Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

M. K. Oginskio suoliukas

Stovint prie kompozitoriui Mykolui Kleopui Oginskiui skirto paminklinio suoliuko Konstantino Sirvydo skvere, verta prisiminti, kad šis garsus žmogus dalį savo gyvenimo praleido Italijoje. Manoma, kad savo garsųjį polonezą „Atsisveikinimas su tėvyne“ M. K. Oginskis sukūrė pasitraukęs į Italiją po pralaimėto Kosciuškos sukilimo. Vėliau grįžęs į Lietuvą valstybės veikėjas stengėsi diplomatinėmis pastangomis iškovoti Lietuvai autonomiją.

Įdomu tai, kad antroji Mykolo Kleopo žmona buvo italė, su kuria susipažino ir kurią vedė čia, Vilniuje. Su žmona pragyvenęs apie 20 metų ir praradęs viltis dėl Lietuvos autonomijos, M. K. Oginskis vėl pasitraukė į Florenciją. Italijoje kūrė muziką, rašė memuarus. Jo kūnas dabar ilsisi Florencijoje Šv. Kryžiaus bazilikoje, ten kur ilsisi kiti garsūs pasaulyje žmonės: Dante, Michelangelo, Galilei, Rossinis ir kiti.

Adresas:
Švarco, VilniusGoogle Maps
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.