Oficiali Vilniaus miesto plėtros agentūra

Menas

Gegužės 13 d.

Parodoje bus eksponuojami šiuolaikinio meno plakatai, atspindintys dabartinę padėtį Ukrainoje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. I-V 9:00 - 18:00, VI-VII 12:00 - 18:00

Adresas: Saulės galerija, A. Goštauto g. 8

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

PALAIKYK UKRAINĄ!

Grafikos dizainerių asociacija "4th Block" nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie remia Ukrainą šiuo mums svarbiu metu. Likus dviem dienoms iki Rusijos invazijos paskelbta neterminuota plakatų akcija yra mūsų kova, pasaulinės dizaino bendruomenės vienybės ir stiprybės ginant humanistinius idealus išraiška. Kova už taiką ir laisvę, prieš Rusijos karinę agresiją Ukrainoje.

2022 m. vasario 24 d., 4.30 val., su pirmaisiais Rusijos raketų smūgiais į mūsų miestus, šis karas įžengė į neregėto masto kruvino ir žiauraus ukrainiečių kaip tautos ir valstybės naikinimo etapą. Milijonai moterų, vaikų ir senjorų turėjo bėgti iš subombarduotų namų. Jie tapo pabėgėliais.

Bombos, raketos ir sviediniai kasdien, kas valandą naikina klestinčius Ukrainos miestus šiaurėje, rytuose, pietuose. Tūkstančiai taikių gyventojų mūsų miestuose ir kaimuose jau žuvo nuo barbariškų sprogdinimų, artilerijos šūvių.

Kovosime iki galo. Mes neturime kur trauktis. Giname savo žemę, savo artimuosius ir draugus! Gindami save, mes giname Europą. Laisvė yra mūsų pasirinkimas ir mes tikrai laimėsime! Šlovė Ukrainai!

Mes nuolat skelbiame plakatus savo interneto puslapiuose, perduodame juos protestuotojams, parodoms Ukrainoje ir užsienyje.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. 

Adresas: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Tautiniai kostiumai. Juose, kaip ir ukrainietiškuose siuvinėtuose kūriniuose, užšifruotas tautos kodas. Hanna Dovbach ir Nazar Ozerianskyi pristato savo senovinių ukrainiečių kostiumų kolekcijas „Kelias į save“.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. 10:00 – 18:00 val.

Adresas: Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

Paroda „Nematomi. Istoriniai baldai iš šiuolaikinio dizaino perspektyvos“ kviečia naujai pažvelgti į Lietuvos muziejų kolekcijose saugomus baldus – skirtingiems laikotarpiams priklausančius objektus ir interjero detales, pateiktus kartu su šiuolaikinių dizainerių bei menininkų kūriniais. 

Data: gegužės 13-14 d. 11.00–18.00 val, gegužės 15 d. 11.00–16.00 val.

Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3 A

Informacija: Paroda skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija telefonu 8 5 212 1813  arba el. paštu tddm@lndm.lt. Organizatorius: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Paroda „Šiuolaikinė Slovakijos juvelyrika“ – žymūs Slovakijos juvelyrai pristato savo kūrinius.

Data: gegužės 13-14 d. 11.00–18.00 val, gegužės 15 d. 11.00–16.00 val.

Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3 A

Informacija: Paroda skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija telefonu 8 5 212 1813  arba el. paštu tddm@lndm.lt. Organizatorius: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Ekskursijos metu bus pasakojama Vilniaus Žemutinės pilies senojo arsenalo istorija nuo ginklinės iki Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus, kuris veikia senojo arsenalo rytų korpuso pastate ir kelis šimtmečius yra glaudžiai susijęs su valstybės istorija.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d., 12 val.

Adresas: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Arsenalo g. 3 A

Informacija: Ekskursija skirta Ukrainos piliečiams, nemokamai su Ukrainos pasu. Būtina registracija telefonu 8 5 212 1813  arba el. paštu tddm@lndm.lt. Organizatorius: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus.

