Rotušės aikštė

Prancūzų kompanijos Vilniuje yra filmavusios kelis vaidybinius filmus. 2007 metais buvo nufilmuota  kino juosta „L‘affaire Farewell, L‘espion de la Vengeance“, 2016 metais – filmas „Walden“.

Su Prancūzija galima sieti ir BBC filmuotą mini TV serialą „Karas ir taika“ pagal žymųjį Levo Tolstojaus romaną. Šiame seriale kalbama apie Napoleono žygio į Rusiją laikotarpį, be to, prancūzų filmavimo komanda prisidėjo prie šio serialo kūrimo. Filmavimų metu visą filmavimo grupę ir istoriniais kostiumais pasipuošusius aktorius buvo galima matyti Vilniaus senamiesčio gatvelėse. 

2003 metais prancūzai Vilniuje taip pat filmavo TV serialą „Koletė“. Tačiau filmavimai buvo nutraukti įvykus tragedijai, kuri nuskambėjo visoje Prancūzijoje. Būtent dėl šios istorijos daugelis prancūzų pirmą kartą sužinojo apie Vilniaus miestą.

Tiek Prancūzijos, tiek Lietuvos spaudoje tai buvo viena pagrindinių temų. Tuomet viešbutyje „Domina Plaza“ prancūzų roko grupės „Noir Desir“ lyderis Bertranas Kanta mirtinai sumušė į Vilnių filmuotis atvykusią prancūzų aktorę Mari Trentenjan. Muzikantas ir aktorė tuo metu buvo pora. Konfliktas kilo dėl didžiulio pavydo, kai aktorė gavo žinutę iš buvusio vyro.

41 metų Mari Trentenjan buvo 4 vaikų motina, Bertranas Kanta – jos penktasis gyvenimo draugas. Po nusikaltimo muzikantas kurį laiką buvo laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje. Vėliau, jį perdavus Prancūzijai, buvo nuteistas aštuoneriems metams kalėjimo.

Įvykus tragedijai serialo filmavimas buvo nutrauktas, o patirtus finansinius nuostolius apmokėjo Bertranas Kanta.  2007 metais muzikantas iš Tulūzos kalėjimo buvo paleistas lygtinai.

Adresas:
Didžioji 31, Vilnius 01128Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Darbo laikas:

I-IV: 9:00-18:00
V: 9:00-17:00
VI-VII: nedirba
Valstybinių švenčių dienomis rotušė nedirba

Kaina:

Įėjimas nemokamas