Pažinimas

Gegužės 15 d.

Nuo karo bėgantiems ukrainiečiams atvėrėme savo namų duris, dabar metas atverti bendruomenes. 
 Šį sekmadienį atsidėkodami už mūsų gerumą ukrainiečiai kviečia į Vilniaus Reformatų sodą!  

Čia vyks pirmosios Ukrainiečių dienos, kuriose ukrainiečiai gamins bulvinius virtinukus „Галушки”, tikruosius barščius, blynus ir daugybė kitų tradicinių patiekalų. Visą dieną dviejose scenose vyks Lietuvos ir Ukrainos žvaigždžių paramos koncertas.

Scenoje gros visame Pasaulyje žinomas Ukrainos kompozitorius ir pianistas Evgeny Khmara, jo klausėsi Amerikos Prezidentas ir Anglijos Karalienė, t.p. talentingasis “Pianoboy” - Dmytro Shurov, kuris į Lietuvą atvyko su ypatinga humanitarine misija, grupė “TaRuta”. 

Renginyje dainuos ir visiems gerai žinomi lietuvos atlikėjai: Ieva Narkutė, Erica Jennings, “Baltos varnos”, Evgenija Redko, Viktoras Diawara ft. Aliona, Augustė Vedrickaitė, Dainotas Varnas, Gabrielė Vilkickytė, grupė “Žalvarinis”.

Renginyje dalyvaus Dovilė Filmanavičiūtė, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Nomeda Marčėnaitė, Olegas Šurajevas, Indrė Kavaliauskaitė, broliai Jonas ir Vytaras Radzevičiai, Aliona Enko. Jie ne tik vienas po kito ves renginį, bet ir bus mūsų naujųjų bendruomenės narių – ukrainiečių, pagalbininkai.

Renginio programa:

  • 12:00 – Ukrainiečių dienų atidarymas ir koncerto pradžia.
  • Ukrainiečių pop-up restoranų erdvė
  • Vaikų erdvė kartu su Noriu Pramogauti ir Linksmas Lagaminas
  • Akustinė Tents.lt erdvė
  • Ukrainiečių menų ir amatų mugė, dirbtuvės
  • Lietuvos ir Ukrainos žvaigždžių jungtinis paramos koncertas sorenginiai.lt scenoje

Sekmadienis – šeimos diena. Visos šeimos kartu!

Dėkojame renginio draugams: Fjord Bank, Noriu pramogauti, Linksmas lagaminas, sorenginiai.lt, tents.lt, Kitchen Rules, LBKA, City Catering, Medininkai Restaurant, ilunch Kaunas, Taurakalnis, Good Food Mood,  Bernelių užeigai, bei paramos ir labdaros fondui Socialiniai renginiai.

Data, laikas: gegužės 15 d. 12:00-18:00 val.

Adresas: Reformatų parkas

Informacija: renginys skirtas visiems, nemokamai. Viso renginio metu pramogos, koncertas ir vaišės bus nemokami, tačiau vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę aukoti pabėgusių ukrainiečių šeimoms. Registracija nereikalinga. Organizatorius: UAB "Menai & renginiai" ir partneriai. 

Susipažinkime su ukrainietiškos kultūros ženklais Vilniaus mieste! Kurie pasaulyje garsūs muzikantai, kilę iš Ukrainos, koncertavo Vilniuje? O kuris ukrainiečių kilmės didikas išgelbėjo mūsų sostinę? Atraskime Vilnių iš naujo per ukrainietiškos kultūros prizmę.

Informacija: Maršrutas nemokamas, jį išbandyti galite interneto svetainėje: https://neakivaizdinisvilnius.lt/studijos/ukrainos-istorijos-atspindziai/ arba mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“. Organizatorius: Neakivaizdinis Vilnius.

