Japoniškas sodas Sei Shin En (Tyros širdies sodas)

Apsilankymas japoniškame sode prilygsta meditacijai, klausantis gamtos ir stebint kruopščiai suformuotą aplinką. Pasigrožėkite japonišku sodu ir jūs. Vilniuje jo idėja gimė japonų technika tapančiai ir Rytų kultūra besidominčiai dailininkei Daliai Dokšaitei. Sodas buvo įrengtas kraštovaizdžio specialistės Lauros Popkytės Fukumoto konsultuojantis su japonų landšafto architektu, todėl tikrai pamatysite autentišką kūrinį. Įėjimas į sodą yra nemokamas ir be išankstinės registracijos.

Sodas atitinka pagrindinius japoniškų sodų estetinius principus: sezoniškumas, paprastumas, harmoningas suderinamumas su aplinka, pagarba vandeniui, medžiui, akmeniui.

Įrenginėjant sodą, ypač daug dėmesio buvo skirta sutvarkyti šaltiniui, kuris jau nuo seno tekėjo Vilniuje po žeme. XVIII–XIX a. Vilniaus žemėlapiuose aiškiai matomas upelis, ištekantis iš Kalnų parko teritorijos ir įtekantis į Neries upę. Dar XX a. viduryje iš jo buvo semiamas vanduo. Dabar šio šaltinio vanduo yra iškeliamas į paviršių varikliuku ir teka japoniškame sode.

Adresas:

T. Kosciuškos g. 26, Vilnius 01100
Google Maps

Lankymo valandos:

VII: 11:00-16:00 val.

Kaina:

Nemokamai

Telefono nr.:
El. paštas:
Daugiau informacijos: