Tai kas pietums šiandien? Dienos pietūs neprivalo būti nuobodūs, įprasti ar brangūs. Pakeiskite aplinką, papietaukite vietoje, kuri savaitgaliais virsta ošiančiu baru. Užsukite į lietuviškų patiekalų restoraną ir galbūt nustebsite, kad jis gali sužavėti ne tik turistus. Užsisakykite netradicinę pietų kombinaciją. Dienos pietūs gali būti šventė kasdien. Net jei valgytumėte dienos pietus tame pačiame restorane, užtruktų ne vieną mėnesį, kol išragautumėte visus patiekalus. Tačiau kam apsiriboti tik viena vieta? Vilnius siūlo daugybę netradicinių vietų sočiai ir nebrangiai papietauti. 

Būsi trečias

Tai ne tik seniausia veikianti mažoji alaus darykla mieste, bet ir ilgiausiai Totorių g. veikianti maitinimo įstaiga, stebinanti patikimu europietiškos ir lietuviškos virtuvės deriniu. Čia laukia ir lengvesni užkandžiai, ir sotūs patiekalai bei kaskart vis kažkuo nauju nustebinantis dienos meniu, kuriame - ir tradiciniai vištienos ar žuvies patiekalai, ir tikriems gurmanams skirta aviena.

Adresas: Totorių g. 18
Darbo laikas: VIII-IV 11:00-24:00, V-VI 11:00-2:00 

Šnekutis

Net ir dienos pietūs gali būti nekasdieniai, kai bulvinius blynus ar keptus cepelinus valgysite prisėdę ant medinių suolų. Jei mėgstate pietauti su draugais, prie stalų tilps net didžiausia kompanija. Puikus pasirinkimas, kai norisi jaukaus, sotaus ir gerai pažįstamo maisto. 

Adresas: Šv. Mikalojaus g. 15
Darbo laikas: I-VII 11:00-23:00

Etno dvaras

Net greiti pietūs gali pavirsti skrandžio švente. Geriausios lietuviškos virtuvės tradicijos - nuo balandėlių ar sprandinės kepsnio iki sočių sriubų - suteiks energijos likusiai dienos daliai. Kasdien vis kitokie patiekalai nenusibos, net jei pietautumėte čia kasdien.

Adresas: Aušros vartų g. 2
Darbo laikas: I-VI 10:00-22:00

Katpėdėlė

Pietaujate miesto širdyje, tačiau atrodo, kad lankotės pas mamą, kuri pagamins jūsų mėgstamiausią patiekalą. Čia rasite tikriausiai vieną didžiausių dienos pietų patiekalų pasirinkimą, o rinksitės nebūtinai tik iš tradicinių lietuviškų valgių - europietiškos virtuvės patiekalai puikiai tiks norintiems užkąsti lengviau. 

Adresas: Pilies g. 8 
Darbo laikas:
VIII-IV 11:00-22:00,  V-VI 11:00-23:00

Bernelių užeiga

Iš šalia Operos ir baleto teatro įsikūrusios užeigos sklindantys kvapai vilioja iš tolo. Net jei neturite laiko, bet svajojate apie tradicinius lietuviškus patiekalus, valgiai iš kasdien atnaujinamo dienos meniu ant jūsų stalo garuos itin greitai. Čia tikrai pavalgysite taip, kad po pietų būsite pasiryžę nuversti kalnus.


Adresas: Pilies g. 10
Darbo laikas: I-IV 11:00-23:00, V-IV 11:00-24:00, VII 11:00-22:00

Plius Plius Plius

Siesta? O gal fiesta? Sriuba, karštas patiekalas ar salotos ir gėrimas - dienos pietų kompleksas, sugundysiantis ne tik savo kaina, bet ir skoniu. Penkias dienas per savaitę besikeičiantis meniu apjungia lietuvišką ir ispanišką virtuvę ir leidžia kasdien paragauti vis kažko naujo. 

Adresas: Gedimino pr. 9
Darbo laikas: I 11:00-2:00; II-IV, VII 11:00-3:00; V-VI 11:00-4:00

Beigelistai 

Kadaise beigeliai su litvakais iškeliavo į Niujorką, o dabar grįžo ant pietų stalo Vilniuje. Sužadinkite vaizduotę ir skonių receptorius ir pasinerkite į gastronominę kelionę net per dienos pietus. Beje, yra vegetariškų ir veganiškų pasirinkimų! 

Adresas: Literatų g. 7
Darbo laikas: I-VII 9:00-19:00

Dėvėti

Čia kvepia malkomis kūrenamos krosnies dūmais, o pietus serviruoja šefas, kuris žino, ką pasiūlyti, kad galėtų valgyti net išrankiausi svečiai. Visada yra galimybė pasirinkti vegetarišką ar veganišką patiekalą!

Adresas: Sodų g. 3
Darbo laikas: VII-III 16:00-24:00, IV-VI 16:00-1:00