Vilnius nuo Ukrainos yra nutolęs kelis šimtus kilometrų, tačiau jame galima rasti daug bendros istorijos ženklų ir ukrainietiškos kultūros pėdsakų. Tereikia tinkamai nusiteikti ir įsijausti. Go Vilnius kviečia sužinoti naujų istorijų apie ukrainiečiams savą Vilnių ir aktyviai praleisti savaitgalį su draugais ar šeimos nariais.

Jei mėgstate įminti mįsles ir esate pasirengę patikrinti savo žinias – metas burti komandą ir dalyvauti orientavimosi žaidime. Gaukite prisijungimą prie užduočių ir įsitraukite į smagiausias lenktynes. Lakstydami po Vilnių pėsčiomis atrasite ne kiekvienam žinomų slėpinių.

Lenktynės prasideda vos gavus prisijungimą prie užduočių komplekto! Prisijungimą gausite atvykę į Vilniaus turizmo informacijos centrą, esantį Pilies g. 2 ir taip užfiksavę savo starto laiką. Judėjimas – pėsčiomis. Reikalingų daiktų sąrašas – mobilus įrenginys su internetu bei patogi apranga.

TAISYKLĖS

• Žaidimui skirtos gegužės 13-15 dienos;
• Žaidimui nereikia siųstis programėlių, užduotys pateikiamos per naršyklę;
• Starto laikas užfiksuojamas gavus prisijungimą prie užduočių Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2;
• Žaidimo metu reikia surasti aprašytą vietą ir surasti ar išspręsti atsakymą joje;
• Finišo laikas sutampa su atsakymų atsiuntimo el. paštu [email protected] laiku. Laiške BŪTINA nurodyti komandos pavadinimą. Išsiuntę laišką sulaukite automatinio atsakymo, kad laiškas yra sėkmingai pristatytas;
• Laimės komanda, surinkusi daugiausiai taškų, jei komandos surinks vienodą taškų kiekį, laimės ta, kuri finišuos greičiau;
• Teisingi atsakymai ir rezultatai gegužės 16 d. bus skelbiami Facebook įvykio aprašyme bei užduočių pateikimo platformoje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d.

Adresas: Pradžia – Turizmo informacijos centras, Pilies g. 2. Darbo laikas: I-VII 09:00-18:00 val.

Informacija: žaidimas skirtas visiems, nemokamai, užduotys pateikiamos lietuvių kalba. Prisijungimą gausite atvykę į Vilniaus turizmo informacijos centrą, esantį Pilies g. 2.

Lietuvą ir Ukrainą Vilniuje sieja istorija ir asmenybės. Vaikščiodami senojo Vilniaus gatvėmis ir gatvelėmis kalbėsime apie Vilniaus istoriją ir kaip tai siejasi su Ukraina. Katedros a., Valdovų rūmai, Universitetas, Pilies ir Didžiosios gatvės, Rotušė, Baziljonų vienuolynas, Užupio Konstitucija ukrainiečių kalba, šv. Onos bažnyčia ir vėl grįšime į Katedros aikštę.

Data, laikas: gegužės 14 d. 10:00, 13:00, 16:00 val. Gegužės 15 d. 10:00, 13:00, 16:00 val.

Adresas: ekskursijos pradžia - prie Katedros Varpinės bokšto laiptų.

Informacija: ekskursija skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Daugiau informacijos tel. +370 5 262 9660. Reikalinga išankstinė registracija, nuorodos registracijai žemiau. Organizatorius: Vilniaus turizmo informacijos centras.

14 d. 10 val. https://forms.gle/KujEt9SeLmuWtAQ49
14 d. 13 val. https://forms.gle/LKhgUW9g2HBJQKTR6
14 d. 16 val. https://forms.gle/GeRqqqk9eSh4jg7d8

15 d. 10 val. https://forms.gle/4xSJ3wv5mZPncJ1v8
15 d. 13 val. https://forms.gle/EXvHZQM21w1YTkgr5
15 d. 16 val. https://forms.gle/hBwrXXeyeFvHugG29

Kviečiame Lietuvoje šiuo metu gyvenančius ukrainiečius į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmus Vilniuje. Apsupti senų mūrų klausysimės valdovų įsikūrimo šioje vietoje istorijų, apžiūrėsime atkurtus įvairių laikotarpių istorinius interjerus, žvilgtelėsime net į valdovo miegamąjį. Kalbėsime ir apie tai, ką Ukrainos istorijoje reiškia „Lietuvos epocha“, kodėl ji taip vadinama, kas siejo lietuvius ir ukrainiečius prieš kelis šimtus metų.

