Pažinkite ir pagaukite Baltijos aukso

Dar antikiniais laikais brangiausiu ir kokybiškiausiu laikytas Baltijos gintaras iki šiol pelnytai vadinamas Šiaurės auksu ir vis dar aptinkamas Baltijos jūros regione. Mitais ir legendomis apipintas, paslaptingasis pajūrio gintaras iki šiol užburia vietinius ir svečius, todėl kviečiame artimesnei pažinčiai su šiuo grynuoliu.
Prieš 50 mln. metų medžių sakams nukritus ant žemės ir sukietėjus, didesnė jų dalį upės sunešė į Baltijos jūrą, taip gimė gintaras. o su laiku buvo sudarytas ir jo kelias, kuriuo pirkliai pasiekdavo rytinę Baltijos jūros pakrantę.

Vilniuje esančiame gintaro muziejuje–galerijoje, įkurtoje XVII a. barokinio stiliaus pastate, susikryžiuoja šešių amžių erdvės kontūrai, todėl čia laukiami visi, besidomintys gintaro ilgaamžiškumo paslaptimis, jo atsiradimo istorija, formomis bei spalvų gamomis.

Nusileidę iš viršutinės gintaro galerijos salės į rūsį pateksite į amžiaus glūdumas, išvysite žemę, kuria vaikščiojo pirmieji miesto gyventojai, sužinosite, kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro, galėsite paragauti „Gintaro trauktinės“, įsigyti gintaro papuošalų, apžiūrėti kone 3 kilogramus sveriantį didžiausią muziejaus eksponatą.
Gintaro muziejus-galerija