Pažinimas

Gegužės 14 d.

Susipažinkime su ukrainietiškos kultūros ženklais Vilniaus mieste! Kurie pasaulyje garsūs muzikantai, kilę iš Ukrainos, koncertavo Vilniuje? O kuris ukrainiečių kilmės didikas išgelbėjo mūsų sostinę? Atraskime Vilnių iš naujo per ukrainietiškos kultūros prizmę.

Informacija: Maršrutas nemokamas, jį išbandyti galite interneto svetainėje: https://neakivaizdinisvilnius.lt/studijos/ukrainos-istorijos-atspindziai/ arba mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“. Organizatorius: Neakivaizdinis Vilnius.

Vilnius nuo Ukrainos yra nutolęs kelis šimtus kilometrų, tačiau jame galima rasti daug bendros istorijos ženklų ir ukrainietiškos kultūros pėdsakų. Tereikia tinkamai nusiteikti ir įsijausti. Go Vilnius kviečia sužinoti naujų istorijų apie ukrainiečiams savą Vilnių ir aktyviai praleisti savaitgalį su draugais ar šeimos nariais.

Jei mėgstate įminti mįsles ir esate pasirengę patikrinti savo žinias – metas burti komandą ir dalyvauti orientavimosi žaidime. Gaukite prisijungimą prie užduočių ir įsitraukite į smagiausias lenktynes. Lakstydami po Vilnių pėsčiomis atrasite ne kiekvienam žinomų slėpinių.

Lenktynės prasideda vos gavus prisijungimą prie užduočių komplekto! Prisijungimą gausite atvykę į Vilniaus turizmo informacijos centrą, esantį Pilies g. 2 ir taip užfiksavę savo starto laiką. Judėjimas – pėsčiomis. Reikalingų daiktų sąrašas – mobilus įrenginys su internetu bei patogi apranga.

TAISYKLĖS

• Žaidimui skirtos gegužės 13-15 dienos;
• Žaidimui nereikia siųstis programėlių, užduotys pateikiamos per naršyklę;
• Starto laikas užfiksuojamas gavus prisijungimą prie užduočių Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2;
• Žaidimo metu reikia surasti aprašytą vietą ir surasti ar išspręsti atsakymą joje;
• Finišo laikas sutampa su atsakymų atsiuntimo el. paštu [email protected] laiku. Laiške BŪTINA nurodyti komandos pavadinimą. Išsiuntę laišką sulaukite automatinio atsakymo, kad laiškas yra sėkmingai pristatytas;
• Laimės komanda, surinkusi daugiausiai taškų, jei komandos surinks vienodą taškų kiekį, laimės ta, kuri finišuos greičiau;
• Teisingi atsakymai ir rezultatai gegužės 16 d. bus skelbiami Facebook įvykio aprašyme bei užduočių pateikimo platformoje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d.

Adresas: Pradžia – Turizmo informacijos centras, Pilies g. 2. Darbo laikas: I-VII 09:00-18:00 val.

Informacija: žaidimas skirtas visiems, nemokamai, užduotys pateikiamos lietuvių kalba. Prisijungimą gausite atvykę į Vilniaus turizmo informacijos centrą, esantį Pilies g. 2.

Užburiančios akimirkos ir įspūdingi Vilniaus senamiesčio vaizdai pakilus karšto oro balionu. Pririštu balionu pakelsime į dangų ir mažus, ir didesnius  - pakviesime bent trumpam pajusti lengvumą ir pamojuoti laukiantiems draugams iš viršaus. Gerai nusiteikusi Meška balione komanda vaišins mažuosius saldumynais ir iš labai arti supažindins su oro baliono konstrukcija. Geros emocijos ir nuotraukos garantuotos!

Data, laikas: skrydžiai planuojami gegužės 13 ir 14 dienomis, konkretus starto laikas priklauso nuo oro sąlygų. Tikslesnis laikas ir vieta bus paskelbti 1 diena prieš skrydį šiame tiklalapyje.

Adresas: Bokšto g. 20 / Subačiaus g. 18 (Barbakano kalno papėdėje) arba pieva prie Baltojo tilto (priklauso nuo oro sąlygų, bus patikslinta 1 diena prieš skrydį).

