Aktyvus laisvalaikis Vilniuje mėgstantiems pajudėti

Vilnius gali pasiūlyti ne tik įspūdingą architektūrą ir intriguojančias miesto istorijas. Nuotykių ieškotojai čia ras ne mažiau nei istorijos gerbėjai. Jei mėgstate aktyvų laisvalaikį, nenustygstate vietoje ir norite pamatyti jaunatvišką miesto veidą, Vilniuje jūsų laukia nepamirštamos patirtys. Žemė ar vanduo - pasirinkite savo stichiją ir leiskitės pramogauti. O galbūt pasirinkite ekologišką transporto priemonę apžiūrėti tolimesnius Vilniaus kampelius. Leiskite laiką gryname ore ir džiaukitės Vilnių supančia gamta, raskite bendraminčių ir leiskitės į atradimų keliones. Pajudam!

Atradimai pėsčiomis

Vilnius sutvertas vaikščioti! Pėsčiomis apžiūrėsite Senamiesčio grožybes ar istorinius objektus, pakeliui atrasite meno kūrinių ar pramogausite su vaikais - „Walkable Vilnius“ maršrutai sudaryti taip, kad vaikščiodami ne tik gerai praleistumėte laiką, bet ir sužinotumėte kažką naujo apie ypatingus objektus ar išskirtines istorijas. Pasirinkite trasą pagal jos trukmę ar temą - ar nueisite 1000 ar 7000 žingsnių, jūsų laukia maloni patirtis. Norite rimtesnių iššūkių? Pasiruoškite žingsniamačius. Vilniuje - net 100 kilometrų pėsčiųjų takų laukia, kada leisitės į kelią. Pasirinkite norimą atkarpą žemėlapyje pagal trasos ilgį, sudėtingumą ar starto vietą ir pamatykite mažiau turistinį, tačiau ne mažiau nuostabų ir žalią Vilniaus veidą. O galbūt meskite iššūkį ir nueikite visą 100 km - maršruto atkarpos susijungia į vieną ilgą žiedinį maršrutą, kurio didžioji dalis driekiasi minkštais miško ir pievų takais, ne asfaltu. Stebėkite oficialius maršruto ženklus ar parsisiųskite programėlę.

Metas pabėgioti 

Neries krantinėje, Vingio ar Verkių parkų, Bernardinų sodo takeliuose prasilenksite su daugybe bėgikų. Ne, niekas jų nesiveja. Tiesiog bėgioti Vilniuje - vienas malonumas, kuris nieko nekainuoja. Tereikia patogių sportbačių ir sporto salė - kur bepasisuksite. Neries krantinė patiks mėgstantiems bėgti asfaltu, o jei sugalvosite bėgioti kvėpuodami miško oru - iš Neries krantinės pasieksite Vingio parką. Nemėgstate ilgų distancijų? Bernardinų sodo takeliai tiks lengvam rytiniam ratukui. Mėgstate „trail“ bėgimą? Leiskitės į Verkių parko trasas, leiskitės nuokalnėn ir įveikite įkalnes. Nesvarbu, ar nubėgsite pirmąjį kilometrą gyvenime, ar treniruojatės maratonui - saulė šviečia, o Vilnius kviečia pajudėti.

Sporto salė po atviru dangumi

Sportuojant Vilniuje nereikia užsidaryti prastai vėdinamoje sporto salėje. Sportuokite gryname ore, nes Vilnius gali pasiūlyti bent kelias sporto sales po atviru dangumi, visiškai nemokamai. Grynas oras, gaivinantis vėjas, žaluma - tokių privalumų neturi net prabangiausi sporto klubai. Vingio parke susidarykite visą treniruoklių programą ir pirmyn į darbą! Sportuokite nors visą dieną - čia niekas neseka laiko. Pamirškite stacionarius dviračių treniruoklius - išsinuomokite dviratį ir lėkite su vėjeliu Vingio parko dviračių takais. Po treniruotės reikia atgauti jėgas? Prisėskite greta esančioje kavinėje. Mėgstate tinklinį ar krepšinį, paspirtukus ar riedučius? Keliaukite prie Baltojo tilto. Čia - visas sporto kompleksas. Specialiai įrengtos skirtingų sporto rūšių aikštelės, treniruokliai bei poilsio zonos pasiūlys aktyvių užsiėmimų visą dieną. Tai puiki proga susipažinti su bendraminčiais ar rasti naujų draugų komandą.

