Pažinimas

Gegužės 13 d.

Susipažinkime su ukrainietiškos kultūros ženklais Vilniaus mieste! Kurie pasaulyje garsūs muzikantai, kilę iš Ukrainos, koncertavo Vilniuje? O kuris ukrainiečių kilmės didikas išgelbėjo mūsų sostinę? Atraskime Vilnių iš naujo per ukrainietiškos kultūros prizmę.

Informacija: Maršrutas nemokamas, jį išbandyti galite interneto svetainėje: https://neakivaizdinisvilnius.lt/studijos/ukrainos-istorijos-atspindziai/ arba mobiliojoje programėlėje „Neakivaizdinis Vilnius“. Organizatorius: Neakivaizdinis Vilnius.

Vilnius nuo Ukrainos yra nutolęs kelis šimtus kilometrų, tačiau jame galima rasti daug bendros istorijos ženklų ir ukrainietiškos kultūros pėdsakų. Tereikia tinkamai nusiteikti ir įsijausti. Go Vilnius kviečia sužinoti naujų istorijų apie ukrainiečiams savą Vilnių ir aktyviai praleisti savaitgalį su draugais ar šeimos nariais.

Jei mėgstate įminti mįsles ir esate pasirengę patikrinti savo žinias – metas burti komandą ir dalyvauti orientavimosi žaidime. Gaukite prisijungimą prie užduočių ir įsitraukite į smagiausias lenktynes. Lakstydami po Vilnių pėsčiomis atrasite ne kiekvienam žinomų slėpinių.

Lenktynės prasideda vos gavus prisijungimą prie užduočių komplekto! Prisijungimą gausite atvykę į Vilniaus turizmo informacijos centrą, esantį Pilies g. 2 ir taip užfiksavę savo starto laiką. Judėjimas – pėsčiomis. Reikalingų daiktų sąrašas – mobilus įrenginys su internetu bei patogi apranga.

TAISYKLĖS

• Žaidimui skirtos gegužės 13-15 dienos;
• Žaidimui nereikia siųstis programėlių, užduotys pateikiamos per naršyklę;
• Starto laikas užfiksuojamas gavus prisijungimą prie užduočių Vilniaus turizmo informacijos centre, Pilies g. 2;
• Žaidimo metu reikia surasti aprašytą vietą ir surasti ar išspręsti atsakymą joje;
• Finišo laikas sutampa su atsakymų atsiuntimo el. paštu [email protected] laiku. Laiške BŪTINA nurodyti komandos pavadinimą. Išsiuntę laišką sulaukite automatinio atsakymo, kad laiškas yra sėkmingai pristatytas;
• Laimės komanda, surinkusi daugiausiai taškų, jei komandos surinks vienodą taškų kiekį, laimės ta, kuri finišuos greičiau;
• Teisingi atsakymai ir rezultatai gegužės 16 d. bus skelbiami Facebook įvykio aprašyme bei užduočių pateikimo platformoje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d.

Adresas: Pradžia – Turizmo informacijos centras, Pilies g. 2. Darbo laikas: I-VII 09:00-18:00 val.

Informacija: žaidimas skirtas visiems, nemokamai, užduotys pateikiamos lietuvių kalba. Prisijungimą gausite atvykę į Vilniaus turizmo informacijos centrą, esantį Pilies g. 2.

Pasivaikščiojimų metu Vilniaus gyventojai pasakos apie miestą ir pakvies aplankyti tas vietas, kurias patys mėgsta, pasidalins praktiniais patarimais. Kas yra šis miestas? Kaip jis tapo tokiu, koks yra šiandien? Kur jame ieškoti ramybės, o kur šurmulio? Iš kur atsiveria gražiausia miesto panorama? Kur skani kava, o kur einame alaus? Susitiksime Vilniaus muziejuje Vokiečių g. 6, o tada keliausime į miestą. Maršrutai ir pasakojimai šiek tiek skirsis – jie priklausys nuo vedlio, kuris pasidalins asmeninėmis žiniomis apie gyvenimą Vilniuje. Vedliais bus ypatingos asmenybės, miesto žinovai.

Data, laikas: Gegužės 13 d. 10:00-12:00. Gegužės 14 d. 10:00-12:00

Adresas: Pradžia - Vilniaus muziejus, Vokiečių g. 6. Interneto svetainė: https://vilniausmuziejus.lt/

Informacija: pasivaikščiojimai skirti ukrainiečiams, nemokamai. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://vilniausmuziejus.lt/registracija/?lang=uk Organizatorius: Vilniaus muziejus.

