Menas

Gegužės 14 d.

PALAIKYK UKRAINĄ!

Grafikos dizainerių asociacija "4th Block" nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie remia Ukrainą šiuo mums svarbiu metu. Likus dviem dienoms iki Rusijos invazijos paskelbta neterminuota plakatų akcija yra mūsų kova, pasaulinės dizaino bendruomenės vienybės ir stiprybės ginant humanistinius idealus išraiška. Kova už taiką ir laisvę, prieš Rusijos karinę agresiją Ukrainoje.

2022 m. vasario 24 d., 4.30 val., su pirmaisiais Rusijos raketų smūgiais į mūsų miestus, šis karas įžengė į neregėto masto kruvino ir žiauraus ukrainiečių kaip tautos ir valstybės naikinimo etapą. Milijonai moterų, vaikų ir senjorų turėjo bėgti iš subombarduotų namų. Jie tapo pabėgėliais.

Bombos, raketos ir sviediniai kasdien, kas valandą naikina klestinčius Ukrainos miestus šiaurėje, rytuose, pietuose. Tūkstančiai taikių gyventojų mūsų miestuose ir kaimuose jau žuvo nuo barbariškų sprogdinimų, artilerijos šūvių.

Kovosime iki galo. Mes neturime kur trauktis. Giname savo žemę, savo artimuosius ir draugus! Gindami save, mes giname Europą. Laisvė yra mūsų pasirinkimas ir mes tikrai laimėsime! Šlovė Ukrainai!

Mes nuolat skelbiame plakatus savo interneto puslapiuose, perduodame juos protestuotojams, parodoms Ukrainoje ir užsienyje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. 

Adresas: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Tautiniai kostiumai. Juose, kaip ir ukrainietiškuose siuvinėtuose kūriniuose, užšifruotas tautos kodas. Hanna Dovbach ir Nazar Ozerianskyi pristato savo senovinių ukrainiečių kostiumų kolekcijas „Kelias į save“.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. 10:00 – 18:00 val.

Adresas: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Paroda „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“ kviečia naujai pažvelgti į Lietuvos muziejų kolekcijose saugomus baldus – skirtingiems laikotarpiams priklausančius objektus ir interjero detales, pateiktus kartu su šiuolaikinių dizainerių bei menininkų kūriniais. 

Data: gegužės 13-14 d. 11.00–18.00 val, gegužės 15 d. 11.00–16.00 val.

Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3 A

Informacija: Paroda skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija telefonu 8 5 212 1813  arba el. paštu [email protected]. Organizatorius: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Paroda „Šiuolaikinė Slovakijos juvelyrika“ – žymūs Slovakijos juvelyrai pristato savo kūrinius.

Data: gegužės 13-14 d. 11.00–18.00 val, gegužės 15 d. 11.00–16.00 val.

Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3 A

Informacija: Paroda skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija telefonu 8 5 212 1813  arba el. paštu [email protected]. Organizatorius: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Parodoje bus eksponuojami šiuolaikinio meno plakatai, atspindintys dabartinę padėtį Ukrainoje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. I-V 9:00 - 18:00, VI-VII 12:00 - 18:00

Adresas: Saulės galerija, A. Goštauto g. 8

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Autoriai: 
Nomeda Čiurlionytė
Valerii Pyrohov
Fedir Aleksandrovych
Serhii Shaulis 
Petro Pyrohov
Saeid Ahmadi 
Leonid Bagriy
Andrii Sachenko 
Mariia Shtonda

Kuratoriai Petro Pyrohov Shaulis Kateryna

Parodos Koncepcija:

Kruvinas karas privertė ukrainiečius imtis ginklo ir ginti savo valstybę. Vieniems tai šautuvai ir NLAW, kitiems – teptukai ir metalas. Kultūra – tai, kas kuria mus pačius. Tai, kas skiria mus nuo rusų. Esminė šio renginio idėja – parodyti ukrainiečių meno įvairovę, jo išskirtinumą. Šioje parodoje pristatomi dailininkų, kurių gyvenimą pakeitė karas, darbai. Kai kas iš jų turėjo palikti savo šalį, kiti iškeitė savo jaukius namus į bendrabučio čiužinį. Gelbėjant vertingiausią, vieniems buvo svarbiausia pinigai, brangieji metalai, technika. Kitiems – vaikai ir naminiai gyvūnai. O kai kas gelbėjo ir savo kūrinius, nes menas yra sielos tęsinys... Apie kiekvieno kūrinio „nuotykius“ galima parašyti atskirą pasakojimą. Automobiliai, traukiniai, savanoriai... Be daugybės žmonių pagalbos ši paroda nebūtų įmanoma. Tačiau svarbiausia, kad visi darbai jau čia. Ir jie čia yra tam, kad parodytų ukrainietiškos sielos gelmes, kad liudytų meną ir dėkotų visiems, kas prisidėjo ir nebuvo abejingas.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. I - VI 12:00 - 20:00, VII 12:00 - 18:00.

