Patirkite naujų įspūdžių keliaudami po Vilnių virtualiai

Keliauti ne tik galima, bet ir būtina, nors ir virtualiai. Neišeidami iš namų ištrūkite iš kasdienybės ir atsidurkite Vilniuje - miestas jums atveria gražiausius gamtos kampelius, įspūdingiausius meno ir architektūros kūrinius ir įkvėpimo kupinas erdves. Tai proga niekur neskubant ir lėtai mėgaujantis atrasti puikiausias Vilniaus puses.

Atraskite Vilnių ir jo apylinkes

Vilnius - viena žaliausių Europos sostinių, kur leistis į kelionę po miestą galima įvairiausiomis transporto priemonėmis - baidare, dviračiu ar paspirtuku. Taip Lietuvos sostinę pamatysite vis kitu kampu. O kai atrodo, kad kiekvienas Vilniaus kampelis jau ištyrinėtas, leiskitės į ramų pasiplaukiojimą Galvės ežere Trakuose.

Vilnius 360° plaukiant Neries upe

Leiskitės į kelionę baidarėmis Neries upe tarsi srovė neštų jus pačius ir leistų dairytis po žaliuojančią gamtą ir Senamiesčio architektūrą.

Virtuali ekskursija po gražiausias Vilniaus vietas

Tarsi keliautumėte Vilniaus gatvėmis su asmeniniu gidu, parodančiu jums gražiausias miesto vietas pėsčiomis, paspirtuku, dviračiu.

Pasiplaukiojimas po Galvės ežerą

Galvės ežerą sužavės įspūdingais Trakų pilies vaizdais ir žaluma. Beveik pajusite vėją plaukuose.

Lietuvos nacionalinio muziejaus virtualūs turai

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia virtualiai apsilankyti didžiausio lankytojų dėmesio sulaukiančiose muziejaus padalinių ekspozicijose ir parodose. Pakilkite į Gedimino bokštą, paslampinėkite bastėjos požemiais, pajuskite laisvės dvasią parodoje „Nesusitaikę“, atskleiskite 1863–1864 m. sukilimo ir sukilėlių paslaptis.

Apsilankykite

Susipažinkite su šiuolaikiniu Lietuvos menu

Apsilankykite populiariausiose Lietuvos muziejų parodose. Apžiūrėkite šiuolaikinio meno kūrinius niekur neskubėdami, savo ritmu, netrukdomi kitų lankytojų, iš taip arti, kaip tik norite. Virtualioje aplinkoje meno kūriniai atsiskleis naujais sluoksniais. Net smulkiausios detalės neprasprūs pro akis. Išsamios istorijos padės geriau suprasti kontekstą ar suteiks įkvėpimo. Be to, čia galėsite sugrįžti vėl ir vėl, patogiu metu, net jei norėsite apžiūrėti tik vieną eksponatą.

MO muziejus

Parodoje „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ per įvariausius artefaktus nostalgiškai pažvelgsite į dar ne tokią tolimą Lietuvos praeitį. Parodoje „Mekas mirksi geriau“ į pasaulį pažvelgsite avangardinio kūrėjo Jono Meko akimis.

Apsilankykite

Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“

Pamatykite dalį centro kolekcijos, pasivaikščiokite po Vilnių paveiksluose, sužinokite daugiau apie įvairialypę lietuvių kūrybą ir apie Lietuvą mene nuo senųjų darbų iki šiuolaikinio meno kūrinių.

Apsilankykite

Lietuvos dailės muziejus

Savo lobynus atveria net 7 muziejai Lietuvoje. Įdomiausi ir garsiausi klasikų ir šiuolaikinio meno kūriniai dabar ypač arti. 

Apsilankykite

Aplankykite architektūros perlus

Vilnius garsėja savo įspūdinga Senamiesčio architektūra, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Miesto pastatai slepia daugybę intriguojančių šimtamečių istorijų. Atverkite duris į nuostabiausias erdves ir leiskitės į kelionę laiku. Čia visada esate laukiami žvalgytis, kiek tik norite. Aplankykite gražiausius Vilniaus baroko ir klasicizmo architektūros pavyzdžius.

Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

Ištyrinėkite tikrą baroko stebuklą, vieną įspūdingiausių pasaulio bažnyčių. Kaip niekad arti pamatysite daugiau nei 2000 statulų, reljefų ir religinių paveikslų.

Apsilankykite

VU bibliotekos pastatų ansamblis

Užlipkite į Šv. Jonų bažnyčios varpinę, sužinokite, ką slepia įspūdingas VU pastatų ansamblis, užsukite į seniausią ir įspūdingiausią Lietuvos biblioteką.

Apsilankykite

Valdovų rūmai

Pasivaikščiokite Valdovų rūmų menėmis ir pasigrožėkite eksponatais iš arti.

Apsilankykite

Pamatykite nuostabiausią Vilnių

Vilnius - miestas, kuriame dera šimtametė istorija ir moderni atmosfera. Ypatingas miestas, ypatingi ir žmonės. Kūrybiški, smalsūs ir energingi gyventojai kuria šiuolaikišką miestą. Kiekvienas Vilniaus rajonas - unikalus savo dvasia, o visi kartu jie susilieja į harmoningą Vilnių, kuriame gera gyventi visiems. Gamta, maistas, architektūra, menas - Vilniuje visko pakanka bet kokiam skoniui. Tad apsilankykite dabar virtualiai, o paskui ir iš tiesų!

Jokūbo Laukaičio video

Jūs ką tik patyrėte ateities kelionę - nauji įspūdžiai ir atradimai vos per kelias akimirkas neišeinant iš namų.

Verta pamatyti

Verta pamatyti

Vilnius: „Paskutinių carų“ namai, „Netflix“ mini serialas
Vilnius: „Paskutinių carų“ namai, „Netflix“ mini serialas

Šis Vilniuje filmuotas bei didelį biudžetą turintis serialas pasižymi įvairiomis istorinėmis scenomis kartu su dokumentiniais pasaulinės klasės istorikų paaiškinimais.