Data, laikas: gegužės 15 d., 11:00 ir 14 val.

Adresas: Valdovų rūmai, Katedros a. 4

Informacija: ekskursija skirta ukrainiečiams, nemokamai. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: 

11 val. - http://registracija.valdovurumai.lt/ft4jjbco

14 val. - http://registracija.valdovurumai.lt/qqwyhtz3

Organizatorius: Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Kviečiame dalyvauti ekskursijose ir susipažinti su Vilniumi apžvalginės ekskursijos autobusu metu. Ekskursijos metu naudositės audio gidu ir ukrainiečių/lietuvių/anglų kalba (pasirinktinai) išgirsite daug įdomios informacijos apie svarbiausias miesto vietas bei įžymybes.

Data, laikas: gegužės 13 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val; gegužės 14 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val; gegužės 15 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val.

Adresas: Katedros a., stotelė prieš Katedros varpinę. Interneto svetainė: https://valandele.lt/

Informacija: ekskursija skirta visiems, nemokamai. Išankstinė registracija nereikalinga. Daugiau informacijos: tel. +370 655 6689. Organizatorius: Valandėlė.

Vilniaus trijų pilių teritorija, Pilies kalno papėdė, dabartinis Kalnų parkas – tai vietos, kur šimtmečius vyko nepaliaujamos kovos ir daugybę įvykių, palaipsniui miestą vedusių nuo Gedimino laikų įkurtos sostinės iki šių dienų. Apsižvalgę po Žemutinę pilį, kilsime į Aukštutinę pilį, o vėliau keliausime į Kreivosios pilies vietą. Pastaba: prašome pasirūpinti patogia avalyne.

Data, laikas: gegužės 15 d. 13:00 val.

Adresas: susitinkame prie Gedimino paminklo, Katedros a.

Informacija: ekskursija skirta ukrainiečiams, nemokamai. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmFzt-uYlYxnNGYMpJUVlerDwyXhs4XGeWQNSXhsE7_CYS-Q/viewform Organizatorius: Pilių rezervato direkcija.

Lukiškių kalėjimas 2.0 kviečia ukrainiečius atrasti kultūros išlaisvintą kalėjimą. Valandos trukmės pasivaikščiojimai anglų ir rusų kalbomis. Lukiškių kalėjimą 115 metų saugojo aukštos sienos ir spygliuota viela, tačiau šiandien ši teritorija laukia smalsių lankytojų. Paskutiniai kaliniai iš šio kalėjimo buvo iškelti tik 2019 metais. Šiandien kalėjimas įgavo naują dvasią ir kviečia lankytojus atrasti šią paslaptingą teritoriją bei pajusti jos išskirtinę atmosferą. Leiskitės į ekskursijas, pamatykite kalinių kameras, išgirskite įdomiausias istorijas ir būkite pasiruošę naujoms patirtims.

Data, vieta: gegužės 13 d. 16:00, 18:00 val (anglų k.), 17:00, 19:00 val. (rusų k.); gegužės 14 d. 13:00, 15:00 val (anglų k.), 14:00, 16:00 val. (rusų k.);  gegužės 15 d. 13:00, 15:00 val (anglų k.), 14:00, 16:00 val. (rusų k.).

Adresas: Lukiškių kalėjimas, Lukiškių skg. 6. Interneto svetainė: https://www.lukiskiukalejimas.lt/pasivaiksciojimai/

Informacija: ekskursijos skirtos ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSXhLALq8Xuq8b34UzVFNpenx_sv-m_LnT-SJcKqhGIvkNFA/viewform

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas 2.0

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.