Pasitinkant Vilniaus 700 metų jubiliejų – svarbiausi 2023 m. renginiai

2023 m. Lietuva švęs istorinį įvykį – Vilniaus 700 metų jubiliejų! Tai puikus metas pamatyti per ilgus amžius sukauptą palikimą, susipažinti su netikėčiausiomis istorijomis ir kartu pradėti švęsti miesto šventę. Šį įvykį minėsime taip, kad žinia apie Vilniaus jubiliejų pasklistų po visą pasaulį.

Vilnius visais laikais buvo svarbus Europos miestas, regiono kultūros ir mokslo centras, todėl Vilniaus jubiliejus – nepamirštamas įvykis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. 700 metų skaičiuojantis miestas išlaiko savo jaunatvišką dvasią ir atvirai pasitinka modernią ateitį. Todėl kartu sukurkime šventę, kuri palydės miestą į naują galimybių šimtmetį!

Daugiau informacijos apie jubiliejų rasite svetainėje https://www.700vilnius.lt.

2023 m. sausio 25–28 d.
Vilniaus 700-asis gimtadienis

2023 m. sausis – ypatingas mėnuo. Sausio 25-osios rytą Vilnius atsibus sulaukęs 700 metų. Todėl sausio mėnesio renginiai – tarsi vyšnia ant gimtadienio torto, o Vilniaus šviesų festivalis – tarsi šviečiančios torto žvakutės, padovanotos lietuvių ir užsienio šviesos menininkų. Ši dovana skirta visiems – netikėčiausios Vilniaus vietos sužibės naujai, interaktyvios instaliacijos leis patiems kurti unikalias kompozicijas. Tačiau šviesų instaliacijomis dovanos nesibaigia. Vilnius įžiebs ir kitus įspūdingus gimtadienio renginius bei staigmenas.

Daugiau informacijos: https://www.700vilnius.lt/programos-akcentai/metu-sventes/vilniaus-sviesu-festivalis/

2023 m. liepos 25 d.
Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“

Vilniaus globėjo šv. Kristoforo diena taip pat verta paminėti – juk būtent jis saugo Vilnių nuo negandų ir veda teisingu keliu. Vingio parke nemokami muzikos pasirodymai džiugins visą dieną. Klasikinė bei populiarioji šiuolaikinė muzika, žinomi atlikėjai, ypatingi audiovizualiniai sprendimai ir vasariška nuotaika – svarbu, kad linksma būtų visiems! Užsukite trumpam, surenkite iškylą ant žolės, atraskite naują mėgstamą atlikėją ar leiskitės nešami muzikos garsų. Tegul Vilniaus gimtadienis tęsiasi ilgiau!

Festivalis vyks Vilniaus Vingio parke.

Daugiau informacijos : https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/metu-sventes/vilnius-700-muzikos-festivalis/

2022 – 2023 m.
Kartą Vilniuje

Fiksuokite Vilnių tokį, koks jis jums artimiausias. Stebite, kaip virš miesto teka saulė, geriate kavą Senamiesčio gatvelėje, taškotės fontane ar dalyvaujate renginyje – nepraleiskite įsimintinų akimirkų ir nepamirškite jomis pasidalyti su kitais platformoje „Kartą Vilniuje“. Tapkite Menų fabriko „Loftas“ projekto dalimi ir parodykite pasauliui Vilnių savo akimis. Galbūt jūsų užfiksuoti vaizdai atsidurs ir ilgo metro filme „Once in a city called Vilnius“, kuris bus pristatytas 2023 m. pabaigoje.

Įgyvendina Menų fabrikas „Loftas“.

Daugiau informacijos: https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/7-idejos-vilniui/karta-vilniuje/

2023 m. sausis – rugsėjis
Opera.Connect: Vilnius – operos miestas

Opera – ne tik klasikiniai kostiumai, bet ir šiuolaikinės technologijos. 2023 m. rugsėjį dirbtinis intelektas nupučia dulkes nuo Valdovų rūmuose XVII a. skambėjusios vienos pirmųjų operų ir atkuria jos skambesį šiuolaikinių klausytojų ausims. „AIopera“ – istorijos ir modernumo sintezė, kurią verta išgirsti.

