Open Gallery 

Vilniaus šaltibarščių festivalio „Pink soup fest“ akcentais tampa ne tik organizuojamas renginys Tymo turguje bei partnerių iniciatyvos, bet ir menininkų kūriniai. Viena jų – menininkė Eglė Žvirblytė, kurios meno kūriniai pagyvins vilniečiams puikiai pažįstamas vietas ir visą miesto urbanistinį peizažą. Menininkės Eglės Žvirblytės paveikslus jau galima apžiūrėti Bernardinų parko kieme ir šalia Menų fabriko „Loftas“ įsikūrusioje atviroje galerijoje. E. Žvirblytės kūriniai papuoš ir suvenyrus, kuriuos bus galima įsigyti Turizmo informacijos centre, įsikūrusiame sotinės Pilies gatvėje ir centrinėje festivalio vietoje – prie Tymo turgaus.  

Eglės Žvirblytės darbuose šaltibarščiai ir jų ingredientai atsiskleis naujomis spalvomis. Pagal menininkės stilistiką nutapytuose kūriniuose atrasime iš mums įprastų maisto produktų sukurtus veikėjus, kurie pasakos savo istoriją. Anot dailininkės, vilniečiai ir miesto svečiai galės išvysti ir žymiojo „popart“ stiliaus įkvėptų detalių.   

„Sugalvojau, kad pagrindiniais mano kūrinių veikėjais taps kiaušinis ir burokėlis. Piešiant man labai patinka sukurti veikėjų archetipus, jų istoriją ir pasakojimą, suteikti jiems tam tikrą koncepciją. Taigi, ir šį kartą žinomi ingredientai pasakos apie savo atsidūrimą šaltibarščiuose, kuriuos aš kūrinyje pavadinau Meilės sriuba. Be to, viename iš savo darbų naudoju aliuziją į Andy Warhol garsiąją sriubos skardinę. Kurdama pagalvojau, kodėl tai negalėtų būti šaltibarščių skardinė“, –  apie kūrinį šaltibarščių dienos proga pasakoja menininkė, kurios darbuose galima atrasti įvairių šmaikščių motyvų.   

Pasak Eglės Žvirblytės, humoras jai labai svarbus elementas, be kurio neapsieina nė vienas kūrinys: „Stengiuosi visada žiūrovui palikti tam tikrą motyvą, kuris jį prajuokins. Tai atsispindės ir šiuose mano darbuose – stengiuosi žodžių žaisme užkoduoti žinutę, kurią supratęs žiūrovas nusišypsos.“  

Kūrinį galite pamatyti adresu: Open Gallery, Vytenio g. 50 .