Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Kazio varnelio namai-muziejus

Amerikos lietuvio, tapytojo ir kolekcininko, Kazio Varnelio darbus galite rasti įvairiuose Jungtinių Amerikos Valstijų muziejuose: Detroito, Akrono meno institutuose, Niujorko Solomono R. Guggenheimo, Čikagos šiuolaikinio meno, Ajovos universiteto muziejuose, privačių kolekcininkų rinkiniuose.

Tačiau norint išsamiau susipažinti su šio kūrėjo darbais, jums nereikia važiuoti taip toli. Menininko darbus galite apžiūrėti šalia Vilniaus rotušės įsikūrusiuose Kazio Varnelio namuose-muziejuje.

Analogų Lietuvoje neturinčiame optinio meno meistro Kazio Varnelio muziejuje taip pat eksponuojama menininko sukaupta kolekcija: istorinė grafika, žemėlapiai, renesansiniai ir barokiniai baldai, skulptūros, įvairių šalių, taip pat Amerikos taikomosios dailės kūriniai.

1917 metais Lietuvoje gimęs Varnelis į vakarus pasitraukė 1943 metais. Nuo 1949 metų gyveno Čikagoje. Amerikoje menininkas įsteigė bažnytinio meno dirbtuves, tapė, dėstė Čikagos universitete. Kazys Varnelis du kartus laimėjo Čikagos dailės instituto Vielehr premiją.

Menininkas yra minėjęs, kad tik laiko klausimas, kada Lietuva atgaus nepriklausomybę. 1998 metais Kazys Varnelis su žmona grįžo į Lietuvą ir čia gyveno iki pat savo mirties 2010 metais.

Autoriaus darbai ir surinkta kolekcija penkiais konteineriais per Atlanto vandenyną buvo parplukdyta į Lietuvą. Dar sovietmečiu Varnelis žinojo, kad kolekciją kaupia savo gimtinei.

Viename seniausių pastatų rotušės aikštėje, Mažosios gildijos name, įkurti K. Varnelio namai-muziejus 2003 metais tapo nacionalinio muziejaus filialu.

Adresas:
Didžioji 26, Vilnius 01128Google Maps
Telefono nr.:
Svetainė:
Darbo laikas:

II-VII: 10:00-18:00
I: nedirba
Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Kaina:

€5 suaugusiems
€2 moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliems

By using this site, you consent to the use of cookies for analytical purposes, advertising and personalized content. For more information,read here.