Verkių ekskursija: Pasivaikščiojimas po Verkių dvaro parką. Sužinosite ne tik šio kultūros paveldo paminklo ilgą istoriją, jo valdytojus, bet ir apie patį Verkių regioninį parką. Sužinosite kokios saugomos rūšys gyvena parke ir kodėl jos yra saugomos. Trukmė ~1 val. Susitikimas prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centro (Žaliųjų Ežerų g. 53, Vilnius).

Pavilnių ekskursija:  Apsilankysime pačioje Pavilnių regioninių parko šidyje – Pūčkoriuose. Lankytojai turės galimybę pažinti Vilnios slėnyje esančias kultūros paveldo ir gamtos vertybes. Aplankysime Pūčkorių atodangą, vieną iš likusių tarpukaryje statytų bunkerių, Pūčkorių palivarką, patrankų liejyklos griuvėsius, Vilnelės pakrante žygiuosime iki vandens malūno – Belmonto. Trukmė ~1 val. Susitikimas ant Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelės.  

Data, laikas: gegužės 13 d. - 10:00 val. Pavilnių ekskursija (anglų k.), 10:00 val. Verkių ekskursija (lietuvių k.), 11:00 val Pavilnių ekskursija (lietuvių k.). gegužės 14 d. - 10:00 val. Pavilnių ekskursija (lietuvių k.), 10:00 val. Verkių ekskursija (anglų k.), 11:00 val Verkių ekskursija (lietuvių k.).

Adresas: Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centras (Žaliųjų Ežerų g. 53) / Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelės, LT-1130. Interneto svetainė: www.pavilniai-verkiai.lt

Informacija: ekskursija skirta visiems, nemokamai. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia:

13 d.
1. Pavilniai EN (10:00 val) 
REGISTRACIJA
2. Pavilniai LT (11:00 val) REGISTRACIJA
3. Verkiai LT (10:00 val) REGISTRACIJA

 14 d.

1. Verkiai EN (10:00 val) REGISTRACIJA
2. Verkiai LT (11:00 val) REGISTRACIJA
3. Pavilniai LT (10:00 val) REGISTRACIJA

Organizatorius: Pavilnių - Verkių regioninio parko direkcija

Kviečiame dalyvauti ekskursijose ir susipažinti su Vilniumi apžvalginės ekskursijos autobusu metu. Ekskursijos metu naudositės audio gidu ir ukrainiečių/lietuvių/anglų kalba (pasirinktinai) išgirsite daug įdomios informacijos apie svarbiausias miesto vietas bei įžymybes.

Data, laikas: gegužės 13 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val; gegužės 14 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val; gegužės 15 d. 11:00, 12:30, 14:00, 15:30 val.

Adresas: Katedros a., stotelė prieš Katedros varpinę. Interneto svetainė: https://valandele.lt/

Informacija: ekskursija skirta visiems, nemokamai. Išankstinė registracija nereikalinga. Daugiau informacijos: tel. +370 655 6689. Organizatorius: Valandėlė.

Kviečiame apsilankyti naujai atidarytoje TV bokšto lauko terasoje. Erdvėje, kurioje Jūsų lauks 360 laipsnių kvapą gniaužianti Vilniaus panorama. Ja galėsite gėrėtis eidami ratu, saugiame tinkle, 170m aukštyje.

Data, laikas: gegužės 13 d. 12-14 val.

Adresas: Vilniaus televizijos bokštas, Sausio 13-osios g. 10. Interneto svetainė: https://tvbokstas.lt/

Informacija: pramoga skirta ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina išankstinė registracija tel. +370 5 252 5333 arba el.p. [email protected]. Organizatorius: Telecentras.

Tai Senamiesčio ABC, kurią privalu žinoti kiekvienam save gerbiančiam miestiečiui! Vilniaus istorinis centras 1994 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą dėl savo unikalios viduramžiais susiformavusio miesto struktūros, stiprios Rytų ir Vakarų kultūrų sąveikos bei eilės kitų faktorių. Dėl to galima drąsiai sakyti – mūsų senamiestyje yra ką parodyti ir papasakoti. Ekskursijos metu keliaujama ir pagrindinėmis senamiesčio arterijomis (Pilies, Vokiečių, Didžiąja, Universiteto gatvėmis), ir rečiau lankomais kiemais bei skersgatviais. Trukmė - 2 val., maršruto ilgis - 3,5 km.

Data, laikas: gegužės 13 d., 13 val.

Adresas: ekskursijos pradžia - paminklas Gediminui, Katedros aikštėje.

Informacija: ekskursija skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Reikalinga išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://forms.gle/vycLc8ehZ1bcrFba6 Organizatorius: Gatvės gyvos.

Ekskursiją ves juvelyrikos meistras Darijus Gerlikas. Skirta įvairaus amžiaus lankytojams, vaikai turi būti lydimi suaugusiųjų.

Data, vieta: gegužės 13 d., 13 val.

Adresas: Dominikonų g. 7/20

Informacija: ekskursija skirta visiems, nemokamai. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 611 00640 arba el. paštu: [email protected]. Organizatorius: Juvelyrikos mokykla „Vilnensis“.

Poilsio zona su sėdmaišiais, žaidimai, prizai, bendravimas.

Data, laikas: gegužės 13 d., 15:00-18:00

Adresas: Europos aikštė, Konstitucijos pr.

Informacija: renginys skirtas ukrainiečiams, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: International House Vilnius.

Projekto BeFriend Vilnius pristatymai, susipažinimo veiklos ir dalyvių registracija.

Data, laikas: gegužės 13 d., 15:30-18:00

Adresas: Europos aikštė, Konstitucijos pr.

Informacija: renginys skirtas ukrainiečiams, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: International House Vilnius.

Individualios konsultacijos, skirtos atsakyti į specifinius klausimus, susijusius su atvykimu ir integracija Vilniuje.

Data, laikas: gegužės 13 d., 15:45-16:30; 17:00-18:00

Adresas: Europos aikštė, Konstitucijos pr.

Informacija: renginys skirtas ukrainiečiams, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: International House Vilnius.

Lukiškių kalėjimas 2.0 kviečia ukrainiečius atrasti kultūros išlaisvintą kalėjimą. Valandos trukmės pasivaikščiojimai anglų ir rusų kalbomis. Lukiškių kalėjimą 115 metų saugojo aukštos sienos ir spygliuota viela, tačiau šiandien ši teritorija laukia smalsių lankytojų. Paskutiniai kaliniai iš šio kalėjimo buvo iškelti tik 2019 metais. Šiandien kalėjimas įgavo naują dvasią ir kviečia lankytojus atrasti šią paslaptingą teritoriją bei pajusti jos išskirtinę atmosferą. Leiskitės į ekskursijas, pamatykite kalinių kameras, išgirskite įdomiausias istorijas ir būkite pasiruošę naujoms patirtims.

Data, vieta: gegužės 13 d. 16:00, 18:00 val (anglų k.), 17:00, 19:00 val. (rusų k.); gegužės 14 d. 13:00, 15:00 val (anglų k.), 14:00, 16:00 val. (rusų k.)

Adresas: Lukiškių kalėjimas, Lukiškių skg. 6. Interneto svetainė: https://www.lukiskiukalejimas.lt/pasivaiksciojimai/

Informacija: ekskursijos skirtos ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina išankstinė registracija, registruotis galite čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSXhLALq8Xuq8b34UzVFNpenx_sv-m_LnT-SJcKqhGIvkNFA/viewform

Organizatorius: Lukiškių kalėjimas 2.0

1 dalis: Įžanginė paskaita apie Vilniaus kultūros paveldo vertę (40 min.), direktorius Gediminas Rutkauskas ir menotyrininkė, kultūros fondo ekspertė iš Kijevo Svitlana Liakhovets, VSAA salėje.
2 dalis: Ekskursija, pristatanti Vilniaus senamiesčio "razinas"(1 val. 20 min.). Maršrutas eis mažiau žinomais Senamiesčio takais (Rūdninkų, Visų šventųjų, Arklių, Pasažo, Subačiaus g., panorama nuo Bastėjos kalno, Paupio Malūnų, Maironio g.). Maršrutas gali keistis. Gidės architektė Jūratė Raugalienė ir menotyrininkė, kultūros fondo ekspertė Svitlana Liakhovets.

Data, laikas: gegužės 13 d., 17:00 val.

Adresas: Stiklių g. 4

Informacija: ekskursija skirta ukrainiečiams, nemokamai. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 601 05488 arba el. paštu: [email protected]. Organizatorius: Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra.

Dėl netinkamų oro sąlygų, deja, negalėsime vykdyti skrydžių, tačiau siūlome apsilankyti pievoje prie Barbakano ir iš arti pažiūrėti į tikrą oro balioną. Komanda vaišins mažuosius saldumynais ir visus norinčius iš labai arti supažindins su oro baliono konstrukcija. Geros emocijos ir nuotraukos garantuotos!

Data, laikas: gegužės 13 d. 18:00

Adresas: Bokšto g. 20 / Subačiaus g. 18 (Barbakano kalno papėdėje)

Informacija: pramoga skirta ukrainiečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Registracija nereikalinga.  Daugiau informacijos tel. +370 5 262 9660. Organizatorius: Oreivystės centras

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.