Vilnių drąsiai galima priskirti prie madingųjų Europos sostinių. Tą liudija ir išskirtinis miesto naktinis gyvenimas, kur barų ir naktinių klubų gausa dažnai viršija lūkesčius. Vilnius gali didžiuotis aukšto lygio barų ir vyninių kultūra – sostinės barmenai varžosi pasaulio čempionatuose, o vyno ir alaus someljė skina laurus tarptautiniuose konkursuose. Kai kurie barmenai taip įsigilinę į savo amatą, kad patys gamina sirupus kokteiliams, o laisvalaikiu renka žoleles jiems pagardinti.

Kokteilių barai

Mililitrai

Tai yra labai jaukus baras pokalbiams ir susitikimams. Čia aplinka gana tamsi, siekiama sukurti kuo daugiau intymumo. O interjerui skirta ne ką mažiau dėmesio nei kokteilių meniu, kuris čia išties išraiškingas, įtiksiantis bet kuriam kokteilių gurmanui. Beje, „Mililitrai“ turi, ko gero, ilgiausią barą visame Vilniuje.

Adresas: Vilniaus 33

Distilerija

Tai yra vienas populiariausių barų tarp madingo sostinės jaunimo. Tiesa, tai yra ne tik populiari stotelė pakeliui į naktinį klubą ar kokį kitą vakarėlį. Šioje vietoje organizuojami ir renginiai. „Distilerija“ turi ir maisto meniu.

Adresas: Vilniaus 28

Apoteka

„Apoteka“ iš pirmo žvilgsnio primena vintažinę Niujorko vaistinę. Tačiau tai yra dar viena vieta, kurioje paragausite labai kokybiškai ir dėmesingai sumaišytų kokteilių. Rafinuotas interjeras ir patyrę barmenų čempionatų laureatai kviečia užsibūti ilgiau.

Adresas: Visų Šventųjų 5

Ypatingiems gurmanams

Sanatorija

Čia renkasi džino gurmanai. „Sanatorijoje“ galima paragauti pačių įmantriausių šio tauraus gėrimo variacijų, taip pat ir kokteilių. O kur dar interjeras – krištolo sietynai ir baro centre stūksantys dekoratyviniai medžiai, kurie šiai vietai suteikia ypatingo jaukumo.

Adresas: Vilniaus 22

Spiritus

Tai yra dar vienas aukšto lygio specializuotas baras. Čia rasite didžiulę meskalių ir tekilų kolekciją, o kokteilius jums sumaišys greičiausiai vienas iš baro šeimininkų. Tai jums tikrai turėtų patikti, neabejotinai norėsite čia sugrįžti.

Adresas: Aušros Vartų 4

Rhum Room

„Rhum Room“ garsėja kaip romo mėgėjų ambasada. Šis baras siūlo daugiau kaip 100 skirtingų romų iš 20 pasaulio šalių. Platų gėrimų meniu čia puikiai papildo Karibų virtuvės valgiaraštis.

Adresas: Vilniaus 39

Neringa Lobby baras

Unikalaus interjero baras įsikūręs viešbučio „Neringa" pirmame aukšte. Naujais moderniais sprendimais bei meninėmis instaliacijomis išreikštas baro dizainas atspindi legendinio restorano tematiką.

Kviečiame pasimėgauti išskirtinio, vintažinio šampano taure ar atsigaivinti kokteiliu. Kiekvieną dieną siūlome šviežius „Neringos" konditerių pagamintus desertus. Jų galite paskanauti vietoje arba išsinešti.

Adresas: Gedimino pr. 23 

Vyninės

Somm

„Somm“ laukia tų, kuriems svarbu, kokį vyną ragauja, arba tų, kurie nori apie šį gėrimą sužinoti daugiau. Čia dirba net šeši vyno someljė, kurie ne tik patars, kokį vyną rinktis, bet ir pasiūlys jį papildančius užkandžius. „Somm“ vyninėje yra sukaupta kone 500 vyno rūšių kolekcija.

Adresas: Pylimo 21

Burbulio vyninė

„Burbulio vyninę“ vilniečiai ir miesto svečiai pamėgo dėl jausmo „kaip namie“ ir dėl  solidaus vynų pasirinkimo. Be to, čia pat galima nusipirkti vyno išsinešti, o pasirinkti galite net iš 100 pavadinimų.

Adresas: Rūdninkų 18

Atelier

Ieškantiems prabangesnės vietos patariama apsilankyti „Atelier“ – vyno butike ir degustaciniame bare, kuris įsikūręs „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ viešbutyje. Čia galėsite rinktis net iš 280 vyno pavadinimų.

Adresas: Universiteto 14

Aludės

Špunka

Pirmoji „Špunka“ įsikūrė bohemiškiausiame sostinės rajone – Užupyje. Tad nenuostabu, kad tarp nuolatinių „Špunkos“ lankytojų – daugiausia patys užupiečiai. „Špunka“ siūlo ne tik daugybę alaus rūšių, bet ir maisto meniu, kuriame rasite ir lietuviškų patiekalų, ir mažiau įprastų valgių, pavyzdžiui, tobulą prancūzišką svogūnų sriubą à la française.

Adresas: Užupio 9 ir Savičiaus 9

Beerhouse

Ši vieta populiari ne tik dėl išplėstinio alaus meniu, bet ir dėl alaus įkvėptos virtuvės. Maisto valgiaraštyje rasite ir aluje brandinto ožkos sūrio ar skumbrės tartaro, pagardinto alaus salyklu, ir lietuviškų tradicinių patiekalų.

Adresas: Vokiečių 24

Gringo pub

Tai yra tas baras, kuriame nepraleidžiamos nė vienos svarbiausios sporto rungtynės. Čia visada vyksta veiksmas, o šiltuoju metų laiku ne tik viduje, bet ir šalia pub'o būriuojasi šios vietos gerbėjai. Beje, „Gringo“ turi ir labai gardų bei itin sotų maisto meniu.

Adresas: Vilniaus 31