Adomo Mickevičiaus biblioteka

Norite pakeliauti laiku? Aplankykite Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką, kuri įsikūrė buvusiuose Sofijos ir Juozapo Tiškevičių rūmuose. Čia po vienu stogu kuo puikiausiai dera inovatyvios paslaugos ir kultūros paveldas. Pastatas stovi senojoje Trakų gatvėje, kuri viena iš nedaugelio išsaugojo niekada nepakeistą pavadinimą. Trakų gatvę vieną pirmųjų pasiekė vandentiekis ir vanduo iš Vingrių šaltinių, ją labai anksti išgrindė akmenimis. Čia gyveno daug didikų, pirklių ir turtingų miestiečių – Bžostovskiai, Chreptavičiai, Oginskiai, Pliateriai, Pociejai, Radvilos, Sapiegos, Tiškevičiai, Tyzenhauzai. Atėję į ekskursiją lankytojai turi išskirtinę progą nusileisti į rūsius, kuriuose galima prisiliesti (tiesiogine šio žodžio prasme) prie XV amžiaus. Po bibliotekos pastatu esantys rūsiai, prikelti naujam gyvenimui XXI amžiuje, skaičiuoja nuo 600 iki 100 metų. Jais galima keliauti nuo Trakų gatvės iki pat administracijos pastato, esančio bibliotekos kiemo gale. 
Vaikštant buvusių rūmų erdvėse galima pamatyti kruopščiai išsaugotus kelių šimtmečių senumo interjerų  fragmentus. Restauratoriai pasirūpino, kad galėtume džiaugtis atkurtomis ir išsaugotomis XVIII–XX a. sienų bei lubų tapybos detalėmis. O kur dar įspūdingieji lipdiniai! Ir XIX–XX amžiaus pradžios krosnys bei šildomosios sienelės, kurių išliko net trylika. Užkilus į Vaizdų palėpę, pro jos langus netikėtu rakursu atsiveria Vilniaus senamiestis. Belieka grožėtis ir skaičiuoti matomų bažnyčių stogus.

Trumpa istorija

Pirmosios žinios apie pastatą yra iš XVII a. pradžios – Oginskių archyve rastas 1609 m. dokumentas. XVIII amžiuje pastatas jau oficialiai vadinamas rūmais. Nuo 1863 m. rūmai priklausė Sofijai Tiškevičienei. Pati seniausia pastato dalis – rūsiai. Architektūrinių tyrimų metu buvo nustatyta, kad po pagrindiniu rūmų korpusu, rūsyje, yra XV a. gotikinio mūrinio namo liekanos. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka Trakų g. 10 esančiame pastate pradėjo kurtis nuo 1951 metų. 

Adresas:
Trakų g. 10, 01132 VilniusGoogle Maps
El. paštas:
Svetainė:
Darbo laikas:

I-VI 11.00–19.00

Valstybinių švenčių dienomis nedirba.

Kaina:

Individualiems lankytojams lankymas nemokamas. 
20 € organizuota ekskursija su gidu.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.