Rožinės pramogos

Per „Vilnius Pink Soup Fest“ miestas ne tik nusidažo rožine spalva ar vaišina šaltibarščiais, bet ir pasiūlo platų meniu įvairiausių pramogų. Gatvės, pastatai, net upė ir dangus prisijungia prie rožinės šaltibarščių festivalio iniciatyvos, šią vieną dieną pristatydami išskirtines ekskursijas, meną ir pramogas. Nesvarbu, ar mėgstate aktyvią veiklą, ar norite poilsio - „Vilnius Pink Soup Fest“ nuotykiai laukia visame mieste!

Vilniaus „Automuziejus“ automobiliai
Laikas: birželio 1 d. 
Kaina: 10 proc. nuolaida bilietui.
https://automuziejus.lt/vilniaus-automuziejus-jungiasi-prie-vilniaus-saltibarsciu-festivalio/.

Tymo turguje pasigrožėkite ar net nusifotografuokite prie automobilio – šaltibarščių ambasadoriaus! Rožinis „Steyr 50“ retas kaip rožinis dramblys – pasaulį šių austriškų automobilių išvydo tik 13 000, tad pasinaudokite ypatinga proga išvysti šį retą reginį.
Jei patiks šis automobilis, užsukite į Vilniaus „Automuziejų“ ir tarp eksponatų atraskite visas šaltibarščių ingredientų spalvas, tarp kurių jūsų lauks ir kultinis rožinis „Porsche 944 S2“ kabrioletas!
Automuziejuje lankytojams bus dovanojamos ekskursijos po ryškiausių ratuočių pasaulį.
O jei į muziejų atvyksite rožine apranga arba rožiniu automobiliu – standartinio bilieto kainai pritaikysime 10 proc. nuolaidą. Dovanojamų turų laikas: 12.00-13.00, 14.00-15.00, 16.00-17.00. Įėjimas į muziejų su bilietais.

Energetikos ir technikos muziejus 
Rinktinės g. 2, Vilnius
https://etm.lt/ 
Laikas: birželio 1 d. 10:00–18:30 val.
Kaina: lankytojo bilietas + 2 Eur/asm. Vaikams iki 2 m. – nemokama; vaikams iki 6 m. – 2 Eur/asm.; moksleiviams ir studentams – 5,50 Eur/asm.; suaugusiems – 9 Eur/asm. 
Šaltibarščiai ETM kavinėje „Elektrinėje“ su lankytojo bilietu – nuo 2 iki 9 Eur. 

„Vilnius Pink Soup Fest“ net į šaltibarščius pažvelkite mokslininkų akimis. Sužinokite, kaip susidaro rožinė spalva ar kodėl sumaišius šaltibarščių ingredientus gaunama būtent tokios spalvos sriuba. Išvyskite rožinę ugnį, o gal net paimkite ją į delną. Po tokių įspūdžių šaltibarščiai muziejuje įsikūrusioje kavinėje „Elektrinėje“ šaltibarščiai bus itin skanūs. 

Lietuvos banko Pinigų muziejus
Totorių g. 2/8, Vilnius
https://www.pinigumuziejus.lt/ 
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: nemokamai

Ar žinojote, kad šaltibarščiai puikuojasi net ant pinigų? Pamatykite ypatingą Lietuvos monetų kalyklos nukaldintą monetą, skirtą šaltibarščiams. Kolekcinė riboto tiražo 1 dolerio sidabrinė moneta – unikalus kūrinys. Daugiau apie įdomiausias pinigų istorijas sužinosite apsilankę interaktyvioje  ekskursijoje po muziejų. 
      
Galerija „Terra Recognita“
Stiklių g. 7, Vilnius
https://terrarecognita.com/
Laikas: birželio 1 d. ir kitomis dienomis, 10:00–20:00 val. 
Kaina: lankymas nemokamas

Paragaukite meno. Čia rasite unikalių menininko Sauliaus Vaitiekūno sukurtų juvelyrinių „prieskonių“, tinkamų ne tik šaltibarščiams, bet ir jūsų stiliui – pipirų grūdelių formos auskarai ar koljė, it kiaušiniai nugludinti Baltijos akmenys ir netikėtų formų sidabro dirbiniai nepaliks abejingų. 

Vilnius with Locals
Vilniaus senamiestis
Laikas: gegužės 27–birželio 3 d. 
https://www.vilniuswithlocals.com/
Kaina: rožinės nuolaidos turams anglų kalba: 15 Eur/asm., pasipuošusiam matomu rožiniu aksesuaru, 10 Eur/asm., vilkinčiam vieną rožinį rūbą, nemokamai – asmeniui, nuo galvos iki kojų pasipuošusiam rožine spalva. Negalioja bilietams, perkamiems internetu. Nuolaida taip pat negalioja turui Lithuanian flavors experience

Apsivilkite rožine spalva ir skleiskite festivalio nuotaiką Vilniaus gatvėse, tuo pačiu susipažindami su Vilniaus istorija anglų kalba. Ekskursijos atskleis ne tik tradicinius Vilniaus rakursus, bet ir pasiūlys pažvelgti į Vilniaus žydų gyvenimą ar sovietinio Vilniaus paveldą.  

Baltas Tiltas Food Hall
Upės g. 6, Vilnius 
https://www.baltastiltas.lt/lt/ 
Laikas: birželio 1 d.

Tiltas – baltas, o pramogos – rožinės! Užsukite paragauti ypatingų „Vilnius Pink Soup Fest“ festivalio patiekalų, paragaukite cukraus vatos, išsisaugokite festivalio atsiminimą, nusifotografuodami prie rožinės fotosienelės. Trūksta veiksmo? Apsirenkite rožinę aprangą ir sudalyvaukite atviroje lauko treniruotėje. 

Trakų Vokės dvaro sodyba
Žalioji a. 2A, Trakų Vokė, Vilnius
https://www.tvds.lt/  
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: nemokamai

Ar Tiškevičiai valgė šaltibarščius? Laikas išsiaiškinti! Sudalyvaukite grafų vertoje rožinėje iškyloje „Pink Picnic“ Trakų Vokės dvaro pievoje. Čia jūsų laukia rožiniai pledai, skaniausių šaltibarščių rinkimai, lauko žaidimai ir itin intriguojantys pranešimai, kurių metu specialistai nagrinės buroko ir bulvės istoriją Lietuvoje ir pabandys atsakyti, ar šaltibarščiai puikavosi grafų Tiškevičių lėkštėse.  

Orientacinės varžybos „StreetMaze“
Vilniaus senamiestis
https://www.streetmaze.net/
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: nemokamai, galima palikti arbatpinigių

Mėgstate iššūkius? Suburkite komandą ir sužinokite, kur jus nuves šaltibarščiai. Pasukite galvą, atlikite užduotis, fotografuokite ir susipažinkite ne tik su miesto istorija, bet ir su lietuviška virtuve. Kiek taškų pavyks surinkti jums? 

Terasa „Neries krantinė“
Olimpiečių g., tarp Mindaugo ir Žirmūnų tiltų
https://www.instagram.com/nerieskrantine
Laikas: birželio 1 d.

Nors Neries upės rožine spalva nudažyti nepavyks, rožinius šaltibarščius ar specialiai „Vilnius Pink Soup Fest“ sukurtus užkandžius savo lėkštėje pamatyti tikrai galėsite. Jei raminanti upės tėkmė jus užliūliuos, galėsite pasimėgauti ir rožiniu saulėlydžiu. 

Vilniaus muziejus
Vokiečių g. 6, Vilnius
https://vilniausmuziejus.lt/
Laikas: birželio 1 d. 11:00–19:00 val. 
Kaina: 5 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams – 2,5 Eur 

Apsilankę parodoje „Kaupti. Saugoti. Atskleisti“ pamatysite daugiau nei 2 000 eksponatų, kurie atskleis, kaip keitėsi vilniečių gyvenimas bėgant metams. Ar tarp jų bus šaltibarščiai?  „Vilnius Pink Soup Fest“ proga iš parodos neišeisite tuščioms – muziejus jums paruošė šaltibarščių spalvos suvenyrą, tilpsiantį į kišenę. Kas tai? Telieka staigmena. 

