrai rožinė diena. 12 atlikėjų - Dj’s Théo, „Armalytė“, „Marakeshas“, „Dominic Dessert“, „rradikalas & anica“, „Badass Guru“, „Kamenskas“, „Zan@pau“, Vytautas Kazlauskas, „Gabì“, „Vusne“, „Rambynas“ linksmins iki gilios nakties.

Špricas brunch
Švitrigailos g. 29, Vilnius
Laikas: 
birželio 1 d. 
Kaina: 8 Eur. 

Brunch’as ir šaltibarščiai nėra, kad derėtų. Dėl to Špricas brunch galėsite paragauti išskirtinio šaltibarščių toast’o. Lietuviškų bulvių naminė duona su kefyro ir sūrio kremu, marinuotais burokėliais, švelniai sūdytais agurkais, laiškiniu svogūnu krapais ir virtu kiaušiniu. Šaltibarščių skonis kitame pavidale.

Rosehip Vegan Bistro
Pylimo g.22D, Vilnius
Laikas: 
birželio 1 d. 
Kaina: 6,8 Eur. 

Rosehip restorane gaminame šaltibarščius tik iš augalinių ingredientų - pagrinde sojų pieno bei sojų joguto, o kiaušinį juose keičia keptas tofu su juodąja druska. Mūsų šaltibarščiai yra kiekvienos vasaros hitas ir yra labai mėgstami mūsų klientų. Jie žymiai gaivesni bei mažiau riebūs nei tradiciniai šaltibarščiai.

Vilnius Grand Resort
Ežeraičių g. 2
Laikas:
birželio 1 - 2 d.
Kaina:
Go-For-Pink meniu - 25 Eur, šaltibarščiai - 5 eur, burokėlių-agurkų skonio ledai su spanguolėmis ir rožiniais morengais - 5 eur.

Leiskitės į gurmanišką skonių kelionę su egzotiško restorano ant vandens „Bora Bora“ šefės specialiu Go-For-Pink meniu. Paragaukite burokėlių traškučių su agurkų džemu, pasimėgaukite klasikiniais šaltibarščiais, išbandykite grilintos kiaulienos sprandinės su burokėlių koše ir atraskite burokėlių-agurkų skonio ledus su spanguolėmis ir rožiniais morengais. Visus vaikus nemokamai vaišinsime burokėlių ledinukais!

Kepyklėlė „Crustum
Vokiečių g. 18a, Vilnius
Pilies g. 4, Vilnius
Upės g. 9, Vilnius
Rinktinės g. 5, Vilnius
Saltoniškių g. 9, Vilnius
Laikas: gegužės 1–birželio 30 d.
Kaina: 2,05 Eur
https://www.crustum.lt/

Net spurgos per „Vilnius Pink Soup Fest“ nori būti šaltibarščiais! Vienas mėgstamiausių desertų – amerikietiška spurga – pasipuošia rožine spalva. Juk per festivalį kalorijų neskaičiuosime.

Restoranas „Sugamour“
Vokiečių g. 11, 
Aukštaičių g. 7 (Paupio turgus)
Laikas: birželio 1 d.
https://www.sugamour.lt/lt/restoranai–ir–meniu

Koks būtų sušalusių šaltibarščių skonis? „Sugamour“ siūlo geriau – šaltibarščių skonio šerbetą! Apgalvoti iki smulkmenų šie ledai nustebins net visko ragavusius. Rožinė spalva – malonumas akims, kiekvienas kąsnelis – atradimas.

Kavinė „Vero Cafe“
Gedimino pr. 1, Vilnius
Gedimino pr. 27, Vilnius
Gedimino g. 44a, Vilnius
Pilies g. 9, Vilnius
Aukštaičių g. 12, Vilnius
Upės g. 9, Vilnius
Rinktinės g. 3, Vilnius
Manufaktūrų g. 9, Vilnius
Laikas: gegužės 27–birželio 9 d.
Kaina: šaltibarščių latė šilta/šalta – 3,50 Eur, rožinis tinginys – 3,20 Eur
https://verocafe.lt/

Pasiimkite su savimi puodelį kavos ir keliaukite po „Vilnius Pink Soup Fest“. O kavos ne bet kokios, o šaltos ar šiltos šaltibarščių latės. Pavargote? Prisėskite ir pasimėgaukite kąsneliu specialiai festivaliui sukurto rožinio tinginio.

Desertų restoranas „Pavlova“
Verkių g. 31A, Vilnius
Laikas: birželio 1–2 d.
https://www.pavlova.lt/

Nors ryškiausias „Vilnius Pink Soup Fest“ veiksmas koncentruojasi Senamiestyje, tačiau ir už jo ribų miestas nusidažo rožine spalva. Visą savaitgalį užsukite paragauti rožinių ledų, gėrimų ir specialiai festivaliui sukurtų rožinių pavlovų, orinių tarsi svajonių debesėliai.

Arbatinė „Yugen Tea“
Užupio g. 24, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 10:00–20:00
Kaina: 6 Eur
https://www.yugentea.lt/

Tik kartą per metus turite ypatingą progą paragauti „Vilnius Pink Soup Fest“ sukurto gėrimo – šįkart jūsų laukia braškių ir arbūzų mačia latė! Neįmanoma atsispirti ne tik paragauti, bet ir nufotografuoti.

Cannama
Pylimo g. 58, Halės turgavietė
Laikas: 
birželio 1 d. 12:00–22:00 val.
Kaina:
5 Eur.
https://www.facebook.com/CannaMama.eu/

Vasaros festivalių maistas atkeliauja į „Vilnius Pink Soup Fest“. Kreminiai  „Cannama“ šaltibarščių ledai su karštomis, skrudintų kanapių sėklų druska pagardintomis bulvytėmis nustebins kiekvieną. Pajuskite, ką reiškia burnoje tirpstantys šaltibarščiai.

Eskedar Coffee Terrace ir LNM Istorijų namai
T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
Laikas:  birželio 1 d. 13:00 val. – „Tikėti ar netikėti: sąmokslo teorijos“; 14:00 val. – „Pasaulio dydžio Lietuva. Mūsų migracijos istorija“
Kaina:
ekskursijos kaina – 9 Eur.
https://lnm.lt/renginiai/pink-soup-fest-eskedar-coffee-terrace-istoriju-namai/

Įsikibkit šaukšto, nes birželio 1 d. prognozuojama rožinė banga! „Vilnius Pink Soup Fest“ nepalieka abejingų, tad „Eskedar Coffee Terrace“ ir LNM Istorijų namai pasirengę švęsti kartu! Eskedar Coffee Terrace pasitiks jus rožiniais ledais, desertais, rožine late ir, žinoma, šaltibarščiais. LNM Istorijų namai pakvies į ekskursijas, kurios leis į pasaulį ir Lietuvą pažvelgti kitu kampu.

Restoranas „Talutti“
Vilniaus g. 35, Vilnius
Ozo g. 18, Vilnius
P. Lukšio g. 17, VIlnius
Laikas: birželio 1 d.
https://talutti.lt/talutti–restoranai–vilniuje/

Pakelkite taurę už „Vilnius Pink Soup Fest“! Kaip ir festivalis, taip ir taurė – ypatingi. Nealkoholinė šaltibarščių margarita, patiekiama margaritos taurėje su smagiais šaltibarščių papuošimais ne tik nustebins, bet ir atgaivins.

„Radisson Collection Astorija Hotel“
Didžioji g. 35–2, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
https://www.radissonhotels.com/en–us/hotels/radisson–collection–vilnius–astorija

Paragaukite šaltibarščių spalvos nealkoholinį kokteilį. Ryški rožinė spalva ir šaltibarščių ingredientų papuošimai nepaliks abejingų. Nealkoholine versija galės mėgautis ir mažieji festivalio lankytojai.

„Grotthuss Boutique Hotel“
Ligoninės g. 5, Vilnius
Laikas:  birželio 1 d.
Kaina: 6 Eur
https://www.grotthusshotel.com/

Pasimėgaukite šaltibarščių nealkoholiniu kokteiliu viename gražiausių Vilniaus kiemelių, atokiau nuo miesto triukšmo, bet pačioje Senamiesčio širdyje.