Autoriai: 
Nomeda Čiurlionytė
Valerii Pyrohov
Fedir Aleksandrovych
Serhii Shaulis 
Petro Pyrohov
Saeid Ahmadi 
Leonid Bagriy
Andrii Sachenko 
Mariia Shtonda

Kuratoriai Petro Pyrohov Shaulis Kateryna

Parodos Koncepcija:

Kruvinas karas privertė ukrainiečius imtis ginklo ir ginti savo valstybę. Vieniems tai šautuvai ir NLAW, kitiems – teptukai ir metalas. Kultūra – tai, kas kuria mus pačius. Tai, kas skiria mus nuo rusų. Esminė šio renginio idėja – parodyti ukrainiečių meno įvairovę, jo išskirtinumą. Šioje parodoje pristatomi dailininkų, kurių gyvenimą pakeitė karas, darbai. Kai kas iš jų turėjo palikti savo šalį, kiti iškeitė savo jaukius namus į bendrabučio čiužinį. Gelbėjant vertingiausią, vieniems buvo svarbiausia pinigai, brangieji metalai, technika. Kitiems – vaikai ir naminiai gyvūnai. O kai kas gelbėjo ir savo kūrinius, nes menas yra sielos tęsinys... Apie kiekvieno kūrinio „nuotykius“ galima parašyti atskirą pasakojimą. Automobiliai, traukiniai, savanoriai... Be daugybės žmonių pagalbos ši paroda nebūtų įmanoma. Tačiau svarbiausia, kad visi darbai jau čia. Ir jie čia yra tam, kad parodytų ukrainietiškos sielos gelmes, kad liudytų meną ir dėkotų visiems, kas prisidėjo ir nebuvo abejingas.

Data, laikas: Gegužės 13-15 d. I - VI 12:00 - 20:00, VII 12:00 - 18:00

Adresas: VDU Parodų salė, T. Ševčenkos g. 31

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Organizatorius: VšĮ Ukrainos namai.

"Flash mob'as", sujungiantis lietuvių ir ukrainiečių tautas

Laikas: Gegužės 13 d. 15:30 val.

Vieta: Rotušės aikštė. Organizatorius: Ukrainos Ambasada Lietuvoje.

Eliza Izmalkova – 21 metų dainininkė iš Ukrainos. 2014-aisiais Rusijai aneksavus Krymą ir pradėjus karą Rytų Ukrainoje jai teko bėgti iš namų. Nuo 2015 metų ji gyvena ir studijuoja Lietuvoje. Eliza dainuos keletą dainų ir po to paprašys visų susirinkusiųjų prisijungti prie jos dainuoti dainą «Ой, у лузі червона калина» (Oy U Luzi Chervona Kalyna). Dainos žodžiai bus pateikti vietoje dalinamose skrajutėse.

Ukrainiečiai – dainuojanti tauta, šimtmečius garsėjusi savo tautinėmis dainomis, parašytomis džiaugsmo ir liūdesio akimirkomis. Dabar dainos yra įkvėpimo šaltinis šioje sunkioje kovoje su didžiausia XXI amžiaus grėsme. Dalindamiesi šia akimirka pasidalinsime savo jėgomis ir tapsime dar vieningesni. Tikimės, kad daina pakels Ukrainos žmonių nuotaiką mūsų kovoje su dideliu blogiu ir neteisybe ir padidins supratimą visame pasaulyje – kad iniciatyvą galėtų perimti kitos šalys!

12 Lietuvos muzikantų išleido bendrą dainą, raginančią nepamiršti, remti ir melstis už Ukrainą. „Žinome, kad skausmas blėsta palengva, bet iki tol mes stovėsim iškėlę geltonus saulės žiedus ir palaikysim ukrainiečius tuo ką turime“ – apie Monikos Pundziūtės – Monique ir savo paties sukurtą kūrinį kalba Džiugas Širvys. Džiugo, Justino Jaručio, Gabrielės Vilkickytės, Angelou, Vaidos Deksnytės, Aistės-Monikos Mažeikaitės ir kitų atlikėjų bendrai atliekamą viltingą dainą Ukrainai išgirsite Rotušės aikštėje AGATA muzikos erdvėje.

Data, laikas: Gegužės 13 d.: 16:10 val.

Adresas: Rotušės aikštė

Informacija: pasirodymas skirtas visiems ir yra nemokamas. Registracija nereikalinga. Organizatorius: AGATA.