Baidare per Vilnių

Atšilus orams pasiirstymas baidare leis kitaip pamatyti miestą ir pailsėti – šokite į baidarę ir leiskitės pasroviui. Neries ir Vilnelės upės leis mėgautis besikeičiančiu kraštovaizdžiu – pradedant vešliomis pievomis ir miškais ir finišuojant pačiame miesto širdyje. Turintiems daugiau patirties itin tinkama akmenuota ir srauni Vilnia, kur laukia ekstremalūs iššūkiai, norint aplenkti nuvirtusius medžius ar nešant baidarę seklesnėse upės vietose. Plaukdami ramia Nerimi tobulai atsipalaiduosite, galbūt net surengsite nedidelę iškylą ir apžiūrėsite Senamiestį kitu rakursu. Pamokite praeiviams, atidžiai žvalgykitės laukinių gyvūnų pakrantėse, prasilenkite su laivu. Romantiškai akimirkai pasirinkite plaukti baidare leidžiantis saulei arba jau sutemus tyrinėkite naktinį Vilnių nušviesti miesto šviesų. Trumpiausias atstumas – dvi valandos ramybės baidarėje.

Skrieti per bangas

Metas traukti lentą ir atlikti meistriškiausius triukus arba išmokti sutramdyti vandenį. Vandenlenčių parkai aplink Vilnių leis pasinerti į ežero vandenis ir tiesiai į pramogas. Tobulas būdas išjudinti sustingusius raumenis smagiai - tinka ir pradedantiesiems, ir profesionalams. Įrangą išsinuomosite vietoje ir, jei dar neteko stovėti ant lentos, patarimais visada padės profesionalai. O gal metas prisiminti vaikystę? Aukštyn žemyn per kliūčių ruožą viename iš vandens batutų parkų. Kas gali būti geriau nei karštą dieną šokinėti ant ežero. Parke visai šeimai daugybė skirtingų kliūčių ir atrakcionų.

Meditacija ant irklentės

Išsinuomokite irklentę arba leiskitės į ekskursiją upe tiesiai Vilniaus širdyje. Pora valandų mėgaujantis vaizdais ir gamtos ramybe prabėgs nepastebimai. Jūsų laukia rytinis rūkas, nuostabūs saulėlydžiai ar naktiniai nuotykiai. Tiks, net jei nemėgstate itin aktyvių pramogų - stovėkite, klūpėkite ar sėdėkite ir grožėkitės besikeičiančiais pakrančių vaizdais, kol neša upės srovė. Plaukite savo tempu ir įsiklausykite, kaip ant vandens nutyla miesto šurmulys ir atrodo, kad niekur nebereikia skubėti. Tai - meditacinė patirtis, kai ryte miestas išnyra iš rūkų, o vakare vandenis nuauksina besileidžiančios saulės spinduliai.

Dviračiu su vėjeliu

Vilniuje nereikia stovėti kamščiuose - dviračiu nuskriesite bet kur, nes mieste nutiesta net 112 km dviračių takų, o netrukus jų bus dar daugiau. Patogūs maršrutų žemėlapiai, nauji takai ir dviračių stovai važiavimą dviračiu paverčia ne tik susisiekimo būdu, bet ir malonumu. Tačiau nebūtina planuoti pasivažinėjimo maršruto. Leiskitės į ekskursiją dviračiais ir pažinkite Vilnių su gidu, nulėkite į atokesnius miesto kampelius, stebėkite besikeičiančius sostinės rajonus ir išgirskite išskirtinių istorijų. Savas dviratis - nebūtinas, viskuo pasirūpins ekskursijų organizatoriai. Tačiau jei mėgstate tyrinėti miestą individualiai, o nuosavo dviračio neturite, išsinuomokite jį Vingio parke arba naudokitės „Cyclo City“ dviračių paslaugomis - dviratį patogiai paliksite dalijimosi stotelėse. Beje, dviratį galite išsinuomoti ir vienai kelionei, tačiau įsigiję vos kelių dienų abonementą, pusvalandį vienu dviračiu važiuosite nemokamai! Už sutaupytus pinigus prisėskite išgerti kavos žvelgdami į gražiausius miesto vaizdus.