Lietuviškas dizainas ir butikai

Lietuviškas dizainas turi savo charakterį. Skandinavišku minimalizmu, ramiais, prislopintais tonais, originaliais sprendimais pasižymintys lietuvių kūrėjų darbai sėkmingai konkuruoja su garsių pasaulinių prekių ženklų kūriniais.

Nieko perdėtai ekspresyvaus ir laikino – lietuviško dizaino darbų kūrėjai įkvėpimo semiasi iš baltiškųjų tradicijų, vertina natūralias medžiagas, tokias kaip liną, drobę, medį, metalą.

Kas domintų: modernūs namų dekoro elementai, minimalistiniai papuošalai ir aksesuarai, o gal unikalūs drabužiai? Pasižvalgykite po butikus ir atraskite tai, kas artimiausia jums.

Lietuva jūsų spintoje

Ne, mes kalbame ne apie marškinėlius su užrašu „Lietuva”. Mūsų dizaineriai tikrai turi ką originalaus pasiūlyti! Bent vienas lietuviško prekės ženklo gaminys nusipelno būti jūsų spintoje. Pasirinkimų yra išties daug: istorijas kuriantis „Unlabel”, ryškus ir su skirtingomis geomentrinėmis figūromis žaidžiantis „Zefyras”, praktiška ir patogioji „Adatytė”, dieną praskaidrinantis „Laud Clothing”, urbanistinis ir drąsus „Egyboy”, elegantiškasis „Undress”, harmoningasis „Urban Yoga Stories” ir daugybė kitų.

Geriausi Lietuvos kūrėjai – po vienu stogu

Senamiestyje įsikūrusi krautuvėlė „Baltas miškas” kviečia atrasti geriausius lietuvių kūrėjų darbus po vienu stogu. Čia rasite drabužių, aksesuarų, papuošalų, keramikos, namų dekoro gaminių ir netgi natūralios kosmetikos. Viskas kruopščiai atrinkta su meile ir pagarba lietuviškam dizainui.

„LOCALS.LT” – tai lietuviško dizaino namai, pristatantys didžiausią vietos dizainerių asortimentą. Ieškokite unikalių daiktų, kurie įkvėps jus ir praskaidrins jūsų kasdienybę: konceptualaus ir modernaus dizaino bei ypatingos kokybės drabužių, aksesuarų bei interjero detalių. „LOCALS.LT” parduotuves rasite prekybos centre „G9”, „Panorama” ir „Europa”.

Ieškote kažko originalaus? Keliaukite į Užupį. Subačiaus gatvėje įsikūręs drabužių ir juvelyrinių dirbinių salonas „The Place“  po savo stogu glaudžia dviejų prekės ženklų dirbinius.

„Flow Femme” drabužiai yra įkvėpti moterų grožio, sukurti vadovaujantis tvarios mados principais. Jei minimalistinis dizainas, drabužio funkcionalumas, kokybiškas pasiuvimas ir natūralūs audiniai yra tai, ko ieškote drabužiuose, tikrai neišeisite tuščiomis.

„Miutto” – Lietuvos ir Skandinavijos kūrėjų autorinės juvelyrikos butikas. Šiuolaikiniai juvelyrai kūrybos procese naudoja labai įvairias medžiagas: nuo paprasčiausių jūros akmenėlių iki brangiųjų metalų, akmenų ir gintaro. Butike galite rasti labai išskirtinių tiek garsių juvelyrų, tiek jaunų kūrėjų darbų: žiedų, auskarų, pakabukų, apyrankių.

Atraskite Stiklių gatvės butikus

Stiklių gatvėje, senamiestyje, susibūrė daugybė butikų, siūlančių atrasti kažką unikalaus ir artimo sau. Kiekvienas jų – vis kitoks, tad aplankyti būtina visus. Štai jų sąrašas: „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas”, „Lily papuošalai”, „Linen Tales”, „Šapokliak salonas”.

Užsukę į adresu Stiklių g. 7 esančio namo kiemą rasite nišinių kvepalų ir namų kvapų butiką „Aromatų sodas” ir vintažinę parduotuvę „Pudrinė”.

Kur karaliauja natūralumas

Vilna – tobula gamtos dovana. Jos gaminius malonu dėvėti tiek žvarbią žiemą, tiek šiltomis vasaros dienomis. „Vilnos namai” sukūrė stilingą kolekciją, apjungiančią tradicijas ir modernumą. Joje rasite moteriškų ir vyriškų megztinių, kepurių, šalikų, pirštinių ir kitų aksesuarų.

Linai – ne mažiau vertingi gamtos kūriniai. Iš lino lietuvių protėviai siūdavo drabužius, staltieses, rankšluosčius, o šiandien linas išgyvena tikrą renesansą. Natūralių, aukštos kokybės lino gaminių rasite senamiesčio krautuvėlėje „Lino namai” (Pilies g. 38, Universiteto g. 10, Vilniaus g. 12), „Lino ir gintaro studija” (Didžioji g. 5), „Lininis ir medinis” (Pilies g. 6-3), „Linen Tales” (Stiklių g. 4-1) ir „Linas Nordic” (L. Stuokos-Gucevičiaus g. 13).

Kur gera būti: puoselėjamas namų jaukumas

Įneškite į savo namų interjerą naujų vėjų. Ar bent naujų kvapų. Kvepiančių žvakių ir namų kvapų įsigykite butike „a.go namai“. Be kvapų prekių čia rasite ir kitų gražių daiktų savo namų jaukumui sukurti ir puoselėti.

Atraskite keramiką! Keramikos studijoje „Interios“ parduodami autoriniai unikalūs rankų darbo keramikos gaminiai: dekoratyviniai indai, servizai, vazos, ąsočiai, žvakidės ir kitos interjero detalės jūsų namams.

Ne tik meno žinovams

Ieškote unikalaus suvenyro ar išskirtinės dovanos? MO muziejaus parduotuvėje – dėmesys ne tik meno žinovams. Čia rasite knygų, lietuviško dizaino kūrinių, muziejinių suvenyrų, kurie tarsi maži kūriniai atveria duris į kūrybiškesnį gyvenimą, džiugina gavusius dovanų. 

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.