Vaikams 

Gegužės 13 d. 

Miesto patirčių žemėlapis – turininga pramoga 7–10 metų vaikams. Pakaks tik tušinuko! Sekdami maršrutą mažieji miestiečiai bus raginami atkreipti dėmesį į 15 smulkių, bet nepaprastai įdomių miesto akcentų – šuniukų, meškiukų, undinėlės skulptūras, pasimatuos „ūgiu“ su didžiuoju Neries potvyniu, paglostys katinėliui nosį, tačiau svarbiausia bus kviečiami pažinti miestą ir vykdyti nuotaikingas užduotis.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d.

Adresas: Turizmo informacijos centras, Pilies g. 2

Informacija: Žemėlapį galite nemokamai pasiimti Turizmo informacijos centre (dirba nuo 9 iki 18 val).

Pačioje Vilniaus širdyje pasislėpusi Meduolių kepyklėlė kviečia vaikus į saldžiąją edukaciją! Užsiėmimo metu sužinosite daug įdomių dalykų apie meduolius ir imsitės prie svarbiausios užsiėmimo dalies - kūrybos. Minkysite ir kočiosite tešlą, lipdysite širdžiai mielus meduoliukus, puošite ir marginsite juos, kaip tik norėsite! Gražiai supakuotus savo kūrinius galėsite panaudoti kaip dovanėlę mylimiems tėveliams arba seneliams.

Data, laikas: Gegužės 13 d., 9:30 val ir 11:30 val.

Adresas: Vilniaus meduoliai, Pylimo g. 43/2. Interneto svetainė: www.vilniausmeduoliai.com

Informacija: užsiėmimas skirtas ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://forms.gle/9RVZFsxBWWZcKdGdA ir https://forms.gle/48zhSNn65aC1abK4A. Daugiau informacijos telefonu: +370 5 262 9660. Organizatorius: Vilniaus meduoliai.

Kviečiame Jus į nerealią ukrainietiškų pasakų ekskursiją. Atskrido jos į mūsų puikųjį Vilnių ir nutūpė, žinote, kur? Ogi, netoli ukrainiečių dainiaus Taraso Ševčenkos paminklo. Reikės tik surasti užuominas, o jau ten ir išsivynios pasakos apie drąsą ir narsą, karus, nugalėtus slibinus ir visokius Nenaudėlius, apie geranoriškus ir klastingus mokytojus, apie burtus, meistrystę, katino gudrybes ir... apie kantrybės neturėjimą. O kiek vestuvių bus! Gal net šoksim ir dainuosim? Ekskursija skirta visiems pasakų mėgėjams, dideliems ir mažiems.

Data, laikas: Gegužės 13 d.: 11:00 val. ir 13:00 (rusų k.), 16 val. (lietuvių k.). Gegužės 14 d.: 11:00 val. ir 13:00 (rusų k.), 16 val. (lietuvių k.). Gegužės 15 d.: 11:00 val. ir 13:00 (rusų k.), 16 val. (lietuvių k.).

Adresas: Ekskursijų pradžia: prie T. Ševčenkos paminklo, Arklių g. 26

Informacija: ekskursijos skirtos visiems, nemokamai. Būtina registracija, registracijos nuorodos pateiktos žemiau. Daugiau informacijos tel. +370 5 262 9660, el. paštu [email protected]. Renginio organizatorius: gidė Vida Norkūnienė, https://www.facebook.com/vidonija

13 d. 11:00, RU, https://forms.gle/tC9JWFYCGc5xE3SH7
13 d. 13:00 RU, https://forms.gle/TUTQ6gFRqumHcig16;
13 d. 16:00 LT, https://forms.gle/itqHN7LZtwqkVtpe6;

14 d. 11:00 RU, https://forms.gle/9tmLD2jz6ttkgRxe7
14 d. 13:00 RU, https://forms.gle/fFmxXZHLbmymcMPV7
14 d. 16:00 LT, https://forms.gle/vn2RsdY97pnwcDN17

15 d. 11:00 RU, https://forms.gle/f5KgQMJE4EWFasqa6
15 d. 13:00 RU, https://forms.gle/6FvqXj5auR5hZiSm8
15 d. 16:00 LT, https://forms.gle/x2tmocuBMvBAeLES9

Gražina Brašiškytė – pirmoji Lietuvos profesionali dailininkė statytoja. Ši paroda – tai unikali galimybė susipažinti su jos kurta pieštine animacija. Septyniose salėse išvysite skirtingus animacinius filmus, jų veikėjus, eskizus, fonus, kadruotes, scenas, kurias sudaro piešti fonai ir veikėjai nupiešti ant plastikinių plėvelių.

Data, laikas: Gegužės 13 d.: 12:00 val. Gegužės 14 d.: 12:00 val. Gegužės 15 d.: 12:00 val.

