Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Vilniaus universitetas

Kai Valerijono Protasevičiaus pakviesti jėzuitų vienuoliai atvyko į Lietuvą, tarp jų būta ir italų. Su vyskupo pagalba ordinas įsteigė kolegiją, o vėliau 1579 m. – Vilniaus universitetą. Jėzuitų veikla ir katalikiškas universitetas labai prisidėjo prie to, kad Lietuva išliko katalikiškas kraštas. Vilniuje buvo pastatytos barokinės bažnyčios, veikė vienuolynai.

Įkūrę kolegiją jėzuitai įsteigė pirmąją LDK biblioteką, kuri vėliau tapo Vilniaus universiteto biblioteka. Pradžią jai davė Žygimanto Augusto knygų kolekcija: ir antikos darbai, ir teisės, ir medicinos, ir astronomijos leidiniai įvairiomis kalbomis. Buvo knygų ir italų kalba. Šiuo metu iš 4 tūkst. valdovo knygų kolekcijos pasaulyje yra išlikę apie 300. 15 šių knygų turi Vilniaus universiteto biblioteka.

Čia galime prisiminti ir Lietuvos teatro ištakas. 1570 m. šios kolegijos kieme buvo pastatyta italo Stefano Tucci komedija „Heraklis“. Studentų įkurtas teatras tapo labai populiarus. Spektaklius lankė miesto aukštuomenė ir net patys valdovai. Nuo XVIII a. jau minima universiteto teatro salė. Ši salė, buvusi universitetui priklausiusiame pastate šalia didžiojo kiemo, yra išlikusi iki šių dienų.

Adresas:
Universiteto 3, Vilnius 01513Google Maps
Telefono nr.:
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

Balandis-spalis:
I-VI: 9:00-18:00
VII: nedirba
Lapkritis-kovas:
I-VI: 9:30-17:30
VII: nedirba

Valstybinių švenčių dienomis universitetas nedirba

Kaina:

1.50 € suaugusiems 
0.50 € moksleiviams, studentams

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.