Vilnius – HBO serialo „Jekaterina Didžioji“ filmavimo aikštelė

Nors Lietuva – ne monarchinė valstybė, dar neseniai galėjote pamatyti Vilniaus gatvėmis vaikštančią imperatorienę. Keliaudamas atgal į XVIII amžių, HBO miniserialas sugrąžino Vilnių į imperatoriškosios Rusijos laikus, ekrane atkurdamas Sankt Peterburgą, Rusijos rūmus ir išskirtinę istoriją.

Miniseriale daugiausia dėmesio skiriama vėlesniesiems Jekaterinos Didžiosios valdymo metams ir jos santykiams su Grigorijumi Potemkinu. Ekrane Jekateriną Didžiąją įkūnija „Oskaro“ laureatė Hellen Mirren. „ Aš labai džiaugiuosi galimybe įkūnyti istorinę asmenybę – moterį, kuri išsikovojo ir išlaikė didžiulę galią. Ji perrašė valdymo taisykles, kuriomis vadovavosi valdovės moterys. Ji sugebėjo užsitarnauti titulą, kuris iki šiol lydi jos vardą – didžioji“, – laikraščiui „The Mirror “sakė Hellen Mirren.

Taigi, jei mėgstate kostiumines dramas ir istorinius miniserialus, pats laikas apsilankyti Vilniuje ir pamatyti vietas iš ekrano. Pasijuskite tarsi Jekaterinos Didžiosios dvaro dalis, tik be intrigų. Beje, nesijaudinkite, serialo siužeto neišduosime. O dabar, metas atrasti Vilnių kitaip.

Įdomūs faktai

Hellen Mirren turėjo progą apsilankyti ir susitikti su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, kuri įteikė aktorei dovaną –pačios laikomų bičių medaus.

Vilniaus katedros aikštėje 1903–1915 m. stovėjo paminklas Jekaterinai Didžiajai.

Ką dar sužinoti?

Jei esate tikri kino gerbėjai, būtinai skaitykite „Vilnius ekrane“ („Vilnius On Screen“) leidinį. Čia sužinosite daugybę naudingos informacijos ir įdomių faktų apie Vilniuje nufilmuotus įdomiausius kino ir televizijos filmus. Vėliau ekrane į šiuos filmus pažvelgsite kitomis akimis, nes žinosite, kuriame Vilniaus rajone buvo atkurtas Černobylis, kad šveicarų karių saugoma Šv. Petro bazilika iš tiesų yra Vilniaus katedra, ar kur galima atrasti sunaikinto pokario Tokijaus vaizdų.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.