„Tyros širdies“ japoniškas sodas

SEI SHIN EN (jap. 清心園) japoniškas sodas yra įsikūręs tarp Kalnų parko ir Neries upės, šalia Šventojo sosto (Vatikano valstybės) ambasados. Sodo pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „Tyros širdies“. 2009 m. šio projekto autorė, dailininkė Dalia Dokšaitė, japoniško sodo idėją pristatė Vilniaus mesto savivaldybės miestovaizdžio skyriui ir gavo pritarimą, leidžiantį idėją realizuoti. 

Šio projekto įgyvendinimas buvo patikėtas kraštovaizdžio specialistei Laurai Popkytei-Fukumoto, ilgą laiką dirbusiai japoniškuose soduose Japonijoje. Kyoto mieste esanti Kodai ( jap. 高台寺) šventykla 2016 m. skyrė finansavimą šio projekto įgyvendinimui, o 2018 m. birželio 17 d. sodas oficialiai atvėrė duris lankytojams.

Vilniuje įkurtame japoniškame sode buvo sėkmingai įgyvendinti pagrindiniai estetiniai principai, sutinkami japonų kultūroje: pagarba gamtai, paprastumas bei harmonija. Viena svarbiausių projekto dalių – tai natūralaus požeminio šaltinio, ištekančio iš Kalnų parko teritorijos, sutvarkymas ir jo įkomponavimas sode. Šį šaltinį galima aptikti ir senuosiuose Vilniaus žemėlapiuose.  

Lankytojai maloniai kviečiami apsilankyti sode, pasigrožėti jo gamta bei pasimėgauti šaltinio čiurlenimu. Sekmadieniais nuo 11 iki 16 val. įėjimas į sodą yra nemokamas ir be išankstinės registracijos. Taip pat vedamos ekskursijos po sodą bei šalia esančius Japonų kultūros namus. Ekskursijos metu organizuojama japoniškos mačia arbatos degustacija.

Adresas:
T. Kosciuškos g. 26, Vilnius 01100Google Maps
Lankymo valandos:

VII: 11:00-16:00 val.

Kaina:

Nemokamai

Telefono nr.:
El. paštas:
Daugiau informacijos:
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.