Palikite vietos desertui. Paragaukite lietuviško tinginio, varškės spurgų, žagarėlių. Neatsisakykite prancūziško kruasano, sluoksniuotos bandelės su šokoladu, migdolinio orinuko macaron, kanelės ar kakava barstyto itališko tiramisu. O gal susigundytumėte bent gabalėliu turkiškos baklavos ar žydiško saldumyno teiglach? Totoriško šimtalapio? Įspėjame, kad desertui vietos palikti tikrai verta, nes saldžių vilionių labai daug!

Sugamour

Cukrus ir meilė susijungia prancūziškuose desertų butiko „Sugamour“ kūriniuose. Kitaip nei kūriniais jų ir nepavadinsi. Visi skanėstai – tarsi juvelyriniai dirbiniai, kuriuose svarbi kiekviena detalė. Tačiau ši vieta siūlo daugiau nei tik rankų darbo desertus – pusryčiai čia trunka visą dieną, o grožis ir elegancija juntami tiek interjere, tiek įspūdingame restorano eksterjero dekore. „Sugamour“ gali pasigirti viena dailiausių vitrinų visame mieste.

Adresas: Vokiečių 11

Augustas ir Barbora

Žygimantas Augustas ir jo mylimoji Barbora Radvilaitė – lietuviškieji Romeo ir Džiuljeta. Būtent jų meilės istorija įkvėpė kavinės pačioje Senamiesčio širdyje, Stiklo kvartale, įkūrėjus. Dėl įspūdingo gėlių kompozicijų dekoro „Augustas ir Barbora“ greitai tapo viena fotogeniškiausių sostinės kavinių. Romantikos prideda šalia veikiantis deimantų butikas. Taigi, gėlės, desertai, šampanas, deimantai – ko dar gali reikėti?

Adresas: Stiklių 7

Liu Patty

Keksiukai, pyragaičiai, tortai... Dieviškas saldumas! Sunku išsirinkti. Užupyje esanti desertinė „Liu patty“ įkurta buvusioje vaistinėje. Galbūt todėl čia kava latte atkeliauja mėgintuvėlyje, o iš natūralių ingredientų ruošiami skanėstai pritaikyti kiekvieno mitybos poreikiams. Vaistinės laikus mena autentiški šimtamečiai mediniai baldai, interjerui suteikiantys jaukumo ir ypatingo žavesio.

Adresas: Užupio 20

Holy Donut

Štai ta vieta, kurią turėtų įsidėmėti visi amerikietiškų spurgų mėgėjai. „Holy Donut“ spurginėje jų pasirinkimas milžiniškas. Čia kepamos ir lietuviškos varškės spurgos. Tačiau spurgomis meniu nesibaigia – čia rasite saldžių ir nesaldžių beigelių, varškėčių, blynų ir kitų pusryčių patiekalų.

Adresas: Vokiečių 9 

Kiras

Kiras – tai ypatingos atmosferos kavinės ir veganiškų desertų kepyklėlės. Čia rasite daugelio jau pamėgtų tortų ir pyragų, kuriems gaminti naudojame tik augalinės kilmės produktus. Galėsite rinktis iš daugybės originalių ir kokybiškų arbatų, šviežiai skrudintos Crooked Nose kavos ar kitų gėrimų, tokių kaip "Chai latė" ar "Matcha". Visus gėrimus ruošiame su karvės arba augaliniu pienu (kurių turime net 4 rūšis). O norint užkąsti rimčiau, siūlome mūsų sočiųjų veganiškų karštų sumuštinių, kepamų griliuje.

Adresas: Totorių 7

Italala Caffè

Ciao! Kavos namų pavadinimas „Italala Caffè“ byloja ne tik žaismingumą, bet ir meilę Italijai ir kavai, kurią išpažįsta vietos šeimininkės Ramunė ir Julija. Moterys ir pačios ruošia kavą iš pupelių, skrudintų nedidelėje skrudykloje Florencijoje, ir rūpinasi meniu. Vietoje kepa gardžiai kvepiančius itališkus raguolius cornetti, ruošia tiramisu, maišo keleto skonių ledus, o alkanesniems siūlo paragauti užkandžių.

Adresas: Vokiečių 1

Druska Miltai Vanduo

Brauniai, portugališki pyragėliai pastéis de nata, cinamoninės bandelės, sviestiniai sausainiai... Ar saldumas jau kutena gomurį? Kepyklos „Druska Miltai Vanduo“ gaminamais skanėstais kvepia visa Geležinkelio gatvė Stoties rajone. Ši kepykla dabar yra viena madingiausių vėlyvųjų pusryčių vietų mieste, tad savaitgaliui staliuką rezervuoti iš anksto būtina.

Adresas: Geležinkelio 3

Patore sesės

Kiek toliau nuo centro ir senamiesčio esanti nedidukė skanėstų vietelė išsiskiria sveikesniais kepiniais ir desertais, kuriuose mažiau cukraus. Tačiau jie ne mažiau gardūs! „Patore sesės“ – dvi seserys, mėgstančios eksperimentuoti. Juodvi vasarą pristatė sensacija tapusį šaltibarščių tortą, kurio pagrindą pagamino iš apkeptų bulvių. Meilei šaltibarščiams lygių nėra…

Adresas: Šaltinių 20