Baras „Who Hit John“
Didžioji g. 19, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 19:00–05:00 val.
https://www.facebook.com/WHJbar/

Ryškiausios ir vasariškiausios miesto šventės metu užsukę į barą būsite pavaišinti ir ypatingomis, festivaliui sukurtais nealkoholinio vieno gurkšnio kokteiliais. Iki dugno! 

Baras „John Outside“
Rotušės aikštė
Laikas: birželio 1 d. 10:00–02:00
https://www.facebook.com/WHJbar/

Gryname lauke viskas daug skaniau. Po saulėtu ar žvaigždėtu dangumi viskas daug smagiau. Užsukę būsite pavaišinti ir ypatingomis, festivaliui sukurtomis šaltibarščių vieno gurkšnio nealkoholiniais kokteiliais.

Baras „Puzzles – Drinks & Games“
Užupio g. 24, Vilnius
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 10 Eur
https://www.facebook.com/p/Puzzles–Drinks–Games–100085369825784/

Kas gali geriau simbolizuoti vasaros pradžią ir laukiančius atostogų malonumus nei nealkoholinis kokteilis rankoje. O jei tas kokteilis – šaltibarščių, tuomet „Vilnius Pink Soup Fest“ tampa įžanga į vasarą. Tekstūra, skonis, vaizdas lyg ir pažįstami, bet nauji, o žiupsnelis smagumo – grynas malonumas. 

„Beer Garden Vilnius“
Mėsinių g. 9/Rūdninkų g. 14, Vilnius
Laikas:
gegužės 31–birželio 1 d.
Kaina:
8 Eur.

Paskelbkite tostą „Vilnius Pink Soup Fest“ ir vasarai. Susidaužkite su ryškiai rožiniu nealkoholiniu kokteiliu burbulinėje taurėje, papuoštoje agurkais, krapais ir… net kiaušiniu.

Restoranas „Winestone“ („Novotel Vilnius Centre“)
Gedimino pr. 16, Vilnius
Laikas:
birželio 1 d. 12:00–21:00 val.
https://www.winestone.lt/

Leiskitės į rožinį savaitgalį su vyriausiuoju virtuvės šefu Vytautu Zdanausku. Jus pasitiks nealkoholinis kokteilis „Rožinė karalienė“, o palydės trinta keptų burokėlių ir ožkų pieno sūrio sriuba, daugiaryžis su burokėliais ir šamo filė, rožinis ličių ir bergamotės desertas ar naminis miško uogų šerbetas. Tai pietūs, vertin„Vilnius Pink Soup Fest“ apdovanojimo.

Baras „Dėvėti“
Sodų g. 3, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 16:00–01:00
Kaina:
3 Eur
https://www.facebook.com/barasdeveti/?locale=lt_LT

Kai „Vilnius Pink Soup Fest“ tiek daug šaltibarščių variantų, norisi išbandyti daugiau, bet ar neplyš skrandis? Nebūtina šaltibarščių kabinti šaukštais. Užsukite išgerti šaltibarščių stikliuko su bulvių kroketu. Vienas gurkšnis leis patirti malonų šaltibarščių skonį, bet nepersivalgyti.

Baras „Svajokliai“
Pylimo g. 66, Vilnius
Laikas:
birželio 1 d.
https://www.facebook.com/SvajokliaiBar/

Šaltibarščiai – itin lietuviškas patiekalas. Šaltibarščių kokteilis irgi gali būti itin lietuviškas, pagamintas iš lietuviškų gėrimų ir produktų. Prisėskite viduje ar ant stogo ir atraskite nealkoholinį kokteilį, kuris sužavės skoniu. 

Prancūziško masto ir vyno krautuvėlė ir kavinė-blyninė „MiamMiam“
Laikas: nuo 11 h iki 19 h
Didžioji g. 1, Vilnius
Kaina: 7 eur (Šaltibarščiai su bretoniškais akcentais – Wakame ir Dulse jūrų dumbliais)

Gurmaniškų maisto produktų ir natūralių vynų iš Prancūzijos krautuvėlė bei bretoniškų grikių miltų crêpes blyninė. Jei ieškote lengvos, jaukios, Prancūziška dvasia dvelkiančios atmosferos - įtraukite MiamMiam adresą į savo sąrašą.