Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Aušros vartai

Šalia Šv. Teresės bažnyčios esančioje Aušros vartų koplyčioje saugomas stebuklais garsėjantis Aušros vartų Dievo Motinos paveikslas. Nepaisant tyrinėjimų, paveikslo autorius iki šiol nežinomas, tačiau XX a. pr. buvo paplitusi teorija, kad XVI a. paveikslą nutapė italų dailininkas, dirbęs Žygimanto Augusto dvare, o Dievo Motinos veidui jis suteikė Barboros Radvilaitės bruožų. Dabartiniai tyrėjai mano, kad paveikslas ant ąžuolinių lentų nežinomo dailininko buvo nutapytas kiek vėliau.

Iš istorinių šaltinių žinome, kad basieji karmelitai paveikslu rūpintis ir jį garbinti pradėjo XVII a. Tuomet ir buvo pastatyta pirmoji, dar medinė koplyčia paveikslui saugoti. Prieš tai jis kabėjo Aušros vartų vidinėje pusėje, apsaugotas stogelio ir langinių, o mūrinė koplyčia buvo pastatyta XVIII a.

Vatikane esančioje Šv. Petro bazilikoje lietuvių išeivių pastangomis 1970 m. buvo įrengta ir pašventinta Vilniaus Aušros vartų Gailestingumo Motinos koplyčia. Centrinėje sienoje puikuojasi mozaikinis Vilniaus Aušros vartų Gailestingumo Motinos paveikslas, o šoninės sienos dekoruotos Lietuvos valdovų ir jų statytų bažnyčių Lietuvoje bareljefais bei kitais su Lietuva susiję atvaizdais.

Adresas:
Aušros Vartų 14, Vilnius 01303Google Maps
Telefono nr.:
Darbo laikas:

Gegužė-spalis:
I-VII: 6:00-19:00
Lapkritis-balandis:
I-VII: 7:00-19:00

Kaina:

Įėjimas nemokamas

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.