Vilniaus gondola
Žvejų g. 14A, Vilnius 
http://gondola.lt/
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 50 proc. nuolaida asmenims, vilkintiems bent vieną rožinį rūbą

Pažvelkite į gyvenimą pro rožinius akinius ir leiskitės į nuotykį Neries upėje. Pamatykite miestą kitu kampu ir pasimėgaukite vandens teikiama ramybe bei Vilniaus grožiu. 

Jono Meko skersvėjis
https://www.facebook.com/MekoSkersvejis/
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: nemokamai

Ar kada ragavote šaltibarščių koncentrato? „Vilniaus Pink Soup Fest“ proga jį rasite Jono Meko skersvėjyje, kuris visas nusidažys rožine spalva. Atviro meno galerija ARTerija pakvies  menininkę Justę Kolevaitytę–Radzevičę pristatyti intaliaciją „Sparnuotosios“, kurioje vandens būtybės pakyla į orą, nusidažiusios įvairiausiomis spalvomis. Menininkas Audrius Gražys pristatys būtent šiai šventei sukurtą paveikslą, „Yugen Tea“ pakvies paragauti braškių ir arbūzų žaliosios arbatos latės, „AP galerija“ pasiūlys pasinerti į meninę vienos dienos patirtį parodoje „Ružava“. „SLA Paris“ pradžiugins nuolaida rožiniams lūpų dažams, „911 Porsche garažas“ nustebins rožiniais „Porsche“ automobiliais,  „Olfactory“ salone pakvis rožių kvepalais, o „Le Mans“ kulinarinis paviljonas pasiūlys atsigaivinti šaltibarščiais ar kefyro panakota su rabarbarais. Taip pat Jūsų lauksime Cinta gallery - "Namai - rožinė oazė" yra kaip metafora, reiškianti, kad namai yra saugus, jaukus ir romantiškas prieglobstis vidiniam ramumui ir laimei. Ši metafora asocijuoja namus su rožinės spalvos švelnumu, šiluma ir pozityvumu, perteikianti atmosferą, kuri skatina atsipalaidavimą, poilsiavimą ir meilę. Lyg oazė dykumoje, namai yra vieta, kurioje galite rasti atgaivinimą, jėgų papildymą ir vidinį komfortą. Tai yra kvietimas sukurti namus, kuriuose jūsų siela gali klestėti ir augti, o jūs galite mėgautis gyvenimo malonumais su mylimaisiais. 

Konsultacija dovanų- su slaptažodžiu- rožinė namų oazė. (Interjero konsultacija). 

„Rožinė ekskursija“ 
Bernardinų sodas ir galerija „Balta balta“
https://www.facebook.com/ekskursijosjusulaisvalaikiui/
Laikas: birželio 1 d. 15:00–17:00
Kaina: 15 Eur, būtina išankstinė registracija [email protected] arba tel. +370 618 08 636

Vilniuje rožiniai yra ne tik šaltibarščiai. Nuo senų laikų rūmų ir vienuolynų soduose žydėjo rožės ir kiti rožinės spalvos žiedai. Vaikščiodami Bernardinų sode sužinosite apie vienuolynų valgiaraščius, kuriuose būta ir barščių, susipažinsite su soduose augintais augalais. Antrojoje renginio dalyje galerijoje „Balta balta“ sužinosite, kokiais natūraliais būdais galima dažyti audinius rožine spalva, pabandysite padaryti rožių žiedlapių atspaudų ant lininės servetėlės ir paragausite rožių žiedlapių arbatos.

Lukiškių kalėjimas 2.0
Lukiškių skg. 6, Vilnius 
https://www.lukiskiukalejimas.lt/pasivaiksciojimai/
Laikas: birželio 1 d. 

„Vilniaus Pink Soup Fest“ vyksta netikėčiausiose vietose. Kur valgysite šaltibarščius šiandien? Gal Lukiškių kalėjimo kieme? O gal – kalėjimo celėje? Leiskitės į netikėtumus, menines provokacijas ir nekasdienes patirtis.  

