Pažintis su Vilniumi kitaip – nemokami atradimai su audiogidais

Vaikštinėjant Vilniaus gatvėmis prieš akis iškyla legendas slepiantys miesto simboliai, istorinė architektūra bei šiuolaikinio meno kūriniais išpuoštos urbanistinės erdvės. Vilniuje 700 metų žmonės gyveno, kūrė ir mylėjo, todėl miesto gatvės gali papasakoti daugybę intriguojančių istorijų. 

Leiskitės į atradimų kupiną kelionę savu tempu – keliaukite po Vilnių, klausydamiesi audiogido pasakojimų pagal norimą temą ar trukmę. Net laisvas pusvalandis leis pažvelgti į miestą kitomis akimis, nukels į praeitį, padės pasinerti į kitą realybę, ar praplės akiratį. Tereikia telefono ir ausinių ir geriausi Vilniaus gidai nemokamai vedžios jus po Vilnių bet kuriuo metu. Pasirinkite labiausiai jus dominančią temą ir pirmyn!

Kelionė su kava per Vilniaus istoriją / VERO CAFE

Pusvalandžio pasivaikščiojimas su kavos puodeliu rankoje gali suteikti dienai naujų spalvų. Net gerai pažįstamos gatvės slepia intriguojančių istorijų ir netikėtumų. Ženkite pasirinktu ritmu – žemėlapyje rasite aiškiai išdėstytus objektus ir galėsite pasirinkti, kokių pasakojimų klausytis. Pasirinkite vieną iš keturių maršrutų ir apsidairykite. Kas gyveno tame žaliame name? Kodėl gatvės pavadinimas toks neįprastas? Į klausimus atsakys audiogidas, pasivaikščiojimo nuotaiką sukurs ypatingas muzikos takelis, o kavos puodelis atmerks akis. Tačiau, jei vaikščiosite be kavos, audiogido istorijos bus ne mažiau įdomios.

Daugiau

Slapta meilė

Mėgstantiems romantišką nuotaiką ir paslaptis – garsiausia lietuvių įsimylėjėlių – LDK kunigaikščio ir Lenkijos karalius Žygimanto Augusto ir jo žmonos Barboros Radvilaitės istorija. Audiogidas jus nuves įsimintiniausiomis Vilniaus vietomis, kur 1520-1549 m. gyveno ir mylėjo žmonės, apie kuriuos legendos netyla jau pusę tūkstantmečio. Kokios paslaptys gaubė šią porą? Kas – faktai, o kas – tik mitai? Skirkite valandėlę vaikščiodami po praeities Vilnių ir patirkite viduramžių dvasią šiandien.

Daugiau

Sienos prisimena

Parsisiųskite programėlę ir leiskitės į Vilnių, koks jis buvo iki karo. Keliaukite Vilniaus atminties taku – vaikščiodami Stiklo kvartale artimiau susipažinsite su buvusiais jo gyventojais, sužinosite, kas gyveno išlikusiuose pastatuose, išgirsite apie išnykusias profesijas, patirsite gyvenimo kasdienybę. Atmosferą sukurs ir į senus laikus perkels muzikos takelis ir malonus balsas. Programėlė periodiškai atnaujinama, tad rasite vis naujų maršrutų. Ji pritaikyta „Android“ ar „iOS“ operacinėms sistemoms.

Daugiau

Open Gallery

Jei domitės gatvės menu ar norite daugiau sužinoti apie miesto sienas puošiančius darbus, šis audiogidas taps maloniu atradimu. Vilnius garsėja urbanistines Naujamiesčio erdves puošiančiais gatvės meno kūriniais, kuriuos apžiūrėti „Open Gallery“ galima visą parą. Audiogidas – nepamainoma galimybė išgirsti daugiau apie kūrėjus, jų įkvėpimą bei kūrybą, pasigilinti į kūrinių reikšmę ir istorijas. Ne tik praplėsite akiratį, bet ir pasisemsite įkvėpimo, o kiekvieną meno kūrinį lydės vis kitas nuotaiką kuriantis muzikos takelis. Audiogidas pritaikytas operacinei sistemai „Android“.

Daugiau

Samuelio Bako kelias

Samuelis Bakas, pasaulinio pripažinimo sulaukęs Niujorke gyvenantis tapytojas, gyveno Vilniuje Antrojo pasaulinio karo metais ir patyrė visus jo baisumus. Tačiau šiandien jis pasakoja savo istoriją ir istoriją tų, kurių jau nebėra. Klausydamiesi audiogido keliausite nuo jaunojo dailininko namų bei slėptuvės iki pirmosios parodos vietos bei Samuelio Bako muziejaus. Jautri istorija pasakojama jaunojo Samuelio Bako lūpomis atskleidžia tragišką žydų istorijos patirtį. Tačiau audiogidas nėra persmelktas liūdesiu – nuskaičius QR kodą, kiekvienoje stotelėje interaktyvus žaidimas įtrauks į to meto realybę.

Daugiau

7 maršrutai per 7 šimtmečius

Leiskite sau keliauti laiku ir susipažinti su turtinga Vilniaus istorija. Švenčiant Vilniaus 700-ąjį gimtadienį, GlobeTrot Travel kelionių programėlė siūlo artimiau susipažinti su Vilniaus istorija pasitelkiant savarankiškas ekskursijas. Tam sukūrėme 7 skirtingus maršrutus, skirtus parodyti, kaip miestas keitėsi per šimtmečius. Išsamūs žemėlapiai padės lengvai surasti paslėptus miesto brangakmenius, o įžvalgūs pasakojimai apie objektus, kuriuos aplankysite, suteiks unikalią perspektyvą apie gyvenimą Vilniuje.

Atsisiųskite „GlobeTrott Travel“ mobiliąją aplikaciją, kurioje rasite savarankiškus turus Vilniuje ir dar 32 pasaulio miestuose.

Daugiau