Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Piromonto kolonija

Piromonto pavadinimo kilmė paini – sutariama, kad prie upės ant kalno (mont) XVIII a. turėjo stovėti rūmai, tačiau vieni jų statytoju įvardija Vitebsko vaivadą Pirą, kiti – Rumšiškių seniūną Piurą, treti gi Vitebsko taurininką Petrą (todėl galima sutikti Petromonto ir Piuromonto pavadinimus). Piromontu laikoma teritorija tarp Kalvarijų, Žvejų ir Rinktinės gatvių.

XIX a. pab. įtakingas Vilniaus bankininkas J. Montvila, pagal vakarietiškų fabrikų darbininkų gyvenamųjų kvartalų pavyzdį nusprendė pastatyti mūrinę namų koloniją Piromonte. 1898 m. pradėtas ir per keletą metų baigtas įvairių konfigūracijų butų ir kotedžų kvartalas, kurį projektavo mėgstamiausi J. Montvilos architektai A. Kleinas ir V. Stypulkovskis. Kvartalo gilumoje galite pamatyti išraiškingų plytų ir medžio dekoro elementų. Kleino ir Stypulkovskio tandemas kūrė ir kitas Montvilos finansuotas kolonijas Vilniuje – Rasų, Pohuliankos, Aguonų ir garsiąją Lukiškių.

Adresas:
Šeimyniškių g. 26A, Vilnius 09312Google Maps
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.