Sunrise Tech Park
Saulėtekio al. 15, Vilnius
https://ssmtp.lt/en/ 
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: nemokamai

Ryškiai rožine spalva nudažytas įėjimas rodys kelia į „Sunrise Tech Park“, kur maisto technologijų ir inovacijų dėstytojai iš KTU ir VGTU pakvies pasivaikščioti, degustuoti ir įvertinti skirtingus šaltibarščių paruošimo būdus kaip tikriems mokslininkams. Tapkite ne šiaip maisto kritikais, o ekspertais. 

Pažintinė ekskursija autobusu po Vilnių
Autobusų stotelė prie Odminių skvero
https://valandele.lt/
Laikas: birželio 1–2 d.
Kaina: 50 proc. nuolaida asmenims, pasipuošusiems rožiniais drabužiais ar šaltibarščių atributus primenančiais aksesuarais 

Sočiai prisivalgę šaltibarščių ir sudalyvavę „Vilniaus Pink Soup Fest“ aktyviose veiklose, sėskite į autobusą ir leiskitės į pažintinę ekskursiją po Vilnių. Audiogidas papasakos jums įtraukiančių istorijų, kol jūs mosite praeiviams pro autobuso langą. 

Bažnytinio paveldo muziejus
Šv. Mykolo g. 9, Vilnius 
https://bpmuziejus.lt/ 
Laikas: birželio 1 d. 
Kaina: 5 Eur, būtina išankstinė registracija tel. + 370 5 269 7800 arba el. paštu [email protected]

Birželio 1 d. švęskite ne tik „Vilniaus Pink Soup Fest“, bet ir Tėvo dieną, dalyvaudami šeimos ekskursijoje „Rožinė tinka ir tėčiui“. Lobyno ekspozicijoje ieškosite „šaltibarščių“ rožinės, siuvinėtų ir austų žolelių bei gėlių motyvų, sužinosite, ką rožinė reiškia liturgijoje ir kuriais sekmadieniais dvasininkai dėvi rožinės spalvos arnotus. Ar galėjo vienuoliai mėgautis šaltibarščiais? Už kurį šaltibarščių ingredientą turime dėkoti Vytautui Didžiajam? Išgirsite apie buvusiame vienuolyne gyvenusių bernardinių puoselėtą sodą, daržą, čia augintus vaisius ir daržoves. Ekskursijos pabaigoje sudalyvausite kūrybinėse dirbtuvėse ir sukursite dovaną tėčiui.  

Ekskursija „Einu upe“ 
Žygio pradžia: Paupio tiltas (restoranas „Paupio 12“)
https://www.facebook.com/Kanciogina/
Laikas: birželio 1 d. 11 val. ir 15 val. (gupės iki 20 žmonių)
Kaina: 21 Eur (į kainą įskaičiuoti šaltibarščiai) registruokitės iš anksto

Tokios ekskursijos dar nepatyrėte. „Vilniaus Pink Soup Fest“ proga pasiruoškite įmerkti kojas… ne, ne į šaltibarščių dubenį, bet į Vilnelę! Šaltibarščiais taip pat vaišinsitės, bet  brisdami upe diskutuokite apie šaltibarščių tradicijas ir augalus, tinkamus šaltibarščiams. Upe keliausite lydimi vedlės Violetos Masteikienės, kuri žino kiekvieną upės milimetrą. Parinkti upės ruožai nėra ekstremalūs, todėl puikiai tinka aktyvioms šeimoms, komandoms ir draugų kompanijoms. 

Kulinarinė edukacija „Šaltibarščiai – jėga!“
Tarandė
https://www.tarande.org/ 
Laikas: birželio 1 d. 
Kaina: 5 Eur, būtina išankstinė registracija, dalyvių amžius nuo 7 m. 

Tarandės bendruomenė kviečia išmokti pasigaminti skaniausius šaltibarščius. Patirties bendruomenė turi nemažai – silkės dieną jau mokė kepti silkę kepsninėje. O dabar Tarandė sako „Šaltibarščiai – jėga!“ – atėjo metas pasigaminti rožinę sriubą ir garsiai ją šliurpti. 