Įsiliekite į ritmo šurmulį su džiazo virtuozu, būgnelių užkalbėtoju Gediminu Laurinavičiumi ir svečiu iš Ukrainos būgnininku Viktor Korženko.

Data, laikas: Gegužės 13 d.: 16:30 val.

Adresas: Rotušės aikštė

Informacija: koncertas skirtas visiems ir yra nemokamas. Registracija nereikalinga. Organizatorius: AGATA.

Baroko operos studijos jaunųjų atlikėjų kolektyvas žiūrovams paruošė ypatingą programą iš brandžiojo prancūzų ir italų baroko operų arijų, kurias žaismingai apipynė naujų istorijų užuominomis.

Data, laikas: Gegužės 13 d., 18 val.

Adresas: VDA Senieji rūmai, Maironio g. 6. Interneto svetainė: https://www.vda.lt/renginiai

Informacija: Koncertas skirtas visiems, nemokamai. Organizatorius: Vilniaus dailės akademija.

Niekada nežinai, kas yra karas, kol jis nenutinka tau. 5 valandos ryto, ir, bum, tu esi kare. Ir kad ir ką apie tai bandytumėte pasakyti, jis skiriasi nuo to, ką iš tikrųjų jaučia jūsų kūnas...
Kviečiame į mūsų spektaklio apie somatinį atsaką į karą Ukrainoje peržiūrą.
Ką aš jaučiu, kai esu ten, kur mane bombarduoja? Kaip aš suprantu savo gyvenimo vertę evakuacijos metu? Kaip nuspręsti pasilikti ar išvykti? Ką reiškia būti gyvam taip arti mirties? Pereidami prie šių klausimų, mes atidžiau pažvelgsime į realų karo poveikį mūsų kūnui ir psichikai.
Darbą pristato Menų spaustuvėje reziduojantys, fizinio teatro atstovai iš Ukrainos - Sandro ir Maria.

Data, laikas: gegužės 13 d., 18:00 

Adresas: Menų spaustuvė, Šiltadaržio g. 6

Informacija: renginys skirtas visiems, nemokamai. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/3233838626875853 Registracija nereikalinga. Organinizatorius: Menų spaustuvė/ Arts Printing House

Apaštalų motina – tai Ukrainos karo drama nuo 2020 m., kurią režisavo Zaza Buadze. Scenarijaus autoriai Ratha Makeyenkova ir Zaza Buadze; prodiuseris Dmytro Ovechkin (dalyvaus peržiūroje).

Filmas „Apaštalų motina“ yra unikalus savo scenarijaus forma ir labai stiprus emociškai. Jis paremtas tikrais 2014 metais vykusiais įvykiais Rytų Ukrainoje, kur kovos tebevyksta. Karo tragedija parodoma per vieno žmogaus – MATERIJOS – istoriją. Žiūrovui pateikiamas visas karo tragedijos vaizdas. Anksčiau klestinti šalis tapo ne tik miestų ir kaimų griuvėsiais, bet daug blogiau – kūno ir sielos griuvėsiais. Ir visa tai persmelkia slegiantis skausmas ir apgailėtina didžiulės meilės giesmė iš motinos, kuri bėga gelbėti savo sūnaus šiame karo pragare.

Filme nėra politikos, o tik gniaužantis karo skausmas. Kiekvienas karas yra sūnų mirtis ir motinų kančios. Pasaulis neturi būti aplietas motinos ašaromis, jis turi būti apšviestas jos meilės ir šilumos.

"Motinos meilė yra didžiulė. Kai sūnui gresia pavojus, ji skuba jį gelbėti. Jis padarytų bet ką, kad išgelbėtų savo vaiką, net išgyventų karo pragarą. Kai Sofija sužino, kad sūnaus lėktuvas buvo numuštas , ji nedvejodama eina jo ieškoti.Tačiau niekas nežino, kur yra jos sūnus, ar jis išgyveno, ar pateko į nelaisvę.Vardan jo išgelbėjimo moteris turi beviltiškai išgyventi pavojingus išbandymus, priešišką neapykantą ir grasinimus. Ji neįsivaizduoja, ką sugeba, kaip ši baisi kelionė jį iš paprasto vyro pavers puikia Motina, kuri savo neišmatuojama motiniška širdimi ir meile sugeba išgelbėti net beviltiškas priešų sielas“.

