Metas desertui! Jaukios kavinės popietei pagardinti

Palikite vietos desertui. Paragaukite lietuviško tinginio, varškės spurgų, žagarėlių. Neatsisakykite prancūziško kruasano, sluoksniuotos bandelės su šokoladu, migdolinio orinuko macaron, kanelės ar kakava barstyto itališko tiramisu. O gal susigundytumėte bent gabalėliu turkiškos baklavos ar žydiško saldumyno teiglach? Totoriško šimtalapio? Įspėjame, kad desertui vietos palikti tikrai verta, nes saldžių vilionių labai daug!

Sugamour

Cukrus ir meilė susijungia prancūziškuose desertų butiko „Sugamour“ kūriniuose. Kitaip nei kūriniais jų ir nepavadinsi. Visi skanėstai – tarsi juvelyriniai dirbiniai, kuriuose svarbi kiekviena detalė. Tačiau ši vieta siūlo daugiau nei tik rankų darbo desertus – pusryčiai čia trunka visą dieną, o grožis ir elegancija juntami tiek interjere, tiek įspūdingame restorano eksterjero dekore. „Sugamour“ gali pasigirti viena dailiausių vitrinų visame mieste.

Adresas: Vokiečių 11
Darbo laikas: I-VII: 08:00-24:00

Augustas ir Barbora

Žygimantas Augustas ir jo mylimoji Barbora Radvilaitė – lietuviškieji Romeo ir Džiuljeta. Būtent jų meilės istorija įkvėpė kavinės pačioje Senamiesčio širdyje, Stiklo kvartale, įkūrėjus. Dėl įspūdingo gėlių kompozicijų dekoro „Augustas ir Barbora“ greitai tapo viena fotogeniškiausių sostinės kavinių. Romantikos prideda šalia veikiantis deimantų butikas. Taigi, gėlės, desertai, šampanas, deimantai – ko dar gali reikėti?

Adresas: Stiklių 7
Darbo laikas: I-VII 11:00-22:00

Liu Patty

Keksiukai, pyragaičiai, tortai... Dieviškas saldumas! Sunku išsirinkti. Užupyje esanti desertinė „Liu patty“ įkurta buvusioje vaistinėje. Galbūt todėl čia kava latte atkeliauja mėgintuvėlyje, o iš natūralių ingredientų ruošiami skanėstai pritaikyti kiekvieno mitybos poreikiams. Vaistinės laikus mena autentiški šimtamečiai mediniai baldai, interjerui suteikiantys jaukumo ir ypatingo žavesio.

Adresas: Užupio 20
Darbo laikas: I-VI 12:00-20:00, VII 11:00-19:00

Holy Donut

Štai ta vieta, kurią turėtų įsidėmėti visi amerikietiškų spurgų mėgėjai. „Holy Donut“ spurginėje jų pasirinkimas milžiniškas. Čia kepamos ir lietuviškos varškės spurgos. Tačiau spurgomis meniu nesibaigia – čia rasite saldžių ir nesaldžių beigelių, varškėčių, blynų ir kitų pusryčių patiekalų.

Adresas: Vokiečių 9 
Darbo laikas: I-IV, VII 7:30-21:00, V 7:30-22:00, VI-VII 8:00-22:00

Chaika

Ši žavi vintažinė kavinukė pavergė vilniečių širdis savo augaliniais desertais. Čia nesislapstydami lankosi net ir didžiausi veganizmo skeptikai. Kadangi ankštoje Totorių gatvės name įsikūrusioje kavinėje neretai pritrūksta vietos, 2018 m. buvo atidaryta dar viena, erdvesnė „Chaika“. Ją galite rasti buvusiame gėlių paviljone, kuriame taip pat veikia baras „Paviljonas“.

Adresas: Totorių 7
Darbo laikas: I-V 10:00-21:00, VI, VII 11:00-20:00

Italala Caffè

Ciao! Kavos namų pavadinimas „Italala Caffè“ byloja ne tik žaismingumą, bet ir meilę Italijai ir kavai, kurią išpažįsta vietos šeimininkės Ramunė ir Julija. Moterys ir pačios ruošia kavą iš pupelių, skrudintų nedidelėje skrudykloje Florencijoje, ir rūpinasi meniu. Vietoje kepa gardžiai kvepiančius itališkus raguolius cornetti, ruošia tiramisu, maišo keleto skonių ledus, o alkanesniems siūlo paragauti užkandžių.

Adresas: Vokiečių 1
Darbo laikas: I-IV 8.00-19:00, V 8:00-20:00, VI-VII 9:00-20:00

Druska Miltai Vanduo

Brauniai, portugališki pyragėliai pastéis de nata, cinamoninės bandelės, sviestiniai sausainiai... Ar saldumas jau kutena gomurį? Kepyklos „Druska Miltai Vanduo“ gaminamais skanėstais kvepia visa Geležinkelio gatvė Stoties rajone. Ši kepykla dabar yra viena madingiausių vėlyvųjų pusryčių vietų mieste, tad savaitgaliui staliuką rezervuoti iš anksto būtina.

Adresas: Geležinkelio 3
Darbo laikas: II-VII 9:00-16:00

Patore sesės

Kiek toliau nuo centro ir senamiesčio esanti nedidukė skanėstų vietelė išsiskiria sveikesniais kepiniais ir desertais, kuriuose mažiau cukraus. Tačiau jie ne mažiau gardūs! „Patore sesės“ – dvi seserys, mėgstančios eksperimentuoti. Juodvi vasarą pristatė sensacija tapusį šaltibarščių tortą, kurio pagrindą pagamino iš apkeptų bulvių. Meilei šaltibarščiams lygių nėra…

Adresas: Šaltinių 20
Darbo laikas: II-V 10:00-18:00 VI 10:00-14:00

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.