Paroda „ARZA gallery“
Savičiaus g. 9, Vilnius
http://www.arza.lt/
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: lankymas nemokamas
       
Ar medis gali būti rožinis? O gintaras? Užsukite apžiūrėti rožinės papuošalų kolekcijos, sukurtos specialiai „Vilniaus Pink Soup Fest“ proga. Galbūt įsigysite stilingą aksesuarą, kuriuo pasipuošite ne tik festivalio metu. Juk rožinė smbolizuoja ne tik šaltibarščius, bet ir gražų gyvenimą.

Virtualios realybės projektas „Angelų takais“
Vienuolio g. 4, Vilniuje
https://angelutakais.lt/
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: 15 Eur. 

Sveiki visi rožiniai! – taria Jums ką tik atvėręs duris Pojūčių meno centras. Kviečiame vykstant į centrą, ne tikišragauti visus įmanomus šaltibarščių receptus, bet ir užsukti pas mus ir pasigerėti M.K. ČIurlionio kūryba VR filmo "Angelų takais". O kad "ROŽINĖ" šventė taptų tikra šventė - pirkite du bilietus į seansą ir padarysime 4,5€ nuolaidą bilietams ant papildomų "šaltekų" porcijos.

Fingers Crossed Nail Studio
Užupio g. 4, Vilnius
https://fingerscrossed.lt/
Laikas: gegužės 25–birželio 1 d. .
Kaina: šaltibarščių gėrimas nemokamai, šaltibarščių manikiūrui – 10 % nuolaida

Prieš einant į vakarėlį verta pasigražinti! Užsukite nusilakuoti nagų stilingiausia šaltibarščių spalva, galbūt net pridėkite ištapytą krapą ar kiaušinio skiltelę ir tapsite „Vilniaus Pink Soup Fest“ mados ikona. O kol meistrai rūpinsis jūsų rankomis, pasivaišinkite kava, arbata ar net šaltibarščių gėrimu. 

Ekskursija mažiems ir dideliems „Rožinės sriubos pasakos“
Susitikimo vieta Valdovų Rūmų renesanso sodelis
Laikas: birželio 1 d. 11:00 val. ir 15:00 val. 
Kaina: nemokama, būtina registracija el. paštu: [email protected]

Kokios istorijos lydi beieškant šaltibarščių? Mažieji pasakų gerbėjai, išgirdę pasaką iš šaltibarščių sriubos apie mažą kaprizingą princesę Rozaliją, galbūt net išmainys rožinius pyragaičius į lėkštę sriubos. Mažyliai išgirs įvairių tautų pasakų apie sriubos ingredientus: pasaką apie agurkų brangumą, apie svogūnų aitrumą, apie didžiulį burokėlį. Žinoma, bus ir pasaka apie druską ar virtus kiaušinius, visokių mįslių ir išmislų.

Monikos Tubelės knyga „Rožinis romanas“
Laikas: birželio 1 d. 11:00 val.
Kaina: 10 Eur.

Per „Vilnius Pink Soup Fest“ pajuskite meilę ne tik šaltibarščiams. Skaitykite naująjį Monikos Tubelės meilės romaną jaunoms moterims „Rožinis romanas“ ir leiskitės į rožines svajones. Apsilankykite prie stendo, įsigykite knygą ir gaukite ypatingų dovanų.

Ištaškyk „šalteką“ su  „Lemon Gym“
Baltasis tiltas, Upės g. 6, Vilnius
Laikas: birželio 1 d. 13:00 val.
Kaina: nemokama
https://www.lemongym.lt/

Privalgius šaltibarščių metas pajudėti. Prisijunkite prie rožinio judėjimo – apsirenkite rožiniais drabužiais ir prie Baltojo tilto taškykite „šalteką“ šokdami „zumbą“. Gerai pakrutėjus ir išsitaškius į skrandį tilps dar ne vienas gurmaniškas „Vilnius Pink Soup Fest“ patiekalas.

Vilnius Challenge
Laikas: birželio 1 d.
https://www.vilniuschallenge.lt/

Sportinės dvasios apimti vilniečiai ir svečiai pasiryžę iššūkiui! Kol vyresnieji renkasi sudėtingiausias trasas, mažesni dalyviai gali savo jėgas išbandyti linksmoje šaltibarščių trasoje. Čia bus patikrintas ne tik jų sportiškumas, bet ir kūrybiškumas bei meilė šaltibarščiams. Trasa skirta vaikams nuo 3 iki 12 metų. Žinoma, užsiregistravusiųjų iš anksto laukia ir atminimo dovanėlės. 

Workland
„Workland burės“, Lvivo g. 25 ir „Workland didžioji“, Didžioji g. 18
Laikas:
gegužės 27–31 d. 
Kaina:
nemokamai

Su šaltibarščiais net dirbti smagiau. Mėgaukitės šaltibarščiais ir nepraleiskite svarbių skambučių, laiškų, susitikimų. Užsukę į „Workland“ galėsite vieną dieną nemokamai padirbėti, išgerti skanios kavos ar išbandyti šaltibarščių įkvėptą darbo stalą. Pasinerkite į vasaros svajonių darbo vietą, kurioje susijungia kūrybiškumas, produktyvumas ir unikali bendruomenės atmosfera.

„Lietuvos pašto“ šaltibarščių siuntiniai
Laikas:
birželio 1 d.
Kaina: nemokamai

Pakvieskite į „Vilnius Pink Soup Fest“ kaimyną, bet ne bet ką, o latvį ar estą. Supažindinkite savo draugus iš Latvijos ar Estijos su legendiniais šaltibarščiais – išsiųskite šaltibarščių rinkinį LP Express paštomatais, kurių tinklas kaip tik atsidaro kaimyninėse šalyse. Neturite draugų šiose šalyse? Siųskite maišelius draugams Lietuvoje ir pakvieskite atvykti į festivalį jūsų aplankyti.

„Active Vilnius“ aktyviausių dalyvių apdovanojimai
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: nemokamai (dalyviai nuo 18 m.)

Aktyviai dalyvaukite „Vilnius Pink Soup Fest“ programoje ir galbūt laimėsite specialių prizų už aktyvumą – „Active Vilnius“ kojines, gertuves ar kvietimus į Lazdynų baseiną!

„Laisvalaikio dovanos“ prizai
Laikas: birželio 1 d.
Kaina: nemokamai

Gražiausio kostiumo rinkimuose pirmos vietos nugalėtojai laimės skrydį oro balionu dviems, antra vieta džiaugsis dovanų rinkiniu „Vilnius ant delno“, o trečios vietos nugalėtojai gaus dovanų rinkinį „Pažink Vilnių“.

MakaliusLietuva.lt

Nors „Vilnius Pink Soup Fest“ švenčiame Vilniuje, tačiau nesvarbu, kur pramogausite vasarą – Lietuvos pajūryje, gamtoje, didmiesčiuose ar mineralinių vandenų kurortuose, visoje Lietuvoje neišvengsite šaltibarščių ir geriausių kelionių pasiūlymų su www.makaliauslietuva.lt

Makalius.lt

Vasara be šaltibarščių – ne vasara! Šaltibarščių pasigaminti įmanoma net atostogaujant užsienyje. www.makalius.lt rasite ne tik geriausius kelionių receptus, bet ir patarimų, ką daryti, jei užsigeidėte šaltibarščių kelionės užsienyje metu. 

AIBĖS parduotuvėse rožiniai šakočiai ir pasislėpusios dovanos
https://www.facebook.com/AibeParduotuves/
https://www.instagram.com/aibe.lietuva/

AIBĖ socialiniuose tinkluose ieškokite informacijos, kur pasislėpę rožiniai šaltibarščių maišeliai su dovanomis. Būkite pirmieji - raskite ir pasiimkite šaltibarščių festivalio prizą dovanų! Taip pat, Šaltibarščiai fest proga paruošėme ypatingų - ROŽINIŲ šakočių! Jų įsigyti galite Vilniaus AIBĖ parduovuvėse!