Įgyvendina Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Daugiau informacijos: https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/7-idejos-vilniui/opera-connect-vilnius-operos-miestas/

2023 m. balandis – gruodis
Paroda „Vilniaus pokeris“

Persikelkite į laikus ant Sovietų Sąjungos žlugimo slenksčio. Tuo metu gimė legendinis Ričardo Gavelio romanas „Vilniaus pokeris“, žlugdančios sovietinės sistemos dekonstrukcija, viena pirmųjų lietuviškų knygų, nagrinėjančių miestą ir miestiečius. MO muziejus kviečia pažvelgti į tą laikotarpį dailininkų akimis. Režisierius Oskaras Koršunovas bei scenografas menininkas Gintaras Makarevičius siūlo tyrinėti kūrybišką maištą.

Įgyvendina MO muziejus.

Daugiau informacijos : https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/7-idejos-vilniui/vilniaus-pokeris-mo-muziejuje/

2023 m. gegužė – rugsėjis
Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų

Įženkite į istoriją ir pasivaikščiokite po Vilnių XVIII a. paskutiniame ketvirtyje – XIX a. pirmoje pusėje. Apsilankykite paviljone ir tyrinėdami Vilniaus maketą pažvelkite į miestą praeities gyventojų akimis. Lietuvos nacionalinis muziejus įsigijo XIX a. pirmojo trečdalio Vilniaus katrografiją ir visus pastatų vaizdus, todėl 700-ojo Vilniaus jubiliejaus proga gali iki smulkmenų atkurti praeities miestą.

Įgyvendina Lietuvos nacionalinis muziejus.

Daugiau informacijos: https://www.700vilnius.lt/programos-akcentai/7-idejos-vilniui/paviljonas-vilnius-pries-200-metu/ 

2023 m. liepa – rugpjūtis
Vilniaus performanso meno bienalė

700-ojo jubiliejaus proga veiksmas vyksta visame Vilniuje, ir ne tik oficialią gimtadienio dieną. Vilnius – jaunatviškas ir atviras modernioms idėjoms, todėl jubiliejaus proga 2023 m. sausio mėnesį Vilniui dovaną įteiks garsi performanso meno žvaigždė. 2023 m. liepą istorines ir naujas miesto vietas, parkus, gatves bei uždaras patalpas užpildys laikini, tačiau unikalūs meno kūriniai – pirmosios tarptautinės Vilniaus performanso meno bienalės performansai.

Įgyvendina galerija „Meno niša“.

Daugiau informacijos : https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/7-idejos-vilniui/vilniaus-performanso-meno-bienale/

2023 m. kovas – gegužė
Muzika Vilniui

Kaip skamba Vilnius? Tikriausiai priklauso nuo vietos, kurioje esate. Užsimerkite ir įsiklausykite – galbūt tai bažnyčių varpai, čiurlenanti upė, vėjyje šnarantys lapai, juokas ar automobilių signalai. Septyni pasaulyje garsūs kompozitoriai būtent taip ir padarys – apsilankys Vilniuje, pasirinks patinkančią miesto vietą ir sukurs jai 5–10 minučių kompoziciją.

Įgyvendina Kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“ ir Lietuvos ansamblių tinklas.

Daugiau informacijos: https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/7-idejos-vilniui/muzika-vilniui/ 

2023 m. sausis – gruodis
Kino filmas „Vilniaus pokeris“

Nors Vilnius nuolat keičiasi, miesto DNR išlieka. Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“ – nesenstanti odė Vilniui, neprarandanti aktualumo net ir po daugiau nei trijų dešimtmečių. Vilniaus jubiliejaus proga „Vilniaus pokeris“ atgimsta kino ekrane, parodų ir koncertų salėse. Kino režisierius Donatas Ulvydas imasi įspūdingo projekto legendiniam literatūros kūriniui suteikti vizualųjį kūną.

Įgyvendina Donatas Ulvydas ir „Artbox“.

Daugiau informacijos : https://www.700vilnius.lt/sventes-sirdis/7-idejos-vilniui/kino-filmas-vilniaus-pokeris/

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.