Vilniaus 700-asis gimtadienis

Skirtingos muzikantų kartos, bet vienas, bendras, mūsų visų laikas, susiejantis būtąjį ir esamąjį. Skirtingi mūsųgyvenimai ir jų patirtys, bet vienas, bendras, mūsų visų Vilnius, švenčiantis 700 metų jubiliejų ir atveriantis „Laikoportalą“ – muzikinę ir vizualinę kelionę, kuriai pradžią davė Gediminas, o tęsiame mes, karta iš kartos, per amžiusrašantys atsakymą į jo laišką – kurdami, statydami, augindami šitą miestą, dainuodami jam ir apie jį.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsiversiantis „Laiko portalas“ sutelks skambiausius įvairių kartų balsus, kuriųaidas, kaip ir rašė Gediminas, sklis per visą Lietuvą, pasakodamas apie miestą, mūsų sostinę, mūsų Vilnių. Šventėsdalyviai išgirs ir išvys specialiai jubiliejui sukurtą šventinę programą, kurios ašis – įvairių kartų ir žanrų muzikiniaikūriniai, atversiantys istorines ir šiuolaikines Vilniaus temas.

Katedros aikštėje pasinersime į žodžių, garsų, balsų ir vaizdų dermę, į nenutrūkstamą pasakojimą apie Vilnių kaipmūsų visų miestą – ne tik vilniečių, bet visos Lietuvos miestą, kurį savo laiškais ir kūrė Gediminas, o jo viziją peramžius tęsė kitos kartos, užauginusios ir mus, Vilniuje kuriančius, dirbančius, gyvenančius šiandien.

Tarp jubiliejinio koncerto dalyvių – Andrius Mamontovas, Monika Liu, Mantas Jankavičius, Ieva Barbora
Juozapaitytė, Saulius Petreikis, grupės „Solo Ansamblis” ir „Freestarz“, Švento Kristoforo kamerinis orkestras,
Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir daugybė kitų atlikėjų, susitiksinčių netradicine scena pavirsiančioje
Katedros aikštėje, nušviestoje „Laiko portalo“ ženklų – vizualinių praeities ir dabarties įvaizdžių, duosiančių
pradžią po koncerto prasidėsiančiam Vilniaus Šviesų festivaliui.

Kur: Katedros aikštė (tiesioginė transliacija per LRT TV).
Kada: 2023 m. sausio 25 d.
Laikas: 19:30.

Kalbantys vaizdai: „Laiko portalas“ ant Katedros sienos

„Laiko portalas“ – vaizdo projekcijomis kuriama kelionė, kuriai pradžią davė kunigaikštis Gediminas, o tęsiame mes, karta iš kartos, rašydami atsakymą į jo laišką – kurdami, augindami ir puoselėdami šitą miestą.

Sausio 25-ąją Katedros aikštėje atsiversiantis „Laiko portalas“ kviečia jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio metu kiekvieną dieną stebėti unikalų Vilniaus pasakojimą, transliuojamą ant milžiniško ekrano – Arkikatedros fasado. Šventaragio slėnyje, kur susilieja Neries ir Vilnelės vandenys ir jau 700 metų plaka jauna Vilniaus širdis, vaizdo projekcijos padės jums išvysti švenčiančio Vilniaus ne tik praeities, bet ir ateities simbolius. Reginys džiugins vilniečius ir miesto svečius sausio 25–28 dienomis.

Data: Sausio 25–28 d.
Laikas:
Sausio 25 d., 21:00–23:00.
Sausio 26–28 d., 18:00–23:00.

Vilniaus šviesų festivalis – ypatinga Lietuvos sostinės gimtadienio tradicija

Kur: įvairiose Vilniaus vietose.
Kada: 2023 m. sausio 25–28 d.
Laikas: 18:00–23:00.

Šventinėmis sausio 25–28 dienomis Vilnius virs modernaus meno galerija po atviru dangumi. Miesto skveruose ir kiemuose iškils instaliacijos, transformuojančios architektūros objektus, o gatvėse pasklis ryški šviesa.

Vilniaus šviesų festivalis pažymės įspūdingų gimtadienio renginių pradžią. Jubiliejaus laukimas prasidės šventine savaite, staigmenomis ir užburiančiais reginiais.
Pristatome pirmąjį jubiliejinio Vilniaus šviesų festivalio eksponatą – Italijos menininko Cristian Rizzuti lazerinė projekcija pavadinimu „Amnesia“. Ji įsikurs viename paslaptingiausių Vilniaus senamiesčio kiemų. Penkių dalių kūrinys yra atminties interpretacija – šiuolaikinių technologijų pagalba autorius demonstruoja atminties gimimą, gyvybingumą, pulsą ir tai, kas iš jos lieka galiausiai. Vizualinę projekcijos dalį papildo Julián Álvarez meditatyvus garso takelis.

Išsamų Šviesų festivalio objektų sąrašą ir žemėlapį rasite atsisiuntę nemokamą Vilniaus šviesų festivalio programėlę:

ANDROID: SPAUSKITE ČIA.
APPLE: SPAUSKITE ČIA.
Nepamirškite fiksuoti įspūdžių ir dalintis jais su draugais! Laukdami šventės, tapkite miesto ambasadoriais – Vilniaus gimtadienis yra tik nepakartojamų renginių pradžia. Jis sužadins norą atrasti Vilnių, o kai kam galbūt pirmą kartą jame apsilankyti. Tad skleiskite žinią, dalykitės įspūdingiausiomis akimirkomis, patirkite šventės džiaugsmą ir perduokite jį kitiems.

Daugiau apie Vilniaus Šviesų festivalį rasite NUSPAUDĘ ČIA.
Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.