Menas

Gegužės 15 d.

PALAIKYK UKRAINĄ!

Grafikos dizainerių asociacija "4th Block" nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie remia Ukrainą šiuo mums svarbiu metu. Likus dviem dienoms iki Rusijos invazijos paskelbta neterminuota plakatų akcija yra mūsų kova, pasaulinės dizaino bendruomenės vienybės ir stiprybės ginant humanistinius idealus išraiška. Kova už taiką ir laisvę, prieš Rusijos karinę agresiją Ukrainoje.

2022 m. vasario 24 d., 4.30 val., su pirmaisiais Rusijos raketų smūgiais į mūsų miestus, šis karas įžengė į neregėto masto kruvino ir žiauraus ukrainiečių kaip tautos ir valstybės naikinimo etapą. Milijonai moterų, vaikų ir senjorų turėjo bėgti iš subombarduotų namų. Jie tapo pabėgėliais.

Bombos, raketos ir sviediniai kasdien, kas valandą naikina klestinčius Ukrainos miestus šiaurėje, rytuose, pietuose. Tūkstančiai taikių gyventojų mūsų miestuose ir kaimuose jau žuvo nuo barbariškų sprogdinimų, artilerijos šūvių.

Kovosime iki galo. Mes neturime kur trauktis. Giname savo žemę, savo artimuosius ir draugus! Gindami save, mes giname Europą. Laisvė yra mūsų pasirinkimas ir mes tikrai laimėsime! Šlovė Ukrainai!

Mes nuolat skelbiame plakatus savo interneto puslapiuose, perduodame juos protestuotojams, parodoms Ukrainoje ir užsienyje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d.

Adresas: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Tautiniai kostiumai. Juose, kaip ir ukrainietiškuose siuvinėtuose kūriniuose, užšifruotas tautos kodas. Hanna Dovbach ir Nazar Ozerianskyi pristato savo senovinių ukrainiečių kostiumų kolekcijas „Kelias į save“.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. 10:00 – 18:00 val.

Adresas: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

12 val. Lietuvos žvaigždžių ir ukrainiečių jungtinis Paramos koncertas Tents.lt  scenoje. Koncerte gros žinomi Ukrainoje ir Pasaulyje pianino virtuozai „PianoBoy“ ir Evgeny Khmara, šiuolaikinio ukrainietiško folkroko grupė ir  fenomenas  ,,TaRuta”,  Lietuvoje jau pamilta Aliona Enko  ir kiti.  Lietuvos žvaigždės Augustė, Lina Rastokaitė, Dovilė Filmanavičiūtė, „Baltos Varnos“, Merūnas su talentinguoju ukrainiečiu berniuku Kyryl Dernovyi ir kiti Lietuvos dainininkai vienysis dėl bendro tikslo – pagalbos ukrainiečių šeimoms. 

Data, laikas: gegužės 15 d. 12:00 val.

Adresas: Reformatų parkas

Informacija: renginys skirtas visiems, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: UAB "Menai & renginiai" ir parneriai.

12:00 – 18:00 Muzikinė  ukrainietiškai lietuviška pievelė „Sorenginiai“ erdvėje. Kviečiami prisijungti visi, su savo instrumentais, balsais ir šypsenomis. Nepamirškite pledų!

Data, laikas: gegužės 15 d. 12:00-18:00 val.

Adresas: Reformatų parkas

Informacija: renginys skirtas visiems, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: UAB "Menai & renginiai" ir parneriai.

Ukrainiečių menų ir amatų mugė ir dirbtuvės. Įsigykite ukrainiečių pagamintų kūrinių, kurkite kartu su Ukrainos menininkais.

Data, laikas: gegužės 15 d. 12:00-18:00 val.

Adresas: Reformatų parkas

Informacija: renginys skirtas visiems, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: UAB "Menai & renginiai" ir parneriai.

Ekskursijos metu bus pasakojama Vilniaus Žemutinės pilies senojo arsenalo istorija nuo ginklinės iki Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus, kuris veikia senojo arsenalo rytų korpuso pastate ir kelis šimtmečius yra glaudžiai susijęs su valstybės istorija.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d., 12 val.

Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3 A

Informacija: Ekskursija skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija telefonu 8 5 212 1813  arba el. paštu [email protected]. Organizatorius: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Parodoje bus eksponuojami šiuolaikinio meno plakatai, atspindintys dabartinę padėtį Ukrainoje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. I-V 9:00 - 18:00, VI-VII 12:00 - 18:00

Adresas: Saulės galerija, A. Goštauto g. 8

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Autoriai: 
Nomeda Čiurlionytė
Valerii Pyrohov
Fedir Aleksandrovych
Serhii Shaulis 
Petro Pyrohov
Saeid Ahmadi 
Leonid Bagriy
Andrii Sachenko 
Mariia Shtonda

Kuratoriai Petro Pyrohov Shaulis Kateryna

Parodos Koncepcija:

Kruvinas karas privertė ukrainiečius imtis ginklo ir ginti savo valstybę. Vieniems tai šautuvai ir NLAW, kitiems – teptukai ir metalas. Kultūra – tai, kas kuria mus pačius. Tai, kas skiria mus nuo rusų. Esminė šio renginio idėja – parodyti ukrainiečių meno įvairovę, jo išskirtinumą. Šioje parodoje pristatomi dailininkų, kurių gyvenimą pakeitė karas, darbai. Kai kas iš jų turėjo palikti savo šalį, kiti iškeitė savo jaukius namus į bendrabučio čiužinį. Gelbėjant vertingiausią, vieniems buvo svarbiausia pinigai, brangieji metalai, technika. Kitiems – vaikai ir naminiai gyvūnai. O kai kas gelbėjo ir savo kūrinius, nes menas yra sielos tęsinys... Apie kiekvieno kūrinio „nuotykius“ galima parašyti atskirą pasakojimą. Automobiliai, traukiniai, savanoriai... Be daugybės žmonių pagalbos ši paroda nebūtų įmanoma. Tačiau svarbiausia, kad visi darbai jau čia. Ir jie čia yra tam, kad parodytų ukrainietiškos sielos gelmes, kad liudytų meną ir dėkotų visiems, kas prisidėjo ir nebuvo abejingas.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. I - VI 12:00 - 20:00, VII 12:00 - 18:00.

Adresas: VDU Parodų salė, T. Ševčenkos g. 31

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Vieno seniausių Ukrainoje ir kartu svarbiausio Kyjivo nekropolio pavadinimas kilęs nuo rusų generolo Sergejaus Baikovo, netoliese turėjusio dvarą, pavardės. Kapinėse palaidota daug lenkų, Kyjivo ir Kyjivo gubernijos gyventojų.

Data, laikas: Gegužės 13-29 d.

Adresas: Lukiškių aikštė.

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Informacija apie eksponatus pateikiama lietuvių, anglų bei ukrainiečių kalbomis. Daugiau informacijos: https://www.vilnius-events.lt/renginiai/baikovo-kapines-lenku-pedsakai-kyjivo-kapinese/. Organizatorius: Nacionalinis Lenkijos kultūros paveldo užsienyje institutas „POLONIKA“ / Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje

Zaporožės fotografės Olenos Titos darbai.

Tai gyvas fotopasakojimas apie pasiaukojimą ir susiorganizavimą, apie proto stiprybę ir gerumą, apie nepajudinamą tikėjimą ir kiekvieno piliečio kasdienį stebuklą iš savanorių centro „Palyanytsia“. Nuotraukose „savo akimis“ pamatysite miesto gyvenimą, kuris yra fronto pabaigoje.

„Palyanycia“ yra didžiausias savanorių centras Zaporožėje. Be pagrindinės būstinės, centras turi biurus kiekviename miesto rajone. Kiekvieną dieną juose apie 600 savanorių sunkiai dirba, kad priartintų pergalę.

Data, laikas: gegužės 13-15 d.

Adresas: VDU Švietimo akademija, T. Ševčenkos g. 31

Informacija: paroda skirta visiems, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: Ukrainos Ambasada Lietuvoje

„Gyvuok, Ukraina!“ – tai Ukrainos žmonių raginimas, pasitelkiant iškilių šiuolaikinių Ukrainos meistrų kūrybą, Ukrainos vaikų piešinius, siekti taikos, kad būtų baigtas karas Europoje. Parodoje pristatomi Ukrainos liaudies menininko Volodimiro Koziuko kūriniai, kurių psichologinė koncepcija parodo menininko požiūrį į visą šalies gynėjos gelmę ir problematiką. Taip pat svarbu, kad parodos koncepcija apima ir pabėgėlių vaikų darbų, kaip pasipriešinimą karui, pristatymą.

Volodimiras Koziukas priklauso naujai nacionalinės kultūros veikėjų kartai. Volodimiro Koziuko darbai, kaip Ukrainos simbolis, dabar pristatomi Kijivo Marijos rūmuose, kur vyksta iškilmingi valstybiniai renginiai – apdovanojimai, priėmimai, užsienio šalių ambasadorių skiriamųjų raštų įteikimai, aukščiausio lygio susitikimai bei oficialių delegacijų priėmimai.

Volodimiro Koziuko peizažų paroda:

Data: Gegužės 13–15 d. 11:00 – 18:00

Adresas: Didžioji g. 31, Vilniaus rotušė, 1 aukštas

Vaikų, nukentėjusių nuo karo Ukrainoje, piešinių paroda:

Data: Gegužės 13–15 d. 10:00 – 18:00

Adresas: Vienuolių bazilijonų Švenčiausiosios Trejybės šventovė, Aušros Vartų g. 7B

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.