Sklinda kalbos, kad šylant orams į Vilnių iš šiltųjų kraštų grįžta ne tik paukščiai, bet ir lauko kavinės bei terasos, suteikiančios gyvybės miesto skverams, parkams ir net stogams.
Žiūrėdami į upės nešamas baidares, į dangumi sklendžiančius oro balionus, į už horizonto besileidžiančią saulę, į pravažiuojančius traukinius atrasite vis kitokį Vilniaus veidą. Prisėskite lauko terasoje ir sustabdykite akimirką - atrasite ramybės oazę miesto širdyje. Čia - visos vietos su geriausiu vaizdu!

Residence Cocktail Bar

Užupio g. 40
https://www.facebook.com/ResidenceBarVilnius/
+370 665 57884 

Stebėkite kvapą gniaužiančius saulėlydžius virš Vilniaus stogų ar žiūrėkite į meno kūrinius šiltą popietę gaivindamiesi kokteiliu. Pabėkite nuo miesto šurmulio nekeldami kojos iš miesto. Prisėskite terasoje prie staliuko ar neįpareigojančiai - ant laiptukų su ypatingu vaizdu.

Bernardinų kiemas

Maironio g. 12
https://www.facebook.com/bernardinukiemas/
+370 650 34405

Žaliojoje Vilniaus oazėje - Bernardinų sode - įsikūręs kiemelis laukia prisėdant po gluosnių kasomis. Ragaukite populiaraus gatvės maisto, o vakare - leiskite muzikai apsukti galvą ir šokite iki paryčių. Čia vyksta geriausi vakarėliai mieste!

Spritz Summer Garden

Pilies g. 3
https://www.facebook.com/spritzsummergarden/
+370 618 59983

Saulėlydžio spalvos gėrimas ant staliukų - šilto oro pranašas. Seniausioje Vilniaus gatvėje įžengus pro vartus pateksite į egzotišką užuovėją, alsuojančią atostogų atmosferą. Jaukus kiemelis - lyg portalas, perkeliantis į žaliuojantį sodą pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje. 

Kitas krantas

Žvejų 14a
https://www.facebook.com/kitaskrantas/
+370 688 75511

Tikrai laimei nereikia daug. Neries vandens skalaujama krantinė vilioja prisėsti pažvelgti į bažnyčių bokštus Senamiesčio peizaže ar į upę besileidžiančią saulę. Sėdėdami stebėsite, kaip pro šalį plaukia baidarės ar zuja dviratininkai. Vakarais čia judėsite šokio ritmu ar žiūrėsite išskirtines sporto varžybas. 

Opera Social House

J. Lelevelio g. 4
https://www.facebook.com/OPERAsocialhouse/ 

Pažvelkite į miestą ir praeivius iš aukšto - nuo terasos stogo po atviru dangumi. Iš čia atsiveria visiškai netikėta miesto perspektyva - iš vienos pusės Senamiesčio stogai, iš kitos - modernūs stiklo dangoraižiai. Pasisotinę picomis koncerte šoksite visą vakarą - čia albumus pristato naujos ir legendinės grupės ir vyksta garsiausių miesto renginių dūzgės. 

Valdovų rūmų terasa - Valdovų sodas

Katedros a. 4
https://www.facebook.com/valdovusodas/

Kiemelis siūlo ne tik geriausią vaizdą į Gedimino pilį, bet ir galimybę atsigaivinti karštą dieną XVI a. sode, tarp kvepiančių prieskoninių žolelių, spalvingų gėlių ir čiurlenančio fontano. Sėdėdami sode pasijusite tarsi viduramžių didikai. Juk kadaise panašiame į šį sode vaikščiojo Bona Sforca. 

Neringa Rooftop

Gedimino pr. 23
https://neringavilnius.com/rooftop-bar/ 
+370 602 73420

Pakilkite virš kasdienybės ir įsitaisykite ant legendinio Vilniaus viešbučio stogo po atviru dangumi.Tai ideali vieta stebėti, kaip saulėlydis rausvai nudažo Senamiestį. Miesto garsai užleidžia vietą ramybei. Čia visas Vilnius tarsi ant delno, tad visada atrasite naują mėgstamiausią vaizdą. 

Amy Winehouse terasa

J. Basanavičiaus g 14A
https://www.facebook.com/AmyWinehouseVilnius/
+370 619 72795

Įžengę pro ažūrinius metalinius vartelius atsidursite tarsi paslapčių sode, nuo praeivių akių slepiamame žalumos. Atrodo tarsi privatus klubas, bet čia laukiami visi, norintys švęsti šiltą orą ir, žinoma, gyvenimą! Skambant gerai muzikai terasoje susitinka draugai ir skambant taurėms, veiduose spindi šypsenos. 

Peronas

Geležinkelio g. 6
+370 616 74754
https://www.facebook.com/peronasbaras/

Kas vyksta legendinėje „Perono“ terasoje, tas ten ir lieka. Pro šalį dundant traukiniams ir mąsliai į tolį žvelgiant milžiniškam Jamesui Gandolfini, terasoje verda gyvenimas ir tvyro kelionės nuotaika - net jei keliaujama tik nuo staliuko prie baro. Koncertuoti „Perone“ - garbė daugeliui grupių, todėl koncertai čia visada įspūdingi. 

Balkonas

J. Basanavičiaus g. 13
https://www.facebook.com/teatrobalkonas/

Kaip teatro kavinėje, tik geriau, nes iš „Balkono“ žvelgsite į dailiuosius Senamiesčio pastatus. Net jei Vilniaus senajame teatre tądien nevyksta joks spektaklis, baras ir restoranas visada kviečia prisėsti balkone ir mėgautis sustabdyta akimirka. Žvelgiant į miestą kiekvienas veiksmas gali atrodyti lyg mažytė mizanscena. O lėkštėse ant stalo - aplodismentų verti patiekalai.