Gintaro dirbiniai: kur pamatyti ir įsigyti

Gintaras – viena nuostabiausių Baltijos jūros dovanų. Pušų sakų lašeliai, nukritę į upę, nunešti į jūrą ir joje praleidę milijonus metų, šiandien mus džiugina virtę gintaru.

Legendomis apipintas ir apdainuotas liaudies dainose gintaras – gražus ir paslaptingas. Senieji baltai tikėjo, kad gintaras gali nuraminti supykusius dievus, išpildyti troškimus, lūkesčius. Gintaras šiandien vertinamas ir dėl gydomųjų savybių.

Gintaras – vienintelis šiltas akmuo. Jis ramina, šildo ir suteikia gerą nuotaiką. Tad puoštis gintaro dirbiniais – ne tik gražu, bet ir naudinga. Kviečiame atrasti gintarą Vilniuje.

Baltijos gintaro meno centras

Mykolo gatvėje įsikūrusiame Baltijos gintaro meno centre susipažinsite su šio gintaro atsiradimo istorija, išvysite visą gintaro susiformavimo ir rinkimo procesą: nuo pat lašelių, riedančių pušimi, iki natūralių gintaro gabalų, lietuvių sugaudytų neramioje Baltijos jūroje. Galerijoje pamatysite lietuvių ir užsienio menininkų kūrinius iš gintaro, taip pat galėsite įsigyti sertifikuotų juvelyrinių dirbinių.

O ar žinojote, kad pažinti gintarą iš arčiau galite ne tik liesdami, bet ir… ragaudami? Apsilankę šiame meno centre turėsite išskirtinę galimybę paragauti pagal specialų protėvių receptą pagaminto gintarinio gėrimo, basomis pasivaikščioti ant smulkių gintaro gabalėlių ir netgi pajusti ypatingą gintaro mašinos skleidžiamą energiją.

Baltijos gintaro meno centre įrengta moderni dirbtuvėlė, kurioje galėsite stebėti, kaip yra apdorojamas gintaras, ir netgi patys pasidaryti amuletą. Edukacinės programos metu sužinosite, kaip ir kokiais įrankiais gintaras buvo apdirbamas senovėje, išgirsite darbo su gintaru paslapčių.

Gintaro muziejus-galerija „Amber“

Gintaro muziejuje-galerijoje „Amber“  eksponuojama originali gintaro skulptūrų kolekcija. Ko gero įspūdingiausias „Amber“ galerijos specialistų darbas – gintariniai muzikos instrumentai, išsiskiriantys savo spalvine gama ir puošnumu. Du smuikai, altas ir violončelė sudaro gintarinį styginių instrumentų kvartetą. Nepraleiskite progos užsukti į muziejaus parduotuvę ir išsirinkti sau patikusį papuošalą.

Pirmyn į gintarinių grožybių paieškas

Leiskitės į gintarinio papuošalo, atskleisiančio savąjį „aš“, ar suvenyro paieškas aplankydami senamiesčio krautuvėles. Jų – tikrai nemažai, tad neabejotinai atrasite tai, kas patinka.

Unikalių juvelyrinių dirbinių įsigyti siūlo „Lino ir gintaro studija” (Didžioji g. 10), „Amber World” (Aušros Vartų g. 11), „ARZA Gallery” (Savičiaus g. 9), „Amber Shop” (Pilies g. 17), „Aukso avis” (Pilies g. 38), „Baltic Souvenir” (Aušros Vartų g. 4, Didžioji g. 15, Pilies g. 21), „Gintraka” (Aušros Vartų g. 13, Pilies g. 32,  Pilies g. 23).