Adresas: VDU Parodų salė, T. Ševčenkos g. 31

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Istorijų namuose veikiančioje parodoje „Ką slepia sarkofagas: Senovės Egipto mumijų tyrimai“ lankytojai turės išskirtinę galimybę pamatyti visas Lietuvos muziejuose saugomas mumijas ir sarkofagus po vienu stogu.

Data, laikas: Gegužės 14 d., 13:00 ir 17:30 val.

Adresas: Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3. Interneto svetainė: https://lnm.lt/

Informacija: Ekskursija skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija telefonu el. paštu: [email protected]. Organizatorius:  Istorijų namai.

Per paskaitą bus pristatytos 5 moterys, kurių dėka Ukrainos menas įrašytas į pasaulio kultūros istoriją. Paskaitą rengia Valentina Ryvlina – pabėgėlė iš Ukrainos, socialinės komunikacijos daktarė, keletą metų Dniepropetrovsko nacionaliniame universitete ji vedė paskaitas apie šiuolaikinį meną.

Data, laikas: Gegužės 14 d., 14 val.

Adresas: MO muziejus, Pylimo g. 17. Interneto svetainė: http://mo.lt/

Informacija: Ekskursija skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Registracija nereikalinga. Organizatorius: MO muziejus.

Alla Cheres - profesionaliai bandura (tradicinis styginis ukrainiečių instrumentas) grojanti atlikėja, tarptautinių konkursų nugalėtoja. Ji baigė Nacionalinę P. Čaikovskio muzikos akademiją, gyvena Irpinės mieste, Kijevo srityje.
Dirba Kijevo menų mokyklos banduros ir vokalo klasės mokytoja, koncertuoja solo ir įvairiuose ansambliuose. Ji yra koncertavusi Vakarų Europoje ir Artimuosiuose Rytuose. Vos per tris savaites būdama Lietuvoje, ji jau surengė keletą pasirodymų.

Data, laikas: Gegužės 14 d.: 14:00 val.

Adresas: Rotušės aikštė

Informacija: koncertas skirtas visiems ir yra nemokamas. Registracija nereikalinga. Organizatorius: AGATA.

Koncerto atlikėjai:

•    Kseniya Bakhritdinova (sopranas)
•    Jonas Sakalauskas (baritonas)
•    Leopoldas Digrys (vargonai)
•    Renata Marcinkutė-Lesieur (vargonai)
•    Aistė Bružaitė (kanklės),
•    Egidijus Ališauskas (birbynė)
•    Akvilė Ališauskaitė (vokalas)
Koncerto vedėjas – Rolandas Vilkončius.

Data, laikas: gegužės 14 d., 15:00

Adresas: Šv. Kazimiero bažnyčia, Didžioji g. 34

Informacija: koncertas skirtas visiems ir yra nemokamas. Išankstinė registracija nereikalinga. Organizatorius: Vilniaus Klubas, www.vilniausklubas.lt

Nemokamos parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“, „Ką slepia sarkofagas?“ ir šiuolaikinio ukrainiečių menininko Nikitos Kadan paroda „Dark Air”. Nuo 20 val.pasinerkite į garsų jūrą – už DJ pulto stovės Žygimantas Kudirka, Milda Januševičiūtė ir Eglė Trimailovaitė.

Data, laikas: Gegužės 14 d., 18 val.

Adresas: Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3. Interneto svetainė: https://lnm.lt/

Informacija: Renginys skirtas visiems, nemokamai. Organizatorius: Istorijų namai.

Kviečiame apsilankyti istorinėje vietoje, kurioje prieš 104 metus buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė Sužinosite, kodėl ankščiau žmonės šį pastatą vadino Štralio namu, koks gyvenimas jame virė ir kodėl jis tapo Lietuvos laisvės vieta.

Data, laikas: Gegužės 14 d. 18-23 val.

Adresas: Signatarų namai, Pilies g. 26. Interneto svetainė: https://lnm.lt/

Informacija: Renginys skirtas Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Registracija nereikalinga. Organizatorius: Signatarų namai.

Spektaklyje naudojami muzikos instrumentai yra visiškai perdirbti vieno iš spektaklio kūrėjų Simono Nekrošiaus, kuris yra tarpdisciplininio meno kūrėjas, aktyviai dalyvaujantis šiuolaikinio meno, eksperimentinės muzikos ir garso meno srityse. Kūrinyje ypatingas dėmesys skiriamas nelaimėms, klimato kaitai, maisto saugumui, poveikiui ir priežiūrai.

Data, laikas: Gegužės 14 d. 19 val.

Adresas: Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6. Interneto svetainė: https://lowair.lt/teatras/melyna-melyna/ 

Informacija: Renginys skirtas Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Registracija nereikalinga, nemokamus bilietus galite pasiimti Turizmo Informacijos Centre, Pilies g. 2. Organizatorius: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air.