Informacija: pramoga skirta ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Registracija nereikalinga. Tikslesnę info apie planuojamus skrydžius galėsite sužinoti tel. +370 5 262 9660 (informacija bus patikslinta tik 1 diena iki planuojamo skrydžio). Organizatorius: Baloon LT ir Ballooning.lt

Lietuvą ir Ukrainą Vilniuje sieja istorija ir asmenybės. Vaikščiodami senojo Vilniaus gatvėmis ir gatvelėmis kalbėsime apie Vilniaus istoriją ir kaip tai siejasi su Ukraina. Katedros a., Valdovų rūmai, Universitetas, Pilies ir Didžiosios gatvės, Rotušė, Baziljonų vienuolynas, Užupio Konstitucija ukrainiečių kalba, šv. Onos bažnyčia ir vėl grįšime į Katedros aikštę.

Data, laikas: gegužės 14 d. 10:00, 13:00, 16:00 val. Gegužės 15 d. 10:00, 13:00, 16:00 val.

Adresas: ekskursijos pradžia - prie Katedros Varpinės bokšto laiptų.

Informacija: ekskursija skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Daugiau informacijos tel. +370 5 262 9660. Reikalinga išankstinė registracija, nuorodos registracijai žemiau. Organizatorius: Vilniaus turizmo informacijos centras.

14 d. 10 val. https://forms.gle/KujEt9SeLmuWtAQ49
14 d. 13 val. https://forms.gle/LKhgUW9g2HBJQKTR6
14 d. 16 val. https://forms.gle/GeRqqqk9eSh4jg7d8

15 d. 10 val. https://forms.gle/4xSJ3wv5mZPncJ1v8
15 d. 13 val. https://forms.gle/EXvHZQM21w1YTkgr5
15 d. 16 val. https://forms.gle/hBwrXXeyeFvHugG29

Pasivaikščiojimų metu Vilniaus gyventojai pasakos apie miestą ir pakvies aplankyti tas vietas, kurias patys mėgsta, pasidalins praktiniais patarimais. Kas yra šis miestas? Kaip jis tapo tokiu, koks yra šiandien? Kur jame ieškoti ramybės, o kur šurmulio? Iš kur atsiveria gražiausia miesto panorama? Kur skani kava, o kur einame alaus? Susitiksime Vilniaus muziejuje Vokiečių g. 6, o tada keliausime į miestą. Maršrutai ir pasakojimai šiek tiek skirsis – jie priklausys nuo vedlio, kuris pasidalins asmeninėmis žiniomis apie gyvenimą Vilniuje. Vedliais bus ypatingos asmenybės, miesto žinovai.

Data, laikas: Gegužės 13 d. 10:00-12:00. Gegužės 14 d. 10:00-12:00

Adresas: Pradžia - Vilniaus muziejus, Vokiečių g. 6. Interneto svetainė: https://vilniausmuziejus.lt/

Informacija: pasivaikščiojimai skirti ukrainiečiams, nemokamai. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://vilniausmuziejus.lt/registracija/?lang=uk Organizatorius: Vilniaus muziejus.

Verkių ekskursija: Pasivaikščiojimas po Verkių dvaro parką. Sužinosite ne tik šio kultūros paveldo paminklo ilgą istoriją, jo valdytojus, bet ir apie patį Verkių regioninį parką. Sužinosite kokios saugomos rūšys gyvena parke ir kodėl jos yra saugomos. Trukmė ~1 val. Susitikimas prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centro (Žaliųjų Ežerų g. 53, Vilnius).

Pavilnių ekskursija:  Apsilankysime pačioje Pavilnių regioninių parko šidyje – Pūčkoriuose. Lankytojai turės galimybę pažinti Vilnios slėnyje esančias kultūros paveldo ir gamtos vertybes. Aplankysime Pūčkorių atodangą, vieną iš likusių tarpukaryje statytų bunkerių, Pūčkorių palivarką, patrankų liejyklos griuvėsius, Vilnelės pakrante žygiuosime iki vandens malūno – Belmonto. Trukmė ~1 val. Susitikimas ant Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelės.  