Adresas: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41. Interneto svetainė: https://www.ltmkm.lt/

Informacija: ekskursija skirta ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija, užsiregistruoti galite čia: https://forms.gle/w4emivmYzwhWL7ud6. Organizatorius: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Šioje programoje net devyni Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmai po 3 minutes iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“, kuriuose autorius pristato ne tik trumpas ir mielas ukrainiečių pasakas, bet ir parodo mums skirtingų miestų istorijas. Čia sužinosite ir apie Luhansko stepes, Legedziną, Krivoij Rogą, Ternopilį, Lvivą, Krymą ir kitus. Visas šias istorijas pasakoja linksmuolis katinas ir jo šeimininkas, dainų ir istorijų rašytojas. Lietuviškoji programos dalis sudaryta iš H. Vaigausko, I. Bereznicko, J. Leikaitės, V. Aškinio , Z. Šteinio trumpų filmų. Čia pamatysime linksmas kurmio išdaigas, paršiuko Čiuko ir kito žvejo žūklės nuotykius, Kalėdų senelio paskutinę dovanėlę, paukščių ginčą dėl stebuklingo skaičiaus, vaikus gatvėje, senelio ir vaikučių nuotykius Zervynų kaime, greitąjį laiškanešį ir po nakties išsiskleidusį paslaptingąjį kaktuso žiedą.

Data, laikas: Gegužės 13 d., 14:00 val.

Adresas: Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salė Vasario 16-osios g. 8. (durų kodas – 25). Interneto svetainė: www.kinosajunga.lt

Informacija: filmas skirtas ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected]. Daugiau informacijos tel. +370 66 58 21 37. Organizatorius: Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

Veiklos ir žaidimai vaikams su populiariais personažais.

Data, laikas: gegužės 13 d., 15:00-18:00

Adresas: Europos aikštė, Konstitucijos pr.

Informacija: renginys skirtas ukrainiečiams, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: International House Vilnius.

Ukrainiečių ir lietuvių tautas ilgus amžius sieja bendra istorija, sakome, jog ir vertybinis šių valstybių pagrindas yra panašus. Šio edukacinio užsiėmimo metu aiškinsimės, kas mus sieja, kuo esame panašūs bei unikalūs, atrasime vertybes, kurios mums visiems yra reikšmingos, o praktinėje dalyje kursime plakatą, jame pažymėdami atradimus.

Data, laikas: Gegužės 13 d.: 16:00 val. Gegužės 15 d.: 14:00 val.

Adresas: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41. Interneto svetainė: https://www.ltmkm.lt/

Informacija: užsiėmimas skirtas visiems, nemokamai. Būtina išankstinė registracija, užsiregistruoti galite čia: https://forms.gle/nmxdBBD1dZEJLf64A  Organizatorius: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Šioje programoje kita devynių Ukrainos režisieriaus Stepano Kovalio filmų po 3 minutes kolekcija iš ciklo „Mano kraštas – Ukraina“, kuriuose autorius pristato trumpas ir nuotaikingas ukrainiečių pasakas, apie Jaroslavo dubenį, magišką purvą, o taip pat ir šakutės istoriją, velykinių kiaušinių, saulės akmens, juodojo ežero, smėlio dugno ir Odesos istoriją. Su humoru ir linksmai šias istorijas pristatys linksmuolis katinas ir dainų bei istorijų rašytojas. Lietuviškoji programos dalis sudaryta iš H. Vaigausko ir J. Leikaitės trumpų filmų, kuriuose tėtis gamins aeroplaną savo vaikams, o po to keliaus su jais žvejoti, slidininkai patirs daugybę linksmų nuotykių, paukštis išmaitins milžinišką jauniklį, paršiukas Čiukas pristatys svarbų siuntinį, o sraigė Maiva sugalvos pasikeisti savo kiautą į kaktusą. Daug linksmų ir žaismingų istorijų.

Data, laikas: Gegužės 13 d., 16:00 val.

Adresas: Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salė Vasario 16-osios g. 8. (durų kodas – 25). Interneto svetainė: www.kinosajunga.lt

Informacija: filmas skirtas ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected]. Daugiau informacijos tel. +370 66 58 21 37. Organizatorius: Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

Visas tris dienas AGATA muzikos erdvėje vyks muzikos edukacijos – būgnais, dainomis ir ne tik. Linksmai, triukšmingai praleisti laiką su ukrainiečių melodijomis bei ritmais kviečia būgnininkas iš Ukrainos Viktor Korženko ir artistė Darja Repalo.

Data, laikas: Gegužės 13 d.: 18:00 val. Gegužės 14 d.: 12:00, 14:00, 16:00 val. Gegužės 15 d.: 12:00 val.

Adresas: Rotušės aikštė

Informacija: edukacijos skirtos visiems ir yra nemokamos. Registracija nereikalinga. Organizatorius: AGATA.

Kviečiame išmokti rišti šiaudinius sodus ir tokiu būdu prisiliesti prie šimtametės Šie dirbiniai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų ir gali būti įvairiausių formų. Užsiėmimo metu dalyviai sužinos apie sodų rišimo tradiciją, išmoks paruošti šiaudus ir surišti iš jų nedidelį klasikinės formos sodą. Dirbtuves ves tautodailininkė Marija Liugienė. Dirbtuvėse laukiame suaugusiųjų ir vaikų nuo 14 m.

Data, laikas: Gegužės 13 d., 18:00 val.

Adresas: Vilniaus etninės kultūros centras, Pamėnkalnio g. 34. Interneto svetainė: http://www.etno.lt/

Informacija: Edukacija skirta visiems, nemokamai. Renginys nemokamas, tačiau norint jame dalyvauti reikalingas bilietas, kurį įsigyti galima čia: https://tickets.paysera.com/lt/event/siaudiniu-sodu-risimo-dirbtuves-5a5f. Organizatorius: Vilniaus etninės kultūros centras.

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.