Romeno Gari skulptūra

Vilniaus Basanavičiaus gatvėje praeivius džiugina berniuko su kaliošu rankose skulptūra. Ši Romualdo Kvinto sukurta skulptūra yra skirta gimusiam ir vaikystės metus Vilniuje praleidusiam pasaulinio garso litvakų rašytojui Romenui Gari. Tikrasis rašytojo vardas – Roman Kacev.

Berniukas su kaliošu vaizduoja patį Romeną Gari vaikystėje. Ši scena yra paimta iš jo autobiografinio romano „Aušros Pažadas“. Romane autorius pasakoja apie beatodairišką motinos rūpestį ir globą, kuri, kaip vėliau rašytojas užsiminė, tapo nuosprendžiu bet kokiems jo santykiams su moterimis.

Tačiau šis motinos rūpestis ir tikėjimas Romeno ateitimi nutiesė jam kelius ir padėjo tapti garsiu diplomatu ir rašytoju Prancūzijoje ir visame pasaulyje. Romenas Gari už savo kūrinius net du kartus gavo Prancūzijoje teikiamą Gonkūrų premiją, nors tokia premija žmogui gali būti teikiama tik vieną kartą gyvenime.

Rašytojas naudojo kelis slapyvardžius, ir niekas nežinojo, kad tai yra tas pats žmogus. Vieną premiją jis gavo kaip Romenas Gari, kitą – kaip Emilis Ažaras.

Devynmečio berniuko skulptūra su kaliošu iliustruoja meilės istoriją iš autobiografinio romano „Aušros pažadas“. Tam, kad įrodytų savo meilę aštuonmetei mergaitei Valentinai, Romanas suvalgė kirminų, drugelių ir buvo pasiryžęs suvalgyti guminį kaliošą.

Adresas:
Mindaugo g. / J. Basanavičiaus g., VilniusGoogle Maps