Karaliaus Mindaugo paminklas

Kadangi tai pirmasis ir paskutinysis Lietuvos karalius, paminklas jam – labai simbolinis. Lietuvos valstybingumo istorijoje istoriniai šaltiniai ir istoriografija leidžia susidaryti tik labai abstraktų jo portretą.

Pati skulptūra yra beveik pusketvirto metro aukščio, tad jos dydis puikiai perteikia galybę.

Skulptoriaus Regimanto Midvikio sukurtas 3,5 metro aukščio paminklas karalių Mindaugą vaizduoja sėdintį soste ir rankose laikantį karališkąsias regalijas – skeptrą ir valdžios simbolį – rutulį.

Aplink paminklą matyti saulės kalendorius, kuriame sužymėtos ne tik krikščioniškos, tačiau ir pagoniškos šventės. Tai atskleidžia, kad karalius Mindaugas savo religijos neatsisakė visiškai, o krikščionybės priėmimas dalinai buvo susijęs su siekiu tapti karaliumi.

Trumpa istorija

Paminklą vieninteliam Lietuvos karaliui Mindaugui galima pamatyti priešais Lietuvos nacionalinį muziejų. Ten jis pastatytas 2003 m. minint Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejų.

Jis buvo atidengtas 2003-ųjų metų liepos 6 dieną, kuomet  ir minima Mindaugo karūnavimo diena. Tądien šalyje – laisvadienis, kurį norisi minėti kuo džiugiau.

Adresas:
Arsenalo g. 1, Vilnius 01143Google Maps

Verta pamatyti

Šv. Kristoforo skulptūra
Šv. Kristoforo skulptūra

Šv. Kristoforo skulptūros autorius Antanas Kmieliauskas studijavo tokiu metu, kai su religija susijusi kūryba galėjo kainuoti laisvę.