Išbandykite audio ekskursiją „Kalbanti Sausio 13-osios istorija“

„Kalbanti Sausio 13-osios istorija“ – ekskursija kurią galima apeiti virtualiai arba aplankyti objektus gyvai ir prie jų klausytis įrašytų istorijų. Audiogidas ir aprašymai parengti lietuvių, anglų, lenkų, rusų kalbomis.

Ekskursijos maršrutas nuo Viršuliškių iki Lietuvos radijo ir televizijos pastato driekiasi apie 22 km. Šios vietos pasakoja apie žmones, kurių nebuvo įmanoma sustabdyti. Jos liudija apie drąsą ir neviltį, baimę ir susitelkimą, apie naktį, kai mūsų Lietuvos Laisvė prabilo.

Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos, Spaudos rūmai, Televizijos bokštas, daugiaaukštis Lazdynuose, barikados, Parlamentas, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, buvęs Vilniaus radijo taškas, buvusi Šv. Jokūbo ligoninė, buvusi Raudonojo kryžiaus ligoninė, buvęs morgas, Vilniaus arkikatedra, Lietuvos radijas ir televizija – iš viso 13 stotelių. Jei į ekskursiją virtualiai arba gyvai leisitės laikydamiesi eiliškumo, išgirsite chronologiškai sudėtą istoriją, tarsi sujungiančią dvi kartas: prisimenančią kruvinuosius Sausio 13-osios įvykius ir tik girdėjusią pasakojimus apie tai.

Ekskursijos maršrutas nuo Viršuliškių iki Lietuvos radijo ir televizijos pastato driekiasi apie 22 km. Šios vietos pasakoja apie žmones, kurių nebuvo įmanoma sustabdyti. Jos liudija apie drąsą ir neviltį, baimę ir susitelkimą, apie naktį, kai mūsų Lietuvos Laisvė prabilo. Įrašytuose pasakojimuose galima išgirsti laisvės gynėjų skanduotes medikų jaudulį, baimę žurnalistų balse, kai jų transliaciją tiesioginiame eteryje nutraukia okupantai.

Ekskursijos žemėlapį, stotelių aprašymus, audiogidą rasite specialiame LRT.lt polapyje: 

Sausio 13
Sausio 13

Ekskursijos žemėlapis, stotelių aprašymai, audiogidas