Data, laikas: gegužės 13 d. - 10:00 val. Pavilnių ekskursija (anglų k.), 10:00 val. Verkių ekskursija (lietuvių k.), 11:00 val Pavilnių ekskursija (lietuvių k.). gegužės 14 d. - 10:00 val. Pavilnių ekskursija (lietuvių k.), 10:00 val. Verkių ekskursija (anglų k.), 11:00 val Verkių ekskursija (lietuvių k.).

Adresas: Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centras (Žaliųjų Ežerų g. 53) / Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelės, LT-1130. Interneto svetainė: www.pavilniai-verkiai.lt

Informacija: ekskursija skirta visiems, nemokamai. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia:

13 d.
1. Pavilniai EN (10:00 val) 
REGISTRACIJA
2. Pavilniai LT (11:00 val) REGISTRACIJA
3. Verkiai LT (10:00 val) REGISTRACIJA

 14 d.

1. Verkiai EN (10:00 val) REGISTRACIJA
2. Verkiai LT (11:00 val) REGISTRACIJA
3. Pavilniai LT (10:00 val) REGISTRACIJA

Organizatorius: Pavilnių - Verkių regioninio parko direkcija

Kviečiame dalyvauti ekskursijose ir susipažinti su Vilniumi apžvalginės ekskursijos autobusu metu. Ekskursijos metu naudositės audio gidu ir ukrainiečių/lietuvių/anglų kalba (pasirinktinai) išgirsite daug įdomios informacijos apie svarbiausias miesto vietas bei įžymybes.

Data, laikas: gegužės 13 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val; gegužės 14 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val; gegužės 15 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val.

Adresas: Katedros a., stotelė prieš Katedros varpinę. Interneto svetainė: https://valandele.lt/

Informacija: ekskursija skirta visiems, nemokamai. Išankstinė registracija nereikalinga. Daugiau informacijos: tel. +370 655 6689. Organizatorius: Valandėlė.

Poilsio zona su sėdmaišiais, žaidimai, prizai, bendravimas.

Data, laikas: gegužės 14 d., 12:00-18:00

Adresas: Europos aikštė, Konstitucijos pr.

Informacija: renginys skirtas ukrainiečiams, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: International House Vilnius.

Individualios konsultacijos, skirtos atsakyti į specifinius klausimus, susijusius su atvykimu ir integracija Vilniuje.

Data, laikas: gegužės 14 d., 12:45-14:00; 14:45-16:00

Adresas: Europos aikštė, Konstitucijos pr.

Informacija: renginys skirtas ukrainiečiams, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: International House Vilnius.

Projekto BeFriend Vilnius pristatymai, susipažinimo veiklos ir dalyvių registracija.

Data, laikas: gegužės 14 d., 12:45 - 14:00; 16:00 - 18:00

Adresas: Europos aikštė, Konstitucijos pr.

Informacija: renginys skirtas ukrainiečiams, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: International House Vilnius.

Lukiškių kalėjimas 2.0 kviečia ukrainiečius atrasti kultūros išlaisvintą kalėjimą. Valandos trukmės pasivaikščiojimai anglų ir rusų kalbomis. Lukiškių kalėjimą 115 metų saugojo aukštos sienos ir spygliuota viela, tačiau šiandien ši teritorija laukia smalsių lankytojų. Paskutiniai kaliniai iš šio kalėjimo buvo iškelti tik 2019 metais. Šiandien kalėjimas įgavo naują dvasią ir kviečia lankytojus atrasti šią paslaptingą teritoriją bei pajusti jos išskirtinę atmosferą. Leiskitės į ekskursijas, pamatykite kalinių kameras, išgirskite įdomiausias istorijas ir būkite pasiruošę naujoms patirtims.

Data, vieta: gegužės 13 d. 16:00, 18:00 val (anglų k.), 17:00, 19:00 val. (rusų k.); gegužės 14 d. 13:00, 15:00 val (anglų k.), 14:00, 16:00 val. (rusų k.);  gegužės 15 d. 13:00, 15:00 val (anglų k.), 14:00, 16:00 val. (rusų k.).

Adresas: Lukiškių kalėjimas, Lukiškių skg. 6. Interneto svetainė: https://www.lukiskiukalejimas.lt/pasivaiksciojimai/

Informacija: ekskursijos skirtos ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSXhLALq8Xuq8b34UzVFNpenx_sv-m_LnT-SJcKqhGIvkNFA/viewform

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas 2.0

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.