Data, laikas: gegužės 13 d. 18:30

Vieta: VDU Švietimo akademija, T. Ševčenkos g. 31

Informacija: renginys skirtas visiems, nemokamai. Vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija čia: https://forms.gle/syLFxSXHoB1pSEZk9. Organizatorius: Ukrainos Ambasada Lietuvoje

Vieno seniausių Ukrainoje ir kartu svarbiausio Kyjivo nekropolio pavadinimas kilęs nuo rusų generolo Sergejaus Baikovo, netoliese turėjusio dvarą, pavardės. Kapinėse palaidota daug lenkų, Kyjivo ir Kyjivo gubernijos gyventojų.

Data, laikas: Gegužės 13-29 d.

Adresas: Lukiškių aikštė.

Informacija: Paroda skirta visiems, nemokamai. Informacija apie eksponatus pateikiama lietuvių, anglų bei ukrainiečių kalbomis. Daugiau informacijos: https://www.vilnius-events.lt/renginiai/baikovo-kapines-lenku-pedsakai-kyjivo-kapinese/. Organizatorius: Nacionalinis Lenkijos kultūros paveldo užsienyje institutas „POLONIKA“ / Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje

Zaporožės fotografės Olenos Titos darbai.

Tai gyvas fotopasakojimas apie pasiaukojimą ir susiorganizavimą, apie proto stiprybę ir gerumą, apie nepajudinamą tikėjimą ir kiekvieno piliečio kasdienį stebuklą iš savanorių centro „Palyanytsia“. Nuotraukose „savo akimis“ pamatysite miesto gyvenimą, kuris yra fronto pabaigoje.

„Palyanycia“ yra didžiausias savanorių centras Zaporožėje. Be pagrindinės būstinės, centras turi biurus kiekviename miesto rajone. Kiekvieną dieną juose apie 600 savanorių sunkiai dirba, kad priartintų pergalę.

Data, laikas: gegužės 13-15 d.

Adresas: VDU Švietimo akademija, T. Ševčenkos g. 31

Informacija: paroda skirta visiems, nemokamai. Registracija nereikalinga. Organizatorius: Ukrainos Ambasada Lietuvoje

„Gyvuok, Ukraina!“ – tai Ukrainos žmonių raginimas, pasitelkiant iškilių šiuolaikinių Ukrainos meistrų kūrybą, Ukrainos vaikų piešinius, siekti taikos, kad būtų baigtas karas Europoje. Parodoje pristatomi Ukrainos liaudies menininko Volodimiro Koziuko kūriniai, kurių psichologinė koncepcija parodo menininko požiūrį į visą šalies gynėjos gelmę ir problematiką. Taip pat svarbu, kad parodos koncepcija apima ir pabėgėlių vaikų darbų, kaip pasipriešinimą karui, pristatymą.

Volodimiras Koziukas priklauso naujai nacionalinės kultūros veikėjų kartai. Volodimiro Koziuko darbai, kaip Ukrainos simbolis, dabar pristatomi Kijivo Marijos rūmuose, kur vyksta iškilmingi valstybiniai renginiai – apdovanojimai, priėmimai, užsienio šalių ambasadorių skiriamųjų raštų įteikimai, aukščiausio lygio susitikimai bei oficialių delegacijų priėmimai.

Volodimiro Koziuko peizažų paroda:

Data: Gegužės 13–15 d. 11:00 – 18:00

Adresas: Didžioji g. 31, Vilniaus rotušė, 1 aukštas

Vaikų, nukentėjusių nuo karo Ukrainoje, piešinių paroda:

Data: Gegužės 13–15 d. 10:00 – 18:00

Adresas: Vienuolių bazilijonų Švenčiausiosios Trejybės šventovė, Aušros Vartų g. 7B

Naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu analizės, reklamos ir personalizuoto turinio tikslais. Norėdami gauti daugiau informacijos,skaitykite čia.