Dovanos iš Vilniaus, su meile

Kokių lauktuvių parvežti artimiesiems? O ką parsivežti sau, kas primintų viešnagę Vilniuje? Skubame į pagalbą su savo idėjomis!

Kažką stilingo

Vilnius gali jus lydėti kiekviename žingsnyje. Kaip? Ogi kojinių raštuose! Stilingos kojinės su Vilniaus simbolika leis jums pasijusti taip, tarsi žingsniuotumėte kartu su Gedimino pilimi ir geležiniu vilku. Juk Vilnius – viena draugiškiausių Europos sostinių norintiems miestą tyrinėti pėsčiomis.

Vilnius yra toks kompaktiškas, kad čia navigacijos nė neprireiks. Susiorientuoti paprasta, nes atstumai tarp istorinių paminklų, geriausių barų ir restoranų bei žaliuojančių parkų – maloniai stebinančiai maži. Jei dar nebandėte, iniciatyva „Walkable Vilnius” siūlo net 23 pažintinius maršrutus pėsčiomis po Vilniaus senamiestį ir jo apylinkes.

Kojinių smagiems pasivaikščiojimams ieškokite turizmo informacijos centruose bei „Vilnius Gifts & Souvenirs” parduotuvėje.

Kažką gardaus

Lietuviškų saldumynų karalius – šakotis – puiki dovana smaližiams ir maisto mylėtojams. Ne veltui šis aukštas, tuščiavidurio kūgio formos, spygliuotas kepinys puošia lietuvių švenčių stalą – įspūdingos išvaizdos ir tirpstantis burnoje šakotis nepalieka abejingų. Šakotį lengvai rasite konditerijos parduotuvėse ir netgi prekybos centruose.

Pagamintų su meile ir tiesiai iš Lietuvos ūkininkų atkeliavusių lietuviškų produktų įsigyti kviečia Užupyje įsikūrusi krautuvėlė „Tasty Souvenirs”. Čia rasite tradicinių kepinių – šakotį, šimtalapį, meduolių, – taip pat medaus, džemų, šokolado, sūrių, mėsos delikatesų.

Sūrio mėgėjus ir gurmanus pradžiuginkite autentišku sūriu „Džiugas”. Savitu skoniu ir kvapu turtingas kietasis sūris pamalonina gomurį pikantišku skoniu. 12, 18, 24, 36 ar 48 mėnesius brandinto sūrio ieškokite parduotuvėje „Džiugo namai”.

Kažką kvapnaus

Ar žinojote, kad Lietuva yra pirmoji šalis, turinti savo kvapą? „Lietuvos kvapas” – tai modernus ir šiuolaikiškas šalies simbolis, leidžiantis turėti dalelę Lietuvos savo namuose. Tad kuo gi kvepia Lietuva?

Bergamote, imbieru, lauko gėlėmis, uogomis, pakalnutėmis, alyvomis bei ambros, medžio samanų, kedro, santalmedžio, pačiulio, muskuso ir medžio dūmo akordais. Belieka išsirinkti – kvapni žvakė, namų kvapas ar kvepalai?

Kažką tradicinio

Lietuvius jau nuo seno lydintis linas – neatsiejama tautos kultūros dalis. Lininiai rankšluosčiai puošdavo namus, be lininių staltiesių neapsieidavo jokia šventė. Lininiai audiniai ne ką mažiau vertinami ir dabar. Natūralių, aukštos kokybės lino gaminių rasite senamiesčio krautuvėlėje „Lino namai” (Pilies g. 38, Universiteto g. 10, Vilniaus g. 12), „Lino ir gintaro studija” (Didžioji g. 5), „Lininis ir medinis” (Pilies g. 6-3), „Linen Tales” (Stiklių g. 4-1) ir „Linas Nordic” (L. Stuokos-Gucevičiaus g. 13).

Vienas vertingiausių ir labiausiai  pageidaujamų suvenyrų – gintaras, dar vadinas Lietuvos auksu. Tai milijonus metų Baltijos jūros dugne gulėję sakų gabalėliai, bangų išmesti į krantą. Dovanoti gintaro dirbinius – tai tarsi dovanoti natūralumą ir sveikatą. Grožybių iš gintaro ieškokite „Amber Shop” (Pilies g. 17), „Aukso avis” (Pilies g. 38), „Baltic Souvenir” (Aušros Vartų g. 4, Didžioji g. 15, Pilies g. 21), „Gintraka” (Aušros Vartų g. 13, Pilies g. 32,  Pilies g. 23).

Kažką simboliško

Jei lankėtės Užupyje, tikrai skaitėte Užupio Respublikos Konstituciją. Ją sudaro 41 punktas, deklaruojantis atvirumą, toleranciją ir žmogaus teises. Tarp jų: „Žmogus turi teisę švęsti arba nešvęsti savo gimtadienio“, „Žmogus turi teisę būti laimingas” ir „Žmogus turi teisę būti nelaimingas”. Be abejonės, tai dalykai, kuriuos verta kartkartėmis sau priminti. Simbolinė Užupio Konstitucijos kopija – neįprasta ir labai vertinga dovana.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.