Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Pilies gatvė

Pilies gatvė – viena seniausių gatvių Vilniuje. Čia savo pastatų turėjo Vilniaus arkikatedros bazilikos kapitula, gyveno amatininkai ir turtingesni miestiečiai, vėliau – Vilniaus universiteto profesoriai.

Dabar tai pagrindinė Vilniaus senamiesčio arterija. Jos jaukiose kavinukėse galima paskanauti itališkų ledų ar itališku stiliumi išgerti espreso – šis ritualas, kaip ir pati kava, italų gyvenime užima itin svarbią vietą.

O štai Lietuvoje aukštuomenė su kava susipažino XVII a. XVIII a. ji tapo kasdieniu bajorų gėrimu, tačiau pirmosios kavinės Vilniuje pradėjo kurtis tik šio amžiaus pabaigoje. Konservatyvi visuomenė kavinių dar vengė, jose lankytis atrodė nepadoru. Pasakojama, kad 1787 m. buvo nubausta vilniečių pora, be leidimo iškėlusi kavinės iškabą ir ėmusi prekiauti kava.

Tuo metu daugelyje Europos miestų lankytis kavinėse jau buvo įprasta. Romoje žmonės gėrė kavą, pirko saldumynus ir šnekučiavosi kavinėse, nepaisydami savo padėties visuomenėje. Varšuvoje XVIII a. pab. jau veikė daugiau nei šimtas kavinių, o Lietuvoje kavinės paplito ir tapo miestietiško gyvenimo dalimi kiek vėliau. 1814 m. Vilniuje jau buvo 49 tokios vietos – 40 iš jų buvo įvardijamos vokiškai kaip kafenhouse, likusios – lenkiškai kawiarnia.

Adresas:
Pilies, VilniusGoogle Maps
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.