Andrejus Chmutas gimė mažame Medžibyžo miestelyje Vakarų Ukrainoje. Nuo mažų dienų jo  gyvenimas buvo kupinas muzikos (mama groja balalaika, tėtis groja akordeonu, viena iš seserų yra smuikininkė, kita – dainininkė), o nuo penkerių metų jo misija – tapti pasauliniu mastu pripažintu saksofonu, kuri nenutrūkstamai tęsiasi. Koncerte turėsite unikalią galimybę išgirsti aukščiausios kokybės saksofonisto pasirodymą.

Data, laikas: Gegužės 14 d.: 18:00 val.

Adresas: Rotušės aikštė

Informacija: koncertas skirtas visiems ir yra nemokamas. Registracija nereikalinga. Organizatorius: AGATA.

Ar lankėtės Gedimino pilies muziejuje naktį? Jeigu ne, gegužės 14 d. Muziejų nakties proga laukiame Jūsų svečiuose! Muziejus edukatoriai čia jums papasakos įdomiausių istorijų, pasižvalgysite po muziejaus ekspozicines erdves, o taip pat turėsite unikalią galimybę pasigrožėti nuostabia naktinio Vilniaus panorama.

Data, laikas: Gegužės 14 d. 21 val.

Adresas: Gedimino Pilies bokštas, Arsenalo g. 5. Interneto svetainė: https://lnm.lt/

Informacija: Renginys skirtas Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija el. paštu: [email protected]

Vieno seniausių Ukrainoje ir kartu svarbiausio Kyjivo nekropolio pavadinimas kilęs nuo rusų generolo Sergejaus Baikovo, netoliese turėjusio dvarą, pavardės. Kapinėse palaidota daug lenkų, Kyjivo ir Kyjivo gubernijos gyventojų.

Data, laikas: Gegužės 13-29 d.

Adresas: Lukiškių aikštė.

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Informacija apie eksponatus pateikiama lietuvių, anglų bei ukrainiečių kalbomis. Daugiau informacijos: https://www.vilnius-events.lt/renginiai/baikovo-kapines-lenku-pedsakai-kyjivo-kapinese/.  Organizatorius: Nacionalinis Lenkijos kultūros paveldo užsienyje institutas „POLONIKA“ / Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje

Zaporožės fotografės Olenos Titos darbai.

Tai gyvas fotopasakojimas apie pasiaukojimą ir susiorganizavimą, apie proto stiprybę ir gerumą, apie nepajudinamą tikėjimą ir kiekvieno piliečio kasdienį stebuklą iš savanorių centro „Palyanytsia“. Nuotraukose „savo akimis“ pamatysite miesto gyvenimą, kuris yra fronto pabaigoje.

„Palyanycia“ yra didžiausias savanorių centras Zaporožėje. Be pagrindinės būstinės, centras turi biurus kiekviename miesto rajone. Kiekvieną dieną juose apie 600 savanorių sunkiai dirba, kad priartintų pergalę.

Data, laikas: gegužės 13-15 d.

Adresas: VDU Švietimo akademija, T. Ševčenkos g. 31

Informacija: paroda skirta visiems, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: Ukrainos Ambasada Lietuvoje

„Gyvuok, Ukraina!“ – tai Ukrainos žmonių raginimas, pasitelkiant iškilių šiuolaikinių Ukrainos meistrų kūrybą, Ukrainos vaikų piešinius, siekti taikos, kad būtų baigtas karas Europoje. Parodoje pristatomi Ukrainos liaudies menininko Volodimiro Koziuko kūriniai, kurių psichologinė koncepcija parodo menininko požiūrį į visą šalies gynėjos gelmę ir problematiką. Taip pat svarbu, kad parodos koncepcija apima ir pabėgėlių vaikų darbų, kaip pasipriešinimą karui, pristatymą.

Volodimiras Koziukas priklauso naujai nacionalinės kultūros veikėjų kartai. Volodimiro Koziuko darbai, kaip Ukrainos simbolis, dabar pristatomi Kijivo Marijos rūmuose, kur vyksta iškilmingi valstybiniai renginiai – apdovanojimai, priėmimai, užsienio šalių ambasadorių skiriamųjų raštų įteikimai, aukščiausio lygio susitikimai bei oficialių delegacijų priėmimai.

Volodimiro Koziuko peizažų paroda:

Data: Gegužės 13–15 d. 11:00 – 18:00

Adresas: Didžioji g. 31, Vilniaus rotušė, 1 aukštas

Vaikų, nukentėjusių nuo karo Ukrainoje, piešinių paroda:

Data: Gegužės 13–15 d. 10:00 – 18:00

Adresas: Vienuolių bazilijonų Švenčiausiosios Trejybės šventovė, Aušros Vartų g. 7B

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.