Japoniškas sodas Vilniaus universiteto botanikos sode

Autentišką japonišką sodą rasite ir Vilniaus universiteto botanikos sode. Vadovaujantis Edo periodo (1615–1867 m.) japoniško pasivaikščiojimų sodo kūrimo principais sukurtas gamtos meno kūrinys privers pasijausti neįprastai.

Vaikščiodami po sodą daugiau sužinosite apie shakkei principą, kuriuo remiantis sodą supantis kraštovaizdis tarsi „skolinamasis” ir įkomponuojamas į sodą arba pagal šį principą sodo vieta iš anksto yra parenkama kalno šlaite, norint panaudoti natūralų aukščių skirtumą.

Šis projektas įgyvendinamas padedant Japonijos ambasadai Lietuvoje. Jai tarpininkaujant 2003 m. du sodų kūrėjai iš Japonijos – Hajime Watanabe ir Hiroshi Tsunoda – parengė sodo planą.

Nuo seniausių laikų natūralių uolų apsuptas vietas japonai laikė dievų buveinėmis. Šias šventas vietas supo medžių guotai ir vanduo. Vėliau didelę įtaką japonų sodų menui turėjo budizmas.

Sodai buvo kuriami kaip rojus, vėliau – pagal visatos modelį. Įvairios medžiagos naudojamos kaip simboliai: akmenėliai ar skalda simbolizuoja upes, akmenys – salas ar kalnus, nedideli medžiai – ištisus miškus.

Apsilankymo VU botanikos sode kaina – 4 eurai.

Adresas:

Kairėnų g. 43, Vilnius 10239
Google Maps

Darbo laikas:

Pagrindinė bilietų kasa

I–V: 08:00-19.30 val.
VI–VII: 10.00-19.30 val.

Papildoma bilietų kasa (prie rododendryno)

V: 08:00-19.30 val.
VI–VII: 10.00-19.30 val.

Nusipirkus bilietą iki 19:30 val., sode lankytis galima iki 21:00 val.

Kaina:

4

Telefono nr.:
El. paštas